5 sposobów na włączenie magii do codziennego życia 

Każde z nas prowadzi inny tryb życia. Niektórzy żyją na co dzień na wsi, pośród natury i pracuje z domu, a niektórzy żyją na co dzień w wielkim mieście, doświadczając codziennie jego zgiełku oraz pracy w dużych firmach. Nasze życia często potrafią się bardzo różnić. Jednak to co łączy nas wszystkich, czy tego chcemy czy nie, to przynależność do natury, a co za tym idzie – zależność od niej. Od jej cykli, zmian i wpływów.

Dlatego też, coraz więcej osób bez względu na to gdzie i jak żyje, włącza do swojego życia więcej natury, duchowości i magii. Są jednak i takie osoby, które pomimo że by chciały, nie wiedzą jak to zrobić, ze względu na życie w dużym mieście, z dala od dzikiej natury.

Dlatego przychodzimy do Was z rozwiązaniem i naszymi 5 propozycjami na to, jak włączyć do swojego codziennego życia więcej magii i natury, bez względu na miejsce i styl życia.

1. Poranny i wieczorny rytuał

Do natury i magii bardzo zbliża codzienna uważność i umiejętność zauważenia zmian w otoczeniu. Dlatego codzienny stały element w dniu, bez względu czy dzień jest spokojny czy zabiegany, potrafi dużo dać w aspektach uziemiania i bycia zakotwiczonym w prawdziwym życiu, a nie tym pełnym problemów i spraw do załatwienia. Elementami takich rytuałów może być pisanie dziennika wdzięczności, medytacja, sesja oddechowa czy słuchanie mantr. Taka codzienna praktyka po pewnym czasie, pozwoli nam zauważyć cykliczność i magię codzienności.

2. Regularny kontakt z naturą

Z tą kwestią mają często problem osoby mieszkające w mieście. Warto jednak nieco zawalczyć o ten aspekt i starać się przynajmniej raz na jakiś czas wyjeżdżać poza miasto do lasu lub iść na długi spacer do największego parku w okolicy.  Kontakt z naturą to bardzo ważny element, aby pozostać zdystansowanym do nierzadko zabieganego życia.

3. Dbanie o zdrowie

Temat może wydawać się na pierwszy rzut oka trywialny i oklepany. Jednak to jaki mamy stan zdrowia, bezpośrednio przekłada się na nasze samopoczucie, energię, a co za tym idzie – jakość życia oraz umiejętność życia w spokoju i szczęściu. Dlatego włączenie codziennego ruchu, więcej ilości warzyw i ziół, a mniej mięsa i nabiału w diecie czy porzucenie złych nawyków zdrowotnych, może stać się prawdziwą zmianą w odczuwaniu i doświadczaniu magii życia.

4. Celebracja sezonowości

Nie musi to być zaawansowana celebracja, jak w przypadku zaawansowanych czarownic. Nawet nie trzeba być czarownicą, by celebrować zmieniające się pory roku i miesiące. Można to robić na większą skalę lub na mniejszą jak np. jedzenie sezonowego jedzenia, otaczanie się sezonowymi kolorami, czytanie książek i blogów o tej tematyce oraz wiele więcej. Taka celebracja pomoże być bardziej obecnym i świadomym zadziwiających się ciągłych zmian. A to pierwszy krok do świadomości i uważności.

5. Uziemianie

Podpunkt ten wiąże się z wcześniejszymi podpunktami. Jednak jest on na tyle ważny, że zdecydowaliśmy się napisać o nim osobno.

Życie czy praca w dużym mieście potrafią być przytłaczające, stresujące i powodujące przebodźcowanie. Dlatego ważne jest codzienne oczyszczenie i uziemienie się. Wystarczy mały skrawek trawy lub gołej ziemi – w parku czy przed blokiem. Warto znaleźć miejsce gdzie chodzi najmniej ludzi czy psów. Stawanie boso na nagiej ziemi jest niezwykle oczyszczające i wzmacniające – nie tylko odporność, ale również ducha.

Mamy nadzieję, że uda się Wam włączyć więcej magii i natury do codziennego życia. Podzielcie się z nami swoimi sposobami, aby zainspirować innych!

1 Gwiazdka (nie podoba mi się)2 Gwiazdki (słabe)3 Gwiazdki (średnie)4 Gwiazdki (całkiem fajne)5 Gwiazdek (super!) (2 głosów, średnia: 5,00 z 5)
Loading...