Magiczny napój jasnego ognia na Beltane

Magiczny napój jasnego ognia jest przepisem na miksturę, którą możemy celebrować sabat Beltane. To magiczne święto obchodzone jest na przełomie kwietnia i maja. Każdy dzień przybliża nas do przesilenia letniego, dlatego już teraz cieszymy się z dłuższych dni i większej siły słońca. Zasadniczy temat święta Beltane to wzrost we wszelkiej formie. Jest celebracją obfitości natury i życia, magii, kwiatów, ognia, a także miłości, płodności i seksualności. Wyznacza ono moment symbolicznego zjednoczenia między Bogiem a Boginią, z tego powodu jest czasem przyciągania się przeciwieństw.  To ważny czas, kiedy zasłona między światami robi się cieńsza i w powietrzu jest więcej magii.

Poniżej znajdziesz przepis na magiczny napój odpowiedni do celebrowania święta Beltane. Pochodzi on z książki „Księga eliksirów” autorstwa Michael Furie.

Magiczny napój jasnego ognia

Napój ten wzmacnia moc osobistą oraz dostraja do ogólnej energii Beltane. Do jego wykonania potrzebne będą:

  • 2 szklanki wody,
  • 1 łyżka marzanki wonnej,
  • 1 łyżka płatków róży,
  • 1 łyżeczka hibiskusa,
  • 1 łyżeczka herbatki z męczennicy cielistej (passiflory),
  • 1 łyżeczka mięty pieprzowej,
    dodatkowo słodzik (cukier, stewia lub miód) do smaku.

Naenergetyzuj zioła z intencją połączenia się z mocą Beltane, po czym uwarz je jak zwykle. Po ostudzeniu przecedź przez sitko, dodatkowo możesz go posłodzić do smaku. Napój jest gotowy do picia. Uwaga: Nie należy stosować naparu w przypadku alergii na którykolwiek ze składników, a także w ciąży i w czasie karmienia piersią.

Więcej przepisów na mikstury, eliksiry, a także wywary magiczne jest w książce „Księga eliksirów”, którą znajdziesz TUTAJ >>

Magiczny napój z Księgi eliksirów

 

1 Gwiazdka (nie podoba mi się)2 Gwiazdki (słabe)3 Gwiazdki (średnie)4 Gwiazdki (całkiem fajne)5 Gwiazdek (super!) (1 głosów, średnia: 5,00 z 5)
Loading...