Drzewko wdzięczności na sabat Yule

Drzewko wdzięczności to propozycja na duchową celebrację przesilenia zimowego, które w tym roku przypada na 22 grudnia. Angażuje całą rodzinę do wspólnej, kreatywnej pracy, niemal jak ubieranie choinki. W tym przypadku chodzi o przypomnienie sobie wszystkich rzeczy w ciągu minionego roku, za które jesteśmy wdzięczni, zapisanie ich na karteczkach i powieszenie na drzewku jako jego ozdoby.

Psychologowie, tacy jak P.C. Watkins odkryli, że wdzięczność nie jest tylko „ważnym aspektem dobrego samopoczucia emocjonalnego”, lecz faktycznie powoduje wzrost szczęścia”. Po latach badań Watkins doszedł do wniosku, że „wdzięczność aktywnie zwiększa dobre samopoczucie, ponieważ psychologicznie wzmacnia to, co w naszym życiu dobre„. Dzieje się tak, „ponieważ jasno definiuje, kto lub co jest dobre dla jednostki, której dotyczy” (za David Fideler, „Śniadanie z Seneką”).


Drzewko wdzięczności na sabat Yule

Aby wykonać drzewko wdzięczności potrzeba:

  • gałązek – krzewów, girlandy lub można skorzystać z gałązek ozdobionej już choinki;
  • kolorowych karteczek w dowolnym kształcie: serduszek, liści, lub innych, na które nam przyjdzie ochota;
  • kolorowych mazaków;
  • sznurka lub tasiemki.

Niech każdy członek rodziny napisze wyrazy wdzięczności, w dowolnej ilości na karteczkach, używając do tego kolorowych mazaków. Mogą to być również życzenia lub magiczne zaklęcia. Jak widzisz, to bardzo kreatywna praca i z pewnością każdemu sprawi wiele radości!

Tak przygotowane karteczki należy przywiązać do gałązek drzewka wdzięczności, gałązek choinki, czy ozdobnej girlandy. Będą stanowiły konkretny wyraz waszej wdzięczności ze spełnione życzenia i miniony rok. Po zakończeniu sezonu zbierz listki i spal je, żegnając tym samym Yule aż do następnego roku. Więcej inspiracji na celebrowanie przesilenia zimowego znajdziesz w książce Yule, autorstwa Susan Pesznecker >>

Książka Yule

 

 

1 Gwiazdka (nie podoba mi się)2 Gwiazdki (słabe)3 Gwiazdki (średnie)4 Gwiazdki (całkiem fajne)5 Gwiazdek (super!) (Brak ocen)
Loading...