Właściwości wody i jej pamięć

Woda jest nam niezbędnie potrzeba nam do życia, zachowania zdrowia i komfortu psychicznego. Towarzyszy nam dosłownie w każdym momencie. W Naturze ten żywioł reprezentują oceany, morza, rzeki, jeziora, stawy, wodospady, bagna, deszcz, śnieg i grad. Symbolicznie woda odnosi się do naszych uczuć i emocji: miłości, radości, ale też pożądania, gniewu i wielu, wielu innych.

Woda jest doskonałym nośnikiem informacji – zachowuje zapis energetyczny nawet przez wiele lat.

Wodzie wystarczy dotknąć jakieś substancji, by zapamiętać o niej informację i nabyć nowe właściwości, chociaż jej skład chemiczny przy tym nie ulega zmianie. Stan ten jest zachowywany i przenoszony na następne cząstki wody pomimo wielokrotnego i ogromnego rozcieńczania, jak i oddzielenia substancji zmieniających układ cząsteczek wody. Jest to jedną z podstaw homeopatii, próbującą wyjaśnić, jak działają leki w ogromnym rozcieńczeniu.

water

Zjawisko to nazywane jest pamięcią wody i nie zostało jeszcze do końca potwierdzone przez naukę. Próbował to zmienić m.in. Masaru Emoto, japoński pisarz i badacz. Matsuo badał strukturę wody wystawionej na różne emocje i oddziaływania. Okazało się, że nasze emocje mają ogromny wpływ na energię wody, co miały potwierdzać fotografowane pod mikroskopem kryształy wody.

Wielka tajemnica wody

Zapraszam Cię do obejrzenia filmu dokumentalnego z polskim lektorem „Woda – wielka tajemnica” (ros. Великая тайна воды), z 2006 roku, w reżyserii Anastasiji Popowej. W filmie uczeni z różnych krajów świata (m.in. Masaru Emoto, Leonid Izwiekow, Włail Kaznaczejew, Kurt Wüthrich) przedstawiają swoje poglądy na temat właściwości wody. Do naukowców dołączają się duchowni największych religii (m.in. prawosławny patriarcha moskiewski Cyryl I) i mówią o znaczeniu wody w ich wierze.

W filmie znalazły się też doświadczenia przeprowadzone na wodzie, m.in. wykorzystano fotografię kirlianowską i przedstawiono wpływ różnych czynników na strukturę wody. By zrozumieć, jak na wpływają na nią różne słowa i emocje, spójrz na poniższy obraz:

strukturaStruktura wody poddana wpływowi pozytywnych słów i emocji ma widoczne piękne kryształy, o bardzo zróżnicowanej budowie, wygalające jak cudowne płatki śniegu. Woda poddana wpływowi złych emocji ma rozbitą, chaotyczną strukturę, o niskiej energii. Taka woda może nawet powodować choroby.

Nano pojemnik Woda Kocham Cię

Nano pojemnik Woda Kocham Cię

Jak widać, również słowa modlitwy mają niezwykle pozytywny wpływ na strukturę wody. Warto więc przed każdym wypiciem szklanki wody powiedzieć nad nią – jeśli nie samą modlitwę – to coś bardzo pozytywnego, co poprawi jej właściwości.

Na tym samym opiera swoje działanie Nano pojemnik, który ma na sobie napis „Kocham Cię”. Pojemnik, oprócz spełniania swojego głównego celu, czyli alkalizowania wody, podwyższa dodatkowo jej wibracje tym bardzo pozytywnym przesłaniem.

Tak samo możesz podwyższać wibracje wody we własnym zakresie. Wystarczy, że na zwykłej kartce papieru napiszesz bardzo pozytywne słowo, jak „Kocham Cię”, „Błogosławię Cię” czy „Dziękuję” i ustawisz na niej na kilkanaście minut szklankę z wodą. Znacznie przyśpieszy ten proces wymówienie nad wodą tych dobrych słów, jakbyś kierował je do niej samej – wibracje Twojego głosu mają wielką siłę!

W ten sposób możesz również podwyższać wibracje wody, którą podlewasz kwiaty, o czym wspomniano też w filmie „Woda – wielka tajemnica”.

Rośliny podlewane pozytywnie naładowaną wodą miały lepsze plony, a jednocześnie wymagały o ok. 20% mniej wody, niż poprzednio.

Nawet jeżeli nie są to naukowo dowiedzione właściwości wody, to wpływ pozytywnych emocji na poprawę jej struktury jest widoczny i warto z niego świadomie korzystać.

1 Gwiazdka (nie podoba mi się)2 Gwiazdki (słabe)3 Gwiazdki (średnie)4 Gwiazdki (całkiem fajne)5 Gwiazdek (super!) (2 głosów, średnia: 5,00 z 5)
Loading...