Waga

Waga jest znakiem osób urodzonych w dniach 23 września a 22 października. Kiedy Słońce wchodzi do tego znaku, na półkuli północnej Ziemi rozpoczyna się astrologiczna jesień. Jest to kardynalny powietrzny znak. Osoby spod znaku Wagi są miłośnikami piękna znajdującymi się we władaniu planety Wenus. Mają rozwinięte umiejętności społeczne, dzięki czemu z łatwością nawiązują nowe znajomości i potrafią sobie radzić ze złożonością ludzkiej natury. Zazwyczaj jednak nie są duszami towarzystwa, ponieważ wolą spędzać czas w samotności. Największym wyzwaniem życiowym jest dla nich utrzymanie równowagi, którą reprezentuje ich zodiakalny symbol. 

Waga jako znak zodiaku

Waga, znak zodiaku

Znak powietrzny.
Siódmy znak zodiaku.
Przeciwieństwo znaku Barana.
Planeta rządząca znakiem to Wenus.

Wagi wyróżnia pokojowość, dążenie do unikania kłótni i sprzeczności. To osoby szczere, uczciwe, dążące do harmonii pomiędzy światem zewnętrznym a wewnętrznym. Są bardzo wrażliwe, dlatego jest w nich wiele współczucia dla innych. Utrzymując z nimi kontakt należy rozmawiać spokojnie, w sposób logiczny i opanowany, bez podnoszenia głosu. Zawsze są wdzięczne za okazaną uprzejmość i nigdy tego nie zapominają. Odpychają je egoistyczne i pyszałkowate zachowania. 

Wagi zwykle są utalentowane i rozwinięte, ale słabe są jako praktycy i unikają wysiłku fizycznego.

Waga w pracy:
Atuty: sympatyczna, wyrozumiała, błyskotliwa, perfekcjonistyczna.
Słabości: kąśliwa, oderwana od rzeczywistości, nieskuteczna, zarozumiała.
Sposoby interakcji: energiczna, przyjazna, zadziorna, zrelaksowana.

Osoby spod znaku Wagi to szczerzy przyjaciele i wspaniali partnerzy.  Z powodu braku wiary w siebie i siły przebicia potrzebują silnego i energetycznego partnera.

Waga w miłości:
Atuty: atrakcyjna, uwodzicielska, czarująca, czuła, kochająca, romantyczna.
Słabości: zwodnicza, fałszywa, roszczeniowa, samolubna, sfrustrowana, cierpiąca.
Sposoby interakcji: imponująca, osądzająca, zaangażowana.

Waga potrafi być płytka i bardzo niedowartościowana. Może jej być trudno wytrzymać bez ciągłego potwierdzania własnej wartości przez innych, przy czym często stara się wszystkich zadowolić kosztem własnego komfortu, a potem tego żałuje. Osoby urodzone w znaku Wagi powinny uczyć się, jak być niezależnymi i nie pragnąć tyle cudzej uwagi.

Amulety i prezenty dla Wagi

Kolorem Wagi jest czerwono-pomarańczowy i zielono-granatowy. Metal: miedź. Runy dla Wagi to Gebo, Jera, Ehwaz, Laguz. Talizmanami wśród kamieni dla Wagi są: topaz, diament, kryształ górski, koral (nadaje Wadze więcej stałości w życiu uczuciowym), oraz 1. Dekanat – turkus, 2. Dekanat – turkus, nefryt, jadeit (otwiera serce Wagi dla harmonii i piękna przyrody, pomaga w łagodnym osiągnięciu celów i pozostawaniu sprawiedliwą dla wszystkich), karneol, 3. Dekanat – topaz i beryl.

W oparciu o astrologiczne korespondencje wybraliśmy amulety, kadzidła i poradniki dopasowane do osób, które urodziły się w znaku Wagi:

Waga i upominki dla osób urodzonych pod tym znakiem

Bibliografia:
– C. Faulkner, Znaki, Między Słowami, Kraków 2018.
– G. Goldschneider, Moja i twoja astrologia, Wydawnictwo Kobiece Białystok 2019.
– Hrabia S.A. Wroński, Astrologia klasyczna Tom 2, Wydawnictwo Ars Scripti-2, Białystok 2006.
– S.Sharamon, B.J. Baginski, Kamienie szlachetne a znaki zodiaku, Oficyna Wydawnicza “Aster”, Kraków 1993.

1 Gwiazdka (nie podoba mi się)2 Gwiazdki (słabe)3 Gwiazdki (średnie)4 Gwiazdki (całkiem fajne)5 Gwiazdek (super!) (Brak ocen)
Loading...