Kwiecień – miesiąc Zielonej Czarownicy – 5 sposobów na celebrację

Kwiecień to – w prawdzie – już drugi miesiąc wiosenny, jednak to właśnie w nim wiosna rozpoczyna się na całego! To również miesiąc, w którym Zielone Czarownice (z ang. „Green Witch”) mogą rozkwitać i rozpoczynać swój nowy cykl, w którym będą mogły rozwijać się na swojej ścieżce.

Kim są Zielone Czarownice?

Według Arin Murphy-Hiscock, autorki książki Green Witch ścieżka zielonej czarownicy to ścieżka przyrodniczki, zielarki i uzdrowicielki. To swobodna, elastyczna i indywidualna praktyka dla każdego, kto chce odkrywać dary natury i korzystać z nich w celu przywracania równowagi i harmonii w swoim życiu. Zielonymi Czarownicami mogą się więc nazywać osoby, które są zakochane w naturze i jej darach, a celebracja Matki Ziemi sprawia im ogromną przyjemność. To osoby, które uwielbiają zbierać zioła, korzystać z natury w celach uzdrawiających oraz często rytualnych.

Sprawdź "Green Witch" w CzaryMary.pl >>

Celebracja sezonowości

Jeśli wyjaśniliśmy już sobie kim są Zielone Czarownice, to teraz możemy skupić się na tym, dlaczego kwiecień jest idealnym miesiącem na rozwój w tej magicznej ścieżce. „Green Witches” to osoby, które najwięcej uwagi poświęcają naturze – jej darom, zmienności i cyklom. Kwiecień to czas, w którym cała natura budzi się do życia po prawie 6-miesięcznym okresie uśpienia! Wyższe temperatury, pierwsze zioła i większa podaż Słońca sprawiają, że Zielone Czarownice czują się jak w raju!

Jak celebrować kwiecień?

Jeśli opis Zielonej Czarownicy pasuje do Ciebie w jakimkolwiek stopniu, to pewnie zastanawiasz się, jak możesz celebrować i obchodzić ten magiczny miesiąc, jakim jest kwiecień. Przygotowaliśmy kilka kwietniowych czynności, które koniecznie musisz wykonać! Oto one:

#1 Zbiór sezonowych ziół
Kwiecień to moment, kiedy pierwsze zioła zaczynają dawać swoje młode liście, a często nawet pierwsze kwiaty. Warto nauczyć się je rozróżniać, a potem zbierać i z nich korzystać. Zioła to najpotężniejsze narzędzie Zielonych Czarownic! Co możemy zbierać w tym miesiącu? Pojawiają się, między innymi: młode liście pokrzywy, bluszczyk kurdybanek, młode liście brzozy i buku, czosnek niedźwiedzi (dozwolone zbieranie tylko w niektórych regionach Polski), podagrycznik i wiele więcej! Pamiętajcie jednak o edukacji na temat ziół, żeby nie zebrać żadnej trującej rośliny. To właśnie wiedza sprawia, że Zielone Czarownice czują się potężnie w naturze.

#2 Zaplanowanie ogródka
Kwiecień to idealny czas na zaplanowanie i posianie swoich pierwszych roślin w ogródku. Posiadanie swoich małych lub dużych upraw sprawia ogromną satysfakcję, a także bardzo zbliża nas do natury i wprowadza w stan medytacji. Wiele porad na temat magicznego uprawiania swoich roślin znajdziecie w serii książek „Anastazja”, dostępnej na CzaryMary.pl. Jeśli nie mamy dostępu do ogrodu, to nic straconego! Uprawy można prowadzić w skrzynkach przy oknie, na parapecie lub balkonie. Można rozpocząć nawet od małej produkcji kiełków w słoiku!

#3 Zasianie łąki kwietnej
To kolejny aspekt, który sprawia, że Zielone Czarownice są cichymi opiekunkami natury. Łąki kwietne zwiększają różnorodność w naturze, wyglądają pięknie, a także są idealne dla, jakże ważnych w przyrodzie, pszczół! Nasiona łąki kwietnej można rozrzucać w wielu miejscach, a także posiać przy swoim ogródku.

#4 Sezonowe jedzenie
Bardzo istotnym elementem ścieżki Zielonych Czarownic jest sezonowe i zdrowe jedzenie. Oprócz tradycyjnego jedzenia, które kupujemy w sklepach, możemy też spróbować poszukać innych źródeł. Wiele z dziko rosnących ziół (wspomnianych w punkcie #1) nadaje się do spożywania, możemy też uprawiać własne kiełki, a także posiać w ogródku rośliny, które dadzą pierwsze i szybkie zbiory, np. rzodkiewki. W kwietniu powinniśmy stawiać na dużą ilość koloru zielonego na naszych talerzach.

#5 Oczyszczanie energetyczne
Początek wiosny to idealny moment na oczyszczanie energetyczne! Mówimy tu o oczyszczaniu przestrzeni, domu, ogrodu, osoby, przedmiotów, aury i wiele więcej! Czego możemy używać do oczyszczania? Najlepiej sprawdzą się zioła i kadzidła (>> sprawdź kadzidła w promocji na CzaryMary.pl <<), ale dobre będą także na przykład kamienie naturalne. O rytuale oczyszczającym pisaliśmy ostatnio – link.

Naucz się jak pracować z energią, aby zmienić życie na lepsze z książką „Oczyszczanie energetyczne” >>

Oczyszczanie energetyczne w CzaryMary.pl >>

Jak Wy celebrujecie ten magiczny miesiąc, jakim jest kwiecień? Podzielcie się z nami pod tymi postem! Jeśli chcecie być na bieżąco z naszymi sezonowymi poradami, to wpadnijcie na naszego Instagrama oraz Facebooka, na które wrzucamy Wam, między innymi, takie infografiki:

Magiczny Kwiecień w CzaryMary.pl

1 Gwiazdka (nie podoba mi się)2 Gwiazdki (słabe)3 Gwiazdki (średnie)4 Gwiazdki (całkiem fajne)5 Gwiazdek (super!) (1 głosów, średnia: 5,00 z 5)
Loading...