Beltane – obchody magicznego sabatu kwiatów i ognia

Święto Beltane

Na przełomie kwietnia i maja, a konkretnie między 30 kwietnia, a 1 maja, obchodzimy sabat Beltane. Niezwykle mistyczne i magiczne święto obfitości natury i życia, magii, miłości, kwiatów, ognia, płodności i seksualności. To ostanie święto przed Przesileniem Letnim, tak więc z każdym dniem przybywa słońca, ciepła, światła i mocy dłuższych dni. W naturze da się wyczuć pobudzone energie, lekki chaos, zamieszanie i krzątaninę.

Seria sabaty wraz z książką Beltane >>

Święto zmian i miłości

Natura zmienia się każdego dnia – rozkwitają pączki drzew i krzewów, śpiewają ptaki, kwitną kwiaty, fruwają owady. Kwiaty w maju charakteryzują się niezwykle upojną i silną wonią, niczym słodkie miodowe afrodyzjaki. Konwalie, bzy, kwiaty czeremchy i inne, przypominają nam o słodkości życia i niekończącej się wszechobecnej miłości.

Mimo iż, przyjęło się, że świętem miłości są Walentynki obchodzone w lutym, to nie da się zaprzeczyć, że to majowe święto miłości dopiero oddaje prawdziwy klimat zakochania.

Jak obchodzić święto Beltane?

Nie ma sztywnych ram na obchody jakiegokolwiek ze świąt, a tym bardziej świąt neopogańskich, które z samego założenia celebrują wolność i różnorodność. Naturalnym jest jednak, iż każde ze świąt w Kole Roku z biegiem czasu, zaczęło charakteryzować się specyficzną symboliką i aktywnościami. Jako że, Beltane to święto ognia, idealną aktywnością na jego celebrację, jest rozpalenie ogniska lub grilla i zjedzenie tematycznych majowych potraw prosto z ognia. Będąc przy temacie jedzenia, warto wspomnieć o celebracji Beltane poprzez jedzenie sezonowych produktów i potraw, tj. szparagi, lilakowa lemoniada, botwinka, miodowe ciasteczka, dzikie zioła i jadalne kwiaty, pieczone ziemniaczki z ogniska, ciasto rabarbarowe, zapiekanki i wiele innych.

Beltane to również święto obfitości natury i życia. Warto więc, udać się na wędrówkę lub wycieczkę do natury, aby się z nią połączyć i wyrazić wdzięczność. Odwiedzenie źródła wodnego lub jakiegoś magicznego miejsca w naturze, będzie idealnym pomysłem na spędzenie tego święta.

Beltane w CzrayMary.pl

Kolejnym mniej związanym z naturą, ale równie ciekawym pomysłem na spędzenie Beltane, jest zajęcie się zaplanowaniem i ponownym przejedzeniem swoich celów, pracy i efektywności. Beltane to czas ekspansji, mocy i energii, który mocno sprzyja naszym dążeniom do ulepszenia życia zawodowego, organizacji, dbania o zdrowie czy realizacji innych celów i marzeń.

Podczas Beltane warto również przyjrzeć się swojej cielesności, seksualności i relacji partnerskiej. To idealny czas, kiedy cała kolorowa natura nam sprzyja w uzdrawianiu.

Jak Wy obchodzicie Beltane? Podzielcie się z nami w komentarzach!

1 Gwiazdka (nie podoba mi się)2 Gwiazdki (słabe)3 Gwiazdki (średnie)4 Gwiazdki (całkiem fajne)5 Gwiazdek (super!) (1 głosów, średnia: 5,00 z 5)
Loading...