Jak zostać czarownicą? 5 najważniejszych porad dla Baby Witches

Ku szczęściu każdego, żyjemy w czasach jednoczesnej dostępności informacji, rozwoju technologii, ogromnej wiedzy oraz zbliżenia do natury, świadomości i chęci poznania bardziej pierwotnych sił natury. Wszystko to przyczynia się do wzrostu zainteresowania duchowością, prawem przyciągania, kulturą i wierzeniami naszych przodków oraz naturą i jej energiami. Wszelkie pogańskie kultury oraz czarostwo stały się teraz bardzo popularnym tematem – dla jednych jest to tylko chwilowa moda, a dla drugich odkrycie siebie i swojego „ja”.

Bez względu na powody, znajomość naszej historii, przebiegu naturalnych cykli w naturze, pradawnych obrzędów, naszej przynależności do wszechświata czy właściwości elementów natury (np. ziół), jest wiedzą bardzo potrzebną i przydatną.

Zdajemy sobie jednak sprawę, że dla osób początkujących, poznawanie duchowego świata może być nieco przytłaczające i chaotyczne. Jest to tematyka, która nierzadko nie jest podparta dowodami naukowymi, jak to duchowość. Dlatego też, czasami ciężko jest być pewnym rzetelności danego źródła, a co za tym idzie wiedzy. Z czasem każdy wyrabia sobie swój własny system według którego ocenia wartość danych informacji. Jednak przychodzimy dzisiaj z pomocą dla wszystkich początkujących, którzy dopiero stawiają swoje pierwsze kroki w tajemnej sztuce czarostwa i pracy z naturalnymi energiami.

Przedstawiamy Wam 5 najważniejszych punktów w początkach pracy z magią i naturą, dzięki którym magiczna ścieżka staje się dojrzalsza, pewniejsza, bezpieczniejsza, ciekawsza i bardziej pełna.

Spis treści:

 

1. Edukacja

Jest to najważniejszy i jednocześnie najczęściej pomijany krok w praktykach młodych czarownic. Dla większości z nas, odkrycie magicznej części nas jest bardzo ekscytującym momentem. Na tyle ekscytującym, że nie możemy się doczekać pełnej praktyki, odprawiania zaklęć, odkrywania swoich zdolności i tym podobnych. Często do rzeczy, które nas ekscytują, nadmiernie się spieszymy i wypaczamy przez to naturalny proces, który musi się zadziać.

Edukacja – poznanie historii czarostwa i osób, które je praktykowały, różnorodność wierzeń i religii (w tym pogańskich i ścieżek czarownic), cykl Słońca i Księżyca, podstawy astrologii, podstawy numerologii, podstawy wiedzy o kamieniach naturalnych i ziołach, oczyszczanie i ochrona energetyczna oraz wiele innych, to tylko wierzchołek góry lodowej wiedzy na tematy magii i sztuk tajemnych. Osoby praktykujące czarostwo tak naprawdę nigdy nie przestają się uczyć i odkrywać nowych rzeczy. Jednak dla własnego i innych bezpieczeństwa oraz większej przyjemności z praktyki, absolutną koniecznością jest posiadanie podstaw edukacyjnych w tematach, którymi chcemy się zajmować. Praca z magią nie musi, ale może, być pracę niebezpieczną, narażającą nas na uszczerbki w zdrowiu czy niebezpieczeństwo. Dlatego poznanie wiedzy teoretycznej jest podstawą, na której dopiero można stawiać pierwsze kroki w magii praktycznej.

2. Zadbanie o ochronę i oczyszczanie

Kolejną, o ile nie równie ważną, kwestią dotyczącą początków praktyki magicznej, jest zadbanie o swoją energię. Podczas zagłębiania się w sztuki magiczne, może stać się bardziej podatni na energie z zewnątrz – innych ludzi, bytów, miejsc i przedmiotów. Niekiedy może nas to narazić na niebezpieczeństwo – fizyczne, bądź to w wymiarze duchowym i eterycznym. Dlatego najważniejszymi praktykami i rytuałami, których warto nauczyć się jako pierwszych, jest oczyszczanie swojej energii oraz ochrona naszej wielowymiarowej osoby. Zachęcamy do zapoznania się z różnymi sposobami do osiągnięcia tych celów i regularne ich wykonywanie, dla własnego – i innych – bezpieczeństwa.

 

>> Oczyszczanie Białą Szałwią – dowiedz się jak <<<

 

3. Cykl Słońca i Koło Roku

Jedną z najważniejszych rzeczy, która dotyczy czarostwa jest naturalny cykl natury oraz zrozumienie, że jesteśmy nieodłączną jej częścią. M.in. na tym właśnie polega czarostwo i inne ścieżki magiczne – na celebracji zmienności i cykliczności. Natury i nas, jako istot wiecznie ewoluujących, zmieniających się, rozwijających i tak różnych od siebie nawzajem. Coroczny cykl natury wraz z Kołem Roku i jego ośmioma sabatami, uczą nas że życie jest zmienne, ale zarazem wartościowe w każdej jego odmianie. Zarówno wtedy kiedy jest źle, smutno, szaro i ponuro oraz kiedy jest słonecznie, radośnie, szczęśliwie i dobrze. Każdy etap w naturze oraz życiu uczy nas czegoś innego. Każdy z etapów uczy nas, że nic nie trwa wiecznie i w tym właśnie tkwi nieskończoność wszechświata. Nigdy niekończące się procesy, zmiany i rozwój, które zataczają koło.

Świętowanie 8 sabatów oraz własna obserwacja natury, pozwala nam zrozumieć sens życia, nabrać innego spojrzenia na nasze życia osobiste oraz cały świat i jego wydarzenia. Cykliczność natury uczy nas również zdrowej pokory, cierpliwości i wiary w samego siebie.

Zrozumienie cykliczności to podstawa, na której buduje się życie i inne praktyki.

Seria Sabaty w CzaryMary.pl

4. Cykl Księżyca

Zapoznanie się z cyklem Księżyca jest jak najbardziej wpisane w powyższy punkt zapoznania się z cyklem natury w ogóle. Jedynak uważamy, że warto te dwie kwestie nieco nie tyle od siebie odróżnić, co zwrócić szczególną uwagę na te dwa najważniejsze ciała niebieskie z osobna – Słońce i Księżyc. Słońce jest bezpośrednio związane z porami roku i tym jak zmienia się natura wokół nas. Księżyc natomiast jest dużo bardziej tajemniczy i z pozoru niewidoczny w naszym codziennym życiu. Większość osób nie zdaje sobie sprawy i nie śledzi przebiegu jego faz czy wpływu na nasze zdrowie i emocje. Księżycowa cykliczność jest czymś znacznie szybszym, bo pełne koło trwa około miesiąc, a nie rok, tak jak w przypadku Słońca. Słońce wskazuje nam na zmiany w kontekście nieco bardziej globalnym i z szerszej perspektywy. Księżyc wskazuje na to co tu i teraz, a na które zwykliśmy nie zwracać uwagi. Wpływ jego poszczególnych faz na nasz humor, zachowanie i emocje to bardzo ważny aspekt, z którym każda osoba praktykująca magię koniecznie musi się zapoznać.

5. Zagłębienie się w siebie

Mało kto o tym mówi, a jest to nieodłączny element pracy magicznej. I pomimo iż niezwykle często dzieje się to automatycznie, nadal w wielu przypadkach kwestię tę trzeba przerobić świadomie to postanawiając. Mamy tutaj na myśli pracę z własną psychiką, emocjami, traumami i osobowością. Praktycznie każdy z nas nosi w sobie rysy na psychice, które zaburzają naszą energię, a co za tym idzie praktykę magii. Nie mówiąc już o tym, że magia, a szczególnie jej bardziej zaawansowane stadia, są sztukami niezwykle wymagającymi, do których trzeba być świadomym, niepodatnym na negatywne wpływy, uważnym, rozsądnym i dojrzałym. Dobrze wiemy, jak nieuleczone emocje, traumy i rany psychiczne, źle wpływają na obrót sytuacji i nasze dobre samopoczucie w chwilach wymagających, stresujących lub nieprzewidywalnych.

Dlatego też, jeżeli ktoś nie jest gotowy na podjęcie dojrzałej decyzji o terapii, pracy nad sobą, zagłębieniu się w siebie, chęci poznania własnego wnętrza, zaakceptowania wydarzeń przeszłości i ruszenia dalej, nie powinien wchodzić głęboko w tematy magii i pracy z energią.

Takich porad można napisać setki. Staraliśmy się jednak wybrać te według nas najważniejsze, które tworzą solidną podstawę, na której można budować inne nawyki oraz praktykę. Mamy nadzieję, że informacje Wam się przydadzą i pozwolą rozwinąć praktykę magiczną oraz stać się lepszymi wersjami siebie.

Dużo wiedzy na temat magii i czarostwa znajdziecie w naszym sklepie. Zachęcamy do zapoznania się z magicznymi książkami, świecami, kartami tarota, amuletami, czy innymi akcesoriami magicznymi na:

www.CzaryMary.pl

 

1 Gwiazdka (nie podoba mi się)2 Gwiazdki (słabe)3 Gwiazdki (średnie)4 Gwiazdki (całkiem fajne)5 Gwiazdek (super!) (1 głosów, średnia: 5,00 z 5)
Loading...