Duchowe nauki Awatarów

Awatarem nazywa się Boga, który zszedł na Ziemię, między ludzi. Czasami nawet nie zdajemy sobie nawet sprawy z tego, że obcujemy z Awatarem – Bogiem, Istotą Najwyższą – który przychodzi do nas pod postacią innego człowieka. Książka „Duchowe nauki Awatarów” Jeffrey Armstrong okrywa tajemnice starożytnej kultury wedyjskiej.

Czy wiesz, że każdy z nas jest atmanem – istotą wieczną, świadomą, radosną i świętą? Jeśli odnajdziemy w sobie i w innych tę świętość, wspólnymi siłami przywrócimy równowagę i harmonię Matce Ziemi. Możliwy stanie się wówczas powrót do naszego prawdziwego domu – Wymiaru Transcendentalnego. Tylko wtedy będziemy się mogli cieszyć wiecznie kreatywną, miłującą wolnością, miłością, pięknem, światłością i prawdą.

Jeśli oglądałeś film „Avatar” Jamesa Camerona, z pewnością pamiętasz słowa „Widzę Cię” i głębokie znaczenie, jakie niosły ze sobą. Poniższe pozdrowienie pochodzi z książki „Duchowe nauki Awatarów” przy jednym z duchowych ćwiczeń – pozdrowienie „Namaste” niesie również głęboką mądrość. Jeśli zechcesz,i medytuj nad nim przez chwilę:

Namaste, widzę, jak stajesz się swą najwyższą jaźnią,
zainspirowany zstąpieniem Prawdy. Widzę cię uzdrowionego
 i uzdrawiającego innych z bezgraniczną radością
i niewyczerpaną miłością. Widzę twe szczęśliwe oczy
wpatrzone w milczeniu w Awatara i rozumiejące,
 że jest to podróż, którą wszyscy musimy odbyć”.

1 Gwiazdka (nie podoba mi się)2 Gwiazdki (słabe)3 Gwiazdki (średnie)4 Gwiazdki (całkiem fajne)5 Gwiazdek (super!) (Brak ocen)
Loading...