Ascendent – co to jest i jak go obliczyć?

Ascendent to pojęcie dość enigmatyczne, które nie jest znane każdemu z nas. Nie ma się temu co dziwić, bo nie każdy decyduje się astronomią i astrologią. Tymczasem okazuje się, że ascendent może wpływać na nasze życie w wielu aspektach. Dobrze byłoby zatem poznać jego definicję oraz dowiedzieć się, jak wpływa on na osobowość. Ponadto, warto byłoby dowiedzieć się, jak oblicza się ascendent i czy można zrobić to samodzielnie.

Ascendent - co to jest i jak go obliczyć?

Czym jest ascendent?

Jak już zaznaczono na wstępie, ascendent to pojęcie znane niezbyt wielu osobom. Warto mieć świadomość tego, że ascendent bywa określany mianem drugiego znaku zodiaku. Jest on niesamowicie ściśle powiązany z datą naszego urodzenia. Można uznać go za zdecydowanie bardziej szczegółową determinantę naszej osobowości niż znak zodiaku. Niektórzy, dzięki ascendentowi próbują przekonać się o tym, co takiego czeka ich w bliższej bądź dalszej przyszłości. Ascendent to nic innego jak punkt ekliptyki. Należy zdawać sobie sprawę z tego, iż ascendenty ulegają zmianie co jakiś czas. W znaku Panny utrzymują się zdecydowanie dłużej niż na przykład w znaku Ryb.

Wpływ ascendentu na osobowość

Ascendent bez wątpienia wpływa na naszą osobowość. Dzięki znajomości swojego ascendentu możemy więc dowiedzieć się o sobie naprawdę wielu rzeczy. Ascendent wpływa bowiem na nasz temperament, a także na to, z jakimi ludźmi wchodzimy w relacje i jak te relacje wyglądają. Ponadto, odgrywa on niebagatelną rolę w kwestii obierania przez nas celów oraz pragnień życiowych. Nie można powiedzieć, że je determinuje, ale wpływa na kierunek, w jakim zazwyczaj pożądamy. Dzięki znajomości ascendentu możemy również spróbować określić, jakie wrażenie wywieramy na innych

Jak obliczyć ascendent? Czy trzeba znać godzinę urodzenia?

Wiele osób chciałoby poznać swój ascendent. Niestety, nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, jak należy to zrobić. Można nawet zaryzykować stwierdzenie, że zdecydowana większość ludzi nie ma o tym pojęcia. Na szczęście, okazuje się, że obliczenie ascendentu nie jest tak skomplikowane, jak mogłoby się na pozór wydawać. Pomóc może nam data urodzenia. Zdecydowana większość z nas zna datę swojego urodzenia. Niemniej jednak, znamy przeważnie dzień, miesiąc oraz rok swoich narodzin. Nie każdy posiada zaś wiedzę na temat godziny, w której się urodził. Do obliczenia ascendentu jest ona niestety niezbędna. Warto byłoby więc porozmawiać z mamą, jeżeli mamy taką możliwość. Być może nasza rodzicielka pamięta dokładną datę naszego narodzenia. Jeżeli znamy datę i godzinę swojego urodzenia, wystarczy sprawdzić, jaki ascendent pojawił się w czasie naszych narodzin. Można skorzystać ze specjalnego kalkulatora bądź poprosić o pomoc doświadczoną osobę z branży ezoterycznej.

Ascendent znaków zodiaku – wpływ na wygląd i osobowość

Warto byłoby zdawać sobie sprawę z tego, że ascendent może być taki sam jak nasz znak zodiaku, ale może być również inny. Dobrze byłoby zdawać sobie sprawę z tego, jaki jest wpływ ascendentów w poszczególnych znakach zodiaku na nasz wygląd i osobowość.

I tak, ascendent w Baranie wiąże się z takimi cechami charakteru jak: wytrwałość w dążeniu do celu czy energiczność. Jeżeli chodzi o wygląd, typowa jest szczupła sylwetka ciała oraz kręcone włosy i wysokie czoło.

Osoby posiadające ascendent w Byku będą zaś rozważne, ale i zmysłowe. Z wyglądu mogą być krępej budowy ciała. Posiadają także spore skłonności do tycia.

Ascendent w Bliźniętach związany jest zaś z ekspresyjnością oraz rzecz jasna z ciekawością świata i żądzą wiedzy. Jeśli chodzi o wygląd zewnętrzny osób posiadających ten adolescent, charakterystyczne są duże oczy, szczupłe ciało i skłonność do energicznego poruszania się.

Jeżeli posiadamy ascendent w Raku, naszymi cechami są zapewne wrażliwość, empatia oraz duża wyobraźnia. Kobiety posiadają często pokaźnych rozmiarów biust.

Jeżeli chodzi o ascendent w Lwie, typowy jest ognisty temperament, a także wielkoduszność. Charakterystyczne cechy wyglądu to bujne włosy i mocno zarysowane kości policzkowe.

Osoby posiadające ascendent w Pannie są przeważnie bardzo dociekliwe, opanowane i bardzo rozsądne. Lubią być jednak doceniane przez innych. Ciało takich osób jest przeważnie szczupłe, a nawet wychudzone.

Harmonia i stabilność emocjonalna to cechy charakterystyczne osób posiadających ascendent w Wadze. Jeżeli chodzi zaś o wygląd, typowe dla tego ascendentu są jasna cera i zgrabna sylwetka.

Ascendent w Skorpionie wiąże się zaś z tajemniczością, dużym temperamentem oraz rzecz jasna z mściwością. Oznacza również dużą wierność. Jeśli chodzi zaś o wygląd, typowe są mocne włosy i głęboko osadzone oczy.

Ascendent w Strzelcu powiązany jest zaś z niezależnością, potrzebą przygód, a także z dużymi ustami i skłonnościami do nadwagi.

Charakterystyczne dla ascendentu w Koziorożcu są wrażliwość, ale także dojrzałość i odpowiedzialność. Typowe są również rzadkie włosy oraz chuda sylwetka.

Jeśli chodzi o ascendent w Wodniku, znamienne cechy charakteru to: ciekawość świata i wrażliwość. Typowe cechy wyglądu to zaś jasne oczy i dość cienkie wargi.

Ascendent w Rybach oznacza emocjonalność oraz niską odporność psychiczną. Jeśli chodzi o wygląd zewnętrzny, typowa jest jasna cera i duże, ponętne usta.

1 Gwiazdka (nie podoba mi się)2 Gwiazdki (słabe)3 Gwiazdki (średnie)4 Gwiazdki (całkiem fajne)5 Gwiazdek (super!) (1 głosów, średnia: 5,00 z 5)
Loading...