Łapacz Snów – dar Wielkiego Ducha

Jedna z legend Indian Lakota mówi, że…

Dawno temu, kiedy świat był jeszcze dzieckiem, stary przywódca duchowy Lakotów na wysokiej górze miał sen. W jego wizji, Iktomi, wielki oszust i poszukiwaczem mądrości, ukazał się w formie pająka. Iktomi przemówił do niego w języku świętym. Jak mówił, Iktomi Pająk podniósł Starszego wierzby hoop, który miał pióra, końskie włosie, koraliki i ofiary na nim, i zaczął się kręcić w internecie. Mówił do starszego o cyklach życia, jak zaczniemy nasze życie jak dzieci, przez dzieciństwo przejść się do dorosłości. Na koniec idziemy do starości, gdzie musimy być pod opieką jako niemowlęta, zakończenia cyklu.

dreamcatcherAle… – powiedział Iktomi, nadal tkając swoją sieć – … w każdym momencie życia, człowiek spotyka potężne siły dobra i zła. Jeśli słucha dobrych sił, działających w harmonii z Prawami Natury, kierują go one w dobrym kierunku. Jeśli zaś słucha złych sił, kierują go one w złym kierunku i mogą skrzywdzić.
Gdy Iktomi skończył, przekazał starcowi utkaną sieć i powiedział:
– Oto idealny okrąg z otworem w środku. Korzystaj z tego, aby pomagać ludziom osiągać ich cele poprzez właściwe wykorzystanie swoich pomysłów, marzeń i wizji. Jeśli zawierzysz mądrości Wielkiego Ducha, ten oto łapacz będzie Cię chronić: złe energie zostaną uwięzione w sieci, a przez otwór wpłyną do Twojej rzeczywistości jedynie te dobre i szlachetne. Mądry starzec przekazał swoją wizję ludziom ze swojego plemienia.

 

tumblrlkvjoa4s3s1qalcsko1500_1Po dziś dzień ludzie wieszają łapacze snów nad swymi łóżkami, by dopuszczały do nich dobre sny, spływające do nich po zwisających piórach. Negatywne sny złapane w sieć wygasają, kiedy tylko oświetlają je pierwsze promienie słońca.

Łapacz snów, jak wszystkie magiczne przedmioty, najlepiej będzie nam służył jeśli sami go sobie zrobimy. Sposób jego wykonania jest bardzo prosty:

1. Weź odpowiedniej długości gałązkę wierzbową uprzednio namoczonej w wodzie, długości 20-30 cm.

2. Ostrożnie ją wygnij formując okrąg, końce załóż na siebie i zwiąż uprzednio przygotowanym ponad 1-metrowym sznurkiem. Rób to ostrożnie, aby gałąź nie połamała się. Nie przejmuj się, jeśli nie wyjdzie ci idealne koło – łapacze snów miewają różne kształty :)

3. Tworzenie pajęczyny:
– chwyć nitkę i przepleć ją dookoła gałęzi, a następnie pod spodem utworzonej pętelki,
– dociśnij wiązanie w niedalekiej odległości od miejsca, w którym związałeś obydwa końce gałęzi.
– kontynuuj robienie „szwów” dookoła koła co około 2-3 cm.Jak już dojdziesz do punktu w którym łączą się dwa końce gałęzi zacznij robić pętelki na nitce.
– rób takie same „szwy” jakie robiłeś dookoła gałęzi, ale tym razem rób je na środku każdego „segmentu” z nitki.
– przy trzecim okrążeniu wpleć w sieć koralik, który ma symbolizować pająka.
– wyplatanie sieci zakończ supełkiem.
– do końca wiszącej nitki (która ci pozostała po zrobieniu ostatniego wiązania) przywiąż piórko, po którym będą spływały na ciebie dobre sny. Obręcz możesz dodatkowo ozdobić kolejnymi piórami i koralikami.
Czy wiesz, że surowce których użyto do wykonania Łapacza Snów mają swoje istotne znaczenie ?

– koraliki: spełniają sny
dream-catcher-webbing2– pióra: spełniają sny i symbolizują oddech lub powietrze
– róg jelenia: daje powodzenie w łowach
– kawałek modrzewia lub szałwii: daję zdrowie
– futerko: zapewnia wygodę i ciepło
– koński włos: daje wytrzymałość
– turkus: sprowadza siłę
– kryształ górski: daje moc
– pazury: zapewniają ochronę.

 

Na rynku można znaleźć gotowe, piękne łapacze snów, które możesz obejrzeć TUTAJ >>

Te oryginalne magiczne akcesoria, zawieszone w sypialni nad głową śpiącego, sprowadzą na niego spokojne, piękne i inspirujące sny.

 

PU_DCP02QALOHANET35

1 Gwiazdka (nie podoba mi się)2 Gwiazdki (słabe)3 Gwiazdki (średnie)4 Gwiazdki (całkiem fajne)5 Gwiazdek (super!) (1 głosów, średnia: 5,00 z 5)
Loading...