Era Wodnika – czym jest i kiedy się zaczyna?

We współczesnych czasach wielu z nas często i chętnie sięga po wszelkiego rodzaju horoskopy i wróżby by zasięgnąć rady lub zdobyć choć namiastkę wiedzy o tym, co czeka nas w przyszłości. Pragniemy znaleźć coś, co zapewni o czekających nas spokoju i pomyślności. Są one niezwykle łatwo dostępnie i widząc ogrom dostępnych źródeł łatwo jest jednak zapomnieć, że astrologia to coś więcej niż drobne porady czytane w gazetach bądź na popularnych stronach internetowych. To nauka, którą ludzkość praktykuje od wielu setek lat a uzyskane dzięki niej dane mają często pokrycie w doniesieniach z innych, cieszących się szacunkiem i zaufaniem dziedzin. Zewsząd coraz częściej dowiadujemy się, że zbliżają się poważne zmiany dla świata, które mają być związane z tajemniczą Erą Wodnika. Czy wiemy jednak na pewno co ona dla nas oznacza? Era Wodnika – czym jest i kiedy się zaczyna? Co niesie ze sobą dla nas? O tym opowiemy w dalszej części artykułu, zapraszamy do lektury. Mamy nadzieję, że zdobyta wiedza pozwoli nam zrozumieć co jest przed nami.

Era Wodnika - czym jest i kiedy się zaczyna?

Epoki astrologiczne i lata astrologiczne – czym są?

Nazwę epoki astrologicznej przyjmują okresy trwające średnio dwa tysiące stop pięćdziesiąt lat. Uznawane są za jednostkę podziału tzw. roku platońskiego. Epoki astrologiczne biorą swoje nazwy od znaków zodiaku z tą różnicą, że następują w odwrotnej do nich kolejności. W nazewnictwie funkcjonuje także pojęcie lat platońskich gdzie każdy taki rok zawiera w sobie dwanaście epok astrologicznych i trwa około dwadzieścia pięć tysięcy lat.

Według astrologów każda z epok wiąże się z różnorodnymi wpływami i zmianami charakterystycznymi, w zależności od cech typowych dla znaku zodiaku od którego dana epoka zaczerpnęła nazwę.

Amulety i talizmany dla znaków zodiaku

Sprawdź talizmany i amulety zodiakalne »

Era Wodnika – kiedy się zaczyna i kończy?

Era Wodnika to jedna z dwunastu epok astrologicznych, następująca bezpośrednio po Erze Ryb. Według wyliczeń rozpoczęła się już dwudziestego pierwszego grudnia dwa tysiące dwudziestego roku kiedy to nastąpiło przesilenie zimowe, a Jowisz i Saturn znalazły się bardzo blisko siebie. Ta epoka, tak jak pozostałe, ma potrwać mniej więcej dwa tysiące stop pięćdziesiąt lat i stanowić poprzednika Ery Koziorożca. Nazwa Ery Wodnika zyskała szczególną popularność w latach sześćdziesiątych dwudziestego wieku dzięki licznym przedstawicielom ruchu New Age. Uważali oni, że na początku dwudziestego pierwszego wieku, wraz z nową erą, czeka nas szereg zmian m.in. społecznych, szczególnie na poziomie duchowości. Miał być to czas swojego rodzaju „rewolucji” myślowej odbijającej się echem przez najbliższe stulecia.

Jakie zmiany przyniesie Era Wodnika?

Według niektórych Era Wodnika ma nieść ze sobą głębokie zmiany związane z charakterystyką Wodnika zawartą w astrologii. Wodnik, jak wiemy, jest znakiem powietrznym wyrażającym się przez inteligencję, zmysł badacza, rozwój technologiczny oraz wszelkiego rodzaju rewolucyjne odkrycia czy wynalazki. W związku z tym Era ta powinna obfitować w „spoglądanie w przyszłość” i takie też myślenie. Zapowiada się zatem czas szukania nowych, lepszych rozwiązań oraz punktów widzenia, a także rozwoju o znaczeniu globalny, a nie tylko lokalnym.

Wodnik w trakcie tej Ery ma za zadanie wesprzeć nas w szukaniu swobody, a także wolności. Pomoże każdemu z nas w akceptacji siebie w aktualnej formie, bez potrzeby wprowadzania zbędnych zmian. Wesprze umysły wyjątkowe i nietuzinkowe, przydając im odwagi w „wyjściu z podziemia” i rozpoczęciu zmian, których korzyści odczują szczególnie przyszłe pokolenia. Według opinii astrologów najbliższe lata będą miały szczególny udział w zostawianiu za sobą przestarzałych, już mało skutecznych wzorców oraz budowaniu nowych, współczesnych rozwiązań i innowacji.

Era Wodnika ma być okresem głębokich przemian, które odcisną piętno na całych społeczeństwach. Być może zwiększy się nasza świadomość planetarna, a co za tym idzie dbałość o miejsce w którym żyjemy i środowisko naturalne. Zwolennicy teorii o wpływie Ery Wodnika opierają się na tzw. astrologii ezoterycznej, która zajmuje się tworzeniem horoskopów. Bada ona także wpływ ciał niebieskich na sprawy współczesne, z którymi borykamy się w naszym ziemskim życiu. To może oznaczać, że przed nami prawdziwy nowy wspaniały świat!

Aktualną Erę symbolicznie możemy przedstawiać za pomocą postaci młodego człowieka trzymającego w rękach dzban, z którego wylewa się woda na kulę ziemską, niejako ją odnawiając i oczyszczając. Tak zresztą Era Wodnika pojawia się w dziełach kultury i sztuki.

Jak możemy zauważyć, wkroczyliśmy już na nową ścieżkę wielkich zmian o naturze globalnej. Przed nami nowy, być może lepszy i bardziej świadomy świat. Coraz bardziej wokół będziemy mogli zauważyć pojawiające się zmiany niosące wpływ na życie każdej jednostki i należy przygotować się na to wcześniej. To najwyższy czas by odważyć się żyć świadomie, nie bojąc się wyrażać głośno swoich opinii i pomysłów, wypłynąć na szerokie wody. Życzymy odwagi, a jako, że Wodnik jest znakiem powietrznym, możemy liczyć, że wszyscy poczujemy „wiatr w żaglach”.

1 Gwiazdka (nie podoba mi się)2 Gwiazdki (słabe)3 Gwiazdki (średnie)4 Gwiazdki (całkiem fajne)5 Gwiazdek (super!) (1 głosów, średnia: 5,00 z 5)
Loading...