Przewodnik Tarota

Przewodnik Tarota, dokładnie zaś książka „Tarot. Mały przewodnik” to idealna propozycja dla osób, które chcą poznać tajniki Tarota. Jej autorką jest Barbara Moore, ekspertka Tarota, twórczyni kilku talii i autorka poradników nie tylko o Tarocie (np. „Magia Tarota”) – być może znasz ją dzięki książce „Oczyszczanie energetyczne”. Barbara ma lekkie pióro, dokładnie zna temat, o którym pisze, więc każdy z jej tytułów nie tylko czyta się świetnie i przekazuje wiele informacji potrzebnych do podstaw do pracy z danym tematem.

Przewodnik Tarota – poręczny format

„Tarot. Mały przewodnik” wydany jest w kieszonkowym formacie 16.5 x 12.5 cm, z piękną okładką z błyszczącymi wstawkami w kolorze metalicznej miedzi. Tak piękna oprawa zachęca do zajrzenia do środka, a poręczny rozmiar zachęca do zabrania jej ze sobą.

Przewodnik Tarota

Wnętrze książki również przyjemnie zaskakuje. Chociaż środek jest czarno-biały, każda karta przedstawiona jest na zdjęciu. Mamy tu więc zdjęcia 78 kart Tarota, ale nie z jednej talii, lecz z kilkudziesięciu! Dzięki temu mamy okazję poznać najróżniejsze talie Tarota i zobaczyć, jak różni autorzy podchodzą do prezentowania tarotowych symboli. Kto wie, może właśnie dzięki temu czytelnik książki „Tarot. Mały przewodnik” odnajdzie talie, które go zachwycą! Jako ciekawostkę na końcu tego wpisu zamieszczam listę wszystkich talii, które zostatały pokazane w książce „Tarot. Mały przewodnik”.

Przewodnik Tarota. Wisielec

Przewodnik Tarota – bogata treść

Po wstępie, rozdziale ze słownikiem i krótkim przedstawieniu historii Tarota jest rozdział omawiający strukturę i symbolikę, jaką możemy spotkać na kartach Tarota. Krótki tekst, ale bardzo treściwy. Autorka miała do czynienia z wieloma taliami, pisała wiele instrukcji dołączanych do kart, dlatego jej podejście do nauki symboliki nowej talii Tarota jest bardzo przemyślane. Czasem coś, co od dawna jest dla nas znane, do tej pory nie zostało nazwane i przez to nie przykładaliśmy do tego większego znaczenia. Po wędrówce z Barbarą przez kolejne strony książki z pewnością zaczniesz zauważać więcej szczegółów, które mają konkretne znaczenia. Przykład? Proszę bardzo:

Na niektórych kartach widać słupy lub wieże po obu stronach postaci znajdującej się w centrum, co sugeruje równowagę lub środkową ścieżkę. Niekiedy jeden słup jest biały, a drugi czarny, co ma symbolizować balans między przeciwstawnymi siłami.

Jeżeli postać ma na głowie koronę lub kapelusz, nakrycie owo może symbolizować to, o czym postać myśli, lub jej główny priorytet. Przedstawiona na kartach tarota nagość zwykle oznacza czystość.

Anioły mogą symbolizować wiadomości od bóstw.

Ptaki kojarzone są z myślami i komunikacją, a motyle z transformacją.

Pomiędzy ważniejszymi rozdziałami pojawiają się dodatkowe ćwiczenia: jak korzystać z książki „Tarot. Mały przewodnik” jako wyroczni (to bibliomancja, z każdej książki tak można korzystać ;), jak wyznaczyć swoje karty urodzeniowe. Kolejne strony książki przedstawiają Wielkie Arkana. Po jednej stronie mamy obraz karty i nazwę talii, z jakiej pochodzi. Na stronie drugiej zapisane są jej słowa kluczowe, krótkie omówienie, „Wskazówka/Symbolika/Podpowiedź do dziennika” oraz tekst na szybką odpowiedź danego arkanu (to właśnie ona przyda się dla osoby, która użyje tej książki jako wyroczni ;). Przedstawienie Małych Arkanów wygląda tak samo.

Przewodnik Tarota. Karta 6 Mieczy

To właśnie w miejscu „Wskazówka/Symbolika/Podpowiedź do dziennika” znajdują się ciekawostki, propozycje do przemyślenia, przykłady powiązania danej karty z jakimś innym aspektem. To właśnie one oraz obrazy kart z najróżniejszych talii i przyjazny format książki sprawiają, że dla mnie jest to wartościowa i przyjemna lektura. Kolejny rozdział poświęcony jest czytaniu kart. Znalazły się tu trzy rozkłady, w tym Krzyż celtycki. Ostatni rozdział zawiera praktyczne ćwiczenia z kartami, a potem jest lista polecanych lektur i nazw talii Tarota zamieszczonych w książce. Jeśli któraś z tych talii Cię szczególnie zaciekawiła, zajrzyj pod link, gdzie zobaczysz ich dostępność w Magicznej Galerii CzaryMary.pl.

„Tarot. Mały przewodnik” to bardzo dobra pozycja do nauki Tarota dla początkujących. Tytuł ten może zaciekawić też bardziej zaawansowanych tarocistów pragnących poszerzyć swoją wiedzę, bo zawiera wiele wskazówek do pracy z kartami. To ciekawe pomysły, które poszerzają spojrzenie na znaczenia kart.

Kiedy zaczniesz wprowadzać tarota do swojego życia, on ożyje – Barbara Moore.

ZOBACZ TALIE TAROTA POKAZANE W KSIĄŻCE „TAROT. MAŁY PRZEWODNIK” >>

Animal Totem Tarot
Anna. K Tarot 
Arcanum Tarot
Book of Shadows vol.2
Everyday Witch Tarot
Everyday Witch Tarot Mini
Fairy Lights Tarot, Tarot Świetlistych Wróżek
Fairy Tale Tarot (-)
The Fey Tarot, Tarot Wróżek
Forest of Enchantment Tarot
Green Witch Tarot
Happy Tarot
Teen Witch Tarot (Hip Witch Tarot)
The Housewives Tarot (-)
Initiatory Tarot of the Golden Dawn
The Linestrider Tarot Mini
Linestrider Tarot Set
Llewellyn’s Classic Tarot Mini
Llewellyn’s Classic Tarot 
Lo Scarabeo Tarot
Magical Dogs Tarot
Manga Tarot
Manga Tarot Mini
Marseille Cat Tarot
Mermaid Tarot
Modern Spellcaster`s Tarot
Mucha Tarot
Mystic Dreamer Tarot (Mistyczny Tarot Marzyciela)
Mystic Faerie Tarot
Mystic Wizards Tarot (Wizards Tarot)
Mystical Cats Tarot
Mystical Manga Tarot
Next World Tarot (-)
Otherkin Tarot
Tarot of Pagan Cats
Pagan Otherworlds Tarot (-)
The Raven’s Prophecy Tarot
Rider Waite Tarot Standard
Shadowscapes Tarot
Shaman Tarot, Tarot Szamański
Silver Witchcraft Tarot, Tarot Srebrnego Czarostwa
Steampunk Tarot Mini
Steampunk Tarot
Tarot of Durer (-)

The Wonderland Tarot
Tarot of the 78 Doors
Tarot of the Hidden Realm
Tarot of the Magical Forest
Tarot of the Sweet Twilight
Thelema Tarot
Thelema Tarot Mini
Universal Tarot
Universal Tarot Mini
Vivid Journey Tarot (-)
World Spirit Tarot (-)

1 Gwiazdka (nie podoba mi się)2 Gwiazdki (słabe)3 Gwiazdki (średnie)4 Gwiazdki (całkiem fajne)5 Gwiazdek (super!) (Brak ocen)
Loading...