Mabon – magiczna celebracja jesiennej równonocy

Mabon to magiczne święto równonocy jesiennej. W 2023 roku początek jesieni przypada na 23 września (sobota o godz. 8:49). Jest to czas ogólnego bilansowania i dobry moment na stworzenie dla samego siebie nowej równowagi. Przyglądamy się temu, co zdołaliśmy do tego czasu zrobić i efektom naszych działań. Dziękujemy za sukcesy i wszelkie dobra. To jednen z trzech sabat żniwnych, plony dzisiejsze zapewnią przetrwanie zimą. Jeśli zbiory nie wypadły najlepiej, jeśli nie jesteś w pełni usatysfakcjonowany tym, co udało Ci się osiągnąć, to idealny czas, aby zatroszczyć się o lepszą przyszłość.

Mabon – celebracja jesiennej równonocy

Mabon jest świętem dziękczynienia, jak już wspomniałam. Istnieje wiele sposobów na to, by wyrazić swoją wdzięczność (i tak naprawdę powinno to być częścią naszego codziennego życia). Jednym z nich może być udekorowanie swojego ołtarza symbolami jesieni. Jeśli szykujesz spotkanie z przyjaciółmi z okazji jesiennej równonocy, ustaw na ołtarzu talerzyki z poczęstunkiem również dla Boga i Bogini. To dobry moment na dziękczynienie i prośbę o dalsze błogosławieństwa.

Mabon

Przed rozpoczęciem rytualnej inwokacji do bóstwa przygotuj ołtarz. Nakreśl krąg, odmów inwokację, a następnie wypowiedz na głos prośbę o nawiązanie łączności. Dołącz do tego złożenie ofiary, czy to w postaci właśnie uczty, czy też palenia świecy lub kadzidła. Skup się na zmianach, których doświadczyłeś od czasu poprzedniego święta Mabon. Oto prosta modlitwa proponowana przez Dianę Rajchel, którą możesz włączyć do swojej praktyki:

MODLITWA DZIĘKCZYNNA

O Panie i Pani, podziękowaniami i głoszeniem chwały,
ucztą i kadzidłem świętujemy dary,
które są na naszym stole.

Dary każdego z nas, które przechodzą z nami z roku na rok,
z jednej pory roku na drugą,
z dnia na dzień,
a nawet z jednej chwili do następnej.

Jesteśmy tu po to,
by uczyć się nawzajem i słuchać was.

Pozwólcie nam celebrować,
pozwólcie nam posłuchać,
pozwólcie dzielić naszą radość z wami
i między sobą.

Również możesz pobłogosławić swój posiłek, na przykład tymi słowami:

O Panie i Pani, prosimy was o pobłogosławienie tego posiłku,
byśmy mogli dzierżyć jak najlepsze błogosławieństwo
i więzy między sobą w nadchodzącym roku.
Bądźcie błogosławieni!

Po zakończeniu uczty/rytuału podziękuj Bogu i Bogini za obecność, zakończ rytuał. Dary z ołtarza przekaż naturze. Błogosławionego Mabon!

Więcej rytuałów i inwokacji na czas jesiennej równonocy znajdziesz w książce Diany Rajchel „Mabon” >>

Mabon

1 Gwiazdka (nie podoba mi się)2 Gwiazdki (słabe)3 Gwiazdki (średnie)4 Gwiazdki (całkiem fajne)5 Gwiazdek (super!) (Brak ocen)
Loading...