Rytuał na Imbolc

Rytuał na Imbolc, Święto Światła musi zakładać użycie świecy. Nie może być inaczej! 1 lutego celebrujemy moment, który wyznacza połowę drogi między zimą a wiosną oraz czas pojawienia się pierwszych iskierek światła po zimowych ciemnościach.

Czas sabatu Imbolc sprzyja ładowaniu świec określoną mocą, programowaniu ich, aby podczas spalania zasilały energetycznie konkretną dziedzinę życia. W tym artykule proponuję rytuał na stworzenie Magicznej Świecy Domowej. To specjalna świeca, której celem jest wprowadzenie regenerującej i wspierającej energii do naszej osobistej przestrzeni. Rytuał na jej stworzenie zainspirowany został zaklęciem autorstwa Arin Murphy-Hiscock.

Rytuał na Imbolc

Rytuał na Imbolc – Tworzenie magicznej świecy domowej

Przygotuj:

 • świecę w kształcie walca;
 • podgrzewacz czy dowolną świecę, może być już używana wcześniej i zapalniczkę;
 • po szczypcie wybranych suszonych ziół, np: lawendy, rumianku, płatków róży;
 • moździerz i tłuczek;
 • olejek eteryczny o ulubionym zapachu;
 • mały kwarc różowy lub jego odłamek;
 • świecznik lub podstawkę pod świecę;
 • gwoździk lub rylec.
 1. Ułóż potrzebne rzeczy w pobliżu swojego ołtarza. Zamknij na chwilę oczy, aby skupić się na chwili obecnej i uziemnić się
 2. Po wykonaniu czynności wstępnych, zapal podgrzewacz i nagrzej w płomieniu gwoździk lub rylec (uważając, aby się nie poparzyć). Odwróć świecę w kształcie walca knotem w dół i nagrzanym gwoździem zacznij drążyć w świecy głęboką dziurę. Nie wkładaj gwoździa zbyt blisko knota, między nim a dziurą powinna znajdować się warstwa wosku, aby wydrążona świeca mogła potem się palić.
 3. Wsyp wybrane zioła do moździerza i rozdrobnij je tłuczkiem na drobny proszek. Dodaj do nich kroplę olejku eterycznego.
 4. Ostrożnie włóż zioła w wydrążony w świecy otwór. Po jego wypełnieniu włóż do niego również mały kawałek kwarcu różowego. W celu uszczelnienia skrop kryształ odrobiną ciekłego wosku z podgrzewacza lub przytrzymaj przy otworze zapaloną zapalniczkę, aby wosk dookoła lekko się podtopił.
 5. Ustaw świecę na przeznaczonej dla niej podstawce. Twoja Magiczna Świeca Domowa jest gotowa! Zapalaj ją, kiedy tylko będziesz potrzebować stworzenia bezpiecznej, przytulnej przestrzeni.

Jaki kolor świecy wybrać na magiczną świecę domową? Proponuję delikatne kolory: biały, kremowy, błękitny, żółty, ale zawsze dopasuj kolor świecy pod siebie i to, w jaki sposób świeca ma działać. Skorzystaj z małej podpowiedzi o kolorach w magii świec:

KOLORY ŚWIEC I ICH ZNACZENIE W RYTUAŁACH MAGICZNYCH >>

 

1 Gwiazdka (nie podoba mi się)2 Gwiazdki (słabe)3 Gwiazdki (średnie)4 Gwiazdki (całkiem fajne)5 Gwiazdek (super!) (Brak ocen)
Loading...