Trzecie oko. Jak aktywować szóstą czakrę?

Trzecie oko to nazwa szóstej czakry, zlokalizowanej w punkcie między brwiami. Jest ośrodkiem jasności umysłu, intuicji, mądrości i wewnętrznej świadomości. Udrożnienie tego kanału powoduje aktywację tego potencjału. Efektem jest wzmocniony szósty zmysł, który może na różne sposoby zwiększać nasze życiowe możliwości.

Trzecie oko. Jak je aktywować?

Szóstą czakrę można aktywować na wiele sposobów. Jednym z nich może być celowe działanie:

  • stosowanie technik duchowych, takich jak medytacja czy uważność,
  • praktykowanie takiego sposobu myślenia, który umożliwia rozkwit szóstej czakry,
  • pielęgnowanie zdolności duchowych, polegające na koncentrowaniu się na ciele energetycznym,

albo spontaniczne przebudzenie następujące po napotkaniu jakichś przeciwności losu. Idąc za wskazówkami, jakie znajdziesz w książce Otwórz swoje trzecie oko, stworzysz atmosferę sprzyjającą otwarciu trzeciego oka. Tylko tyle i aż tyle, bo i tak nastąpi to wówczas, kiedy będziesz na to gotowy.

Trzecie oko i symbol tej czakry

Medytacja z czakrą trzeciego oka

  1. Przyjmij wygodną pozycję, ale tak, by twój kręgosłup był wyprostowany, a głowa wzniesiona. Rozluźnij się i otwórz na to, co będzie do ciebie przychodzić.
  2. Zamknij oczy i przez kilka chwil skupiaj się na swoim oddechu, by wejść w stan głębszego relaksu.
  3. Kiedy się trochę rozluźnisz, skieruj uwagę na szóstą czakrę. Znajduje się ona pomiędzy brwiami, odrobinę więcej niż centymetr nad nimi.
  4. Zacznij wizualizować kolor szóstej czakry – indygo. Możesz go sobie wyobrazić w kształcie oka lub kuli światła. Wizualizuj sobie ten kolor wyobrażając sobie, że z twojej szóstej czakry promieniuje światło w kolorze indygo. Robiąc to, uświadom sobie energię, jaka otacza tę czakrę.
  5. Po pięciu minutach zakończ wizualizację, weź głęboki oddech i otwórz oczy. Wyraź swoją wdzięczność.

Tę medytację możesz praktykować codziennie. Daje ona sygnał szóstej czakrze, że nie tylko masz świadomość jej istnienia, ale także że świadomie pragniesz do niej się dostroić.

Co daje otwarta czakra trzeciego oka?

Jak mówi Jiulio Consiglio, u którego trzecie oko otworzyło się około 35 roku życia:

„Po otwarciu trzeciego oka kierowałem swoim życiem w zrozumiały dla mnie sposób: poprzez współczucie i zrozumienie.  Do problemów podchodzę ze świadomością, że odpowiedź lub rozwiązanie już otrzymałem. Aktywowanie szóstej czakry oznacza świadomość, że wszystko jest w porządku, nawet kiedy wydaje się, że jest inaczej”.

Otwarte trzecie oko oznacza przebudzenie uśpionych dotąd duchowych zdolności, takich jak jasność umysłu, intuicja, mądrość i pojmowanie. Ma to ogromny wpływ na nasz dobrostan, zdrowie i nie tylko. Mogą pojawić się duchowe umiejętności, takie jak jasnosłyszenie, jasnowiedzenie, jasnoodczuwanie, jasnosmakowanie, jasnowyczuwanie zapachów, czy jasnowidzenie.

Z otwarciem czakry trzeciego oka może być związany strach. Czy zacznę widzieć, słyszeć, odczuwać coś negatywnego?  Autor książki Otwórz swoje trzecie oko podaje techniki, które pomagają poradzić sobie również z tym. Jako przyczynę tych zjawisk podaje ingerencję istot cienia:

Te istoty cienia mogą się przemieszczać, podpinać do ludzi, którzy nawiązują z nimi kontakt, i podążać za nimi, ponieważ karmią się one energią, zwłaszcza lękiem. Właśnie dlatego wielu z badaczy zjawisk paranormalnych doświadcza sytuacji, w której ktoś czymś w nich rzuca, albo słyszą mroczne, tajemnicze głosy. Moja rada dla takich osób brzmiałaby: „Pamiętaj, aby wchodząc do danej przestrzeni oraz przez cały czas, gdy się w niej znajdujesz, utrzymywać wysoki poziom wibracji poprzez medytację uważności”. Utrzymywanie wibracji na wysokim poziomie będzie mieć działanie ochronne i uniemożliwi ludziom cienia podpięcie się do ciebie, dzięki czemu unikniesz konieczności zmagania się z późniejszymi konsekwencjami.

Książkę Otwórz swoje trzecie oko znajdziesz TUTAJ >>Otwórz swoje trzecie oko

1 Gwiazdka (nie podoba mi się)2 Gwiazdki (słabe)3 Gwiazdki (średnie)4 Gwiazdki (całkiem fajne)5 Gwiazdek (super!) (Brak ocen)
Loading...