Żywioł wody w astrologii i magii

Żywioł wody w Naturze reprezentują oceany, morza, rzeki, jeziora, stawy, wodospady, bagna i wszelkie zbiorniki wodne, ale również takie zjawiska atmosferyczne jak deszcz, śnieg i grad. W naszych domach miejscami z nim związanymi są łazienki, cała kanalizacja wodna, zlew w kuchni oraz pokoje dzieci. Przypisane do żywiołu wody są szpitale, a zwłaszcza porodówki, sanatoria, fontanny, baseny oraz instytucje charytatywne, artystyczne i religijne.

zywiolW magii naturalnej porą roku przypisaną do żywiołu wody jest lato. Stroną świata mu poświęconą jest południe i stawanie twarzą w tym kierunku podczas wykonywania rytuału związanego z tym żywiołem wzmacnia jego działanie. Alchemicznym symbolem żywiołu wody jest trójkąt z wierzchołkiem skierowanym do dołu.

Kolory powiązane z żywiołem wody to błękitny, turkusowy, lazurowy, morski, fiołkowy i liliowy oraz srebrny. Wśród roślin będą to m.in. tatarak, lilie wodne, lotosy, wodorosty, pelargonie, frezje, fiołki, winorośl, mech, ogórki i kaktusy. Do kamieni przypisanych temu żywiołowi należy akwamaryn, ametyst, beryl, malachit, szmaragd, kamień księżycowy, szafir oraz perła.

Żywioł wody patronuje osobom urodzonym pod znakiem Raka, Skorpiona i Ryb. Znaki wodne są emocjonalne, chłonne i mają świetnie rozwiniętą intuicję. Pragną każdego otoczyć swoją opieką, zwłaszcza tych, na którym im zależy. Charakteryzuje je głębia przeżyć, często bywają nadopiekuńcze i nadwrażliwe. Znaki wodne mogą mieć problemy z emocjami i miewają humory.

woda_astrologia

Dla osób urodzonych pod znakiem Raka, Skorpiona i Ryb żywioł wody pełni najsilniejszą rolę ochronną.

Urodzeni pod znakiem Raka potrafią długo i usilnie pragnąć. Jest to znak matki opiekunki, dającej emocjonalne oparcie. Raki uwielbiają opiekować się każdym, kto potrzebuje pomocy. Tak jak woda, która ogarnia wszystko, z czym wejdzie w styczność, tak też osoby spod znaku Raka mogą być nadopiekuńcze, z czego trudno im zrezygnować. Jak ocean, osoby spod tego znaku nigdy nie są całkowicie spokojne, nigdy tak naprawdę nie odpoczywają, coś w nich bezustannie drga…

Urodzeni pod znakiem Skorpiona potrafią bezbłędnie wyczuć, co w danej sytuacji jest fałszem, a co prawdą. Nie spoczną, dopóki nie dojdą do prawdy w kwestii, która ich interesuje, ale własne sprawy raczej utrzymują w tajemnicy. Często jest w nich coś, co bardzo pragną w sobie zmieniać, ale napotykają duże trudności. Jest to znak sekretów, mocy i pasji. Skorpion to znak uzdrawiania, śmierci i odrodzenia. Nazywa się go znakiem tajemnic, ponieważ wiele skrywa.

Urodzeni pod znakiem Ryb wierzą, ze spełnią się ich marzenia. Jest to znak wiary, a Ryby to najbardziej wrażliwe stworzenia z calego zodiakalnego zwierzyńca. Mają doskonale rozwiniętą wyobraźnię i są bardzo twórcze. Nie chcąc nikogo urazić są tak zgodne i dyplomatyczne, że mogą wydawać się nieszczere. Z trudem przychodzi im mówienie, co naprawdę myślą. Mogą cierpieć z powodu niskiej samooceny i mieć ciągłe poczucie, że nie starają się wystarczająco.

Żywioł wody ma właściwości chłodu i wilgoci.

woda

Rytuały żywiołu wody pełnią funkcję oczyszczającą i ochronną.

Rytuały żywiołu wody służą oczyszczaniu i ochronie. Najlepiej wykonywać je w poniedziałki, piątki i soboty. Rytuały najlepiej wykonywać po południu, chociaż część rytuałów ochronnych wykonywana jest po przebudzeniu, z rana. Aby przywołać energie żywiołu wody w trakcie rytuału, kiedy nie masz możliwości przeprowadzenia gdy nad rzeką lub jeziorem, możesz użyć naczynia ze źródlaną lub deszczową wodą, muszelek, świec w kolorach wody, ziół, kadzidełek, kamieni i olejków o zapachach przypisanych dla tego żywiołu. Swój rytuał możesz też wykonać nad wanną lub miską z wodą.

Ćwiczenia

1. Jeśli chcesz nawiązać bliższy związek z żywiołem wody, sporządź listę rzeczy, które mają związek z chłodem i wilgocią. Spisuj zjawiska, które możesz zaliczyć do „wodnych”, z którymi masz na co dzień do czynienia. Ćwicz to przez tydzień i sporządzaj listę tych rzeczy w swoim dzienniku magicznym.

2. Zdejmij ubranie i zanurz się w basenie lub wannie wypełnionej chłodną wodą. Jeśli masz rurkę do oddychania pod wodą, przygotują ją do tego ćwiczenia. Zanurz się, na ile jest to możliwe i zrelaksuj się uspokajając oddech. Stań się możliwie najbardziej świadomym swojego oddechu. Nie musisz nic robić. Po prostu obserwuj wdechy i wydechy. Obserwuj drogę, którą przemierza powietrze, aby dotrzeć do Twoich płuc. Poczuj, jak wślizguje się przez nos lub usta, spływa w dół ciała przez tchawicę, a następnie jak w płucach zachodzi wymiana tlenu na dwutlenek węgla, który następnie opuszcza Twoje ciało przy wydechu.

Teraz poczuj, jak każdy z porów Twojej skóry oddycha żywiołem wody. Skup się na tym, jak obmywa i przenika całe Twoje ciało i oczyszcza je od wewnątrz. Nie pomyl jednak żywiołu wody z fizyczną wodą, bo możesz mieć wrażenie „topienia się”. Jeśli coś takiego się pojawi, przerwij ćwiczenie i spróbuj je powtórzyć przy następnej okazji.

Woda jest bardzo zmiennym żywiołem, dlatego też próbuj obcować z nią w różnych porach dnia i nocy, a jeśli masz taką możliwość, również w rożnych miejscach – w rzece, basenie czy jeziorze.

Bardziej zaawansowane ćwiczenia z żywiołem ziemi znajdziesz w książce „Magija współczesna” Michaela Donalda Kraiga:

1 Gwiazdka (nie podoba mi się)2 Gwiazdki (słabe)3 Gwiazdki (średnie)4 Gwiazdki (całkiem fajne)5 Gwiazdek (super!) (6 głosów, średnia: 4,67 z 5)
Loading...