Mabon, albo równonoc jesienna

23 września jest jesienna równonoc – początek jesieni celebrowany jako sabat Mabon. Mabon to drugie zbiory, tym razem owoców i warzyw. Tuż po nim rozpoczyna się panowanie chłodniejszego, ciemniejszego okresu. To okres robienia zapasów na zimę oraz przygotowywania ziemi i umysłu na to, co nadciąga.

Mabon i rytuały magiczne

Równonoc jest dniem pełnym olbrzymiej mocy związanej z równowagą wszechświata. Sprzyja zaklęciom i rytuałom związanym z ochroną i bezpieczeństwem, wdzięcznością, zwiększaniem pewności siebie, dobrobytem, harmonią i równowagą. Ciekawą propozycją na celebrowanie Mabon jest rozbudzenie w sobie cech zodiakalnej Wagi – sprawiedliwości i uczciwości. Możemy wykorzystać kardynalną energię tego znaku do tworzenia pokoju i miłości, które będą trwać przez całą zimę. Jeśli chcesz pozbyć się czegoś ze swojego życia, sabat Mabon jest do tego również odpowiednim czasem.

Rytuał uwolnienia

Do magii świec o tej porze roku najbardziej pasują świece: niebieskie, brązowe, złote, bordowe, pomarańczowe, fioletowe lub żółte. Kadzidła na równonoc jesienną to: sandałowiec, cynamon, mirra, goździki, kardamon, olejek eteryczny ylang-ylang i wetiwerii pachnącej. Więcej magicznych korespondencji związanych z sabatem Mabon znajdziesz we wcześniejszym wpisie: Dekoracje na Mabon, święto równonocy jesiennej >>

Zioła równonocy jesiennej

To świetna pora roku na robienie i suszenie wiązek do okadzania. Do ziół i innych roślin powszechnie kojarzonych z równonocą jesienną są: zboża, oset, aster, chryzantema, paproć, liście winorośli, bluszcz, nagietek i szałwia. Przed użyciem susz je przez okres od sześciu do dziesięciu tygodni w ciepłym, suchym miejscu, z dala od bezpośredniego światła słonecznego. Aby zawiązać swoje wiązki, użyj naturalnego sznurka z bawełny lub wełny.

Szczęśliwego Mabon!

1 Gwiazdka (nie podoba mi się)2 Gwiazdki (słabe)3 Gwiazdki (średnie)4 Gwiazdki (całkiem fajne)5 Gwiazdek (super!) (Brak ocen)
Loading...