Magia świec – kolory świec i ich znaczenie

Magia świec w CzaryMary.pl

Magia świec jest jedną z najbardziej rozpowszechnionych i znanych praktyk magicznych. Co ciekawe, powszechnie stosowana jest nie tylko w kręgach ściśle związanych z czarostwem, ale również we wszelkiego rodzaju obrzędach i tradycjach religijnych i świeckich. Przykładami może być zdmuchiwanie z intencją świeczek urodzinowych na torcie oraz zapalanie światełek dla dusz zmarłych na ich grobach.

Magia świec jest również jedną z najprostszych praktyk magicznych, którą z powodzeniem może wykonać praktycznie każdy. Kiedy spalamy świece, materia fizyczna staje się materią eteryczną, która kolejno przeistacza się w namacalny efekt zgodny z naszą intencją. To niezwykle prosta, ale i skuteczna magia.

Spis treści:

Wbrew obiegowej opinii, magia świec oraz magia w ogóle, jest dużo bardziej zależna od nas samych, niż nam się wydaje. W przypadku magii świec ważnym elementem są kolory świec, ich ewentualny zapach i elementy towarzyszące jak symbole, zioła i kamienie naturalne. Przyjęło się nawet powszechnie system kolorów, w którym każdy z nich energetycznie odpowiada danym aspektom oraz intencjom. Jest to wspaniała wskazówka i przewodnik, tym bardziej dla osób początkujących, jednak nie powinno się ich odbierać jako żelaznych zasad, których nie wolno łamać.

RÓŻNICE W PERCEPCJI

Każdy z nas jest innym człowiekiem, o innej przeszłości i doświadczeniach, a co za tym idzie innych odczuciach, skojarzeniach i poglądach. Dla jednych czarna świeca będzie symbolizowała moc, ochronę i bezpieczeństwo, a dla drugich lęk, choroby i śmierć. Dla niektórych pozytywna żółta świeca symbolizująca radość, powodzenie i pomyślność, będzie skojarzona z traumatycznym okresem ich życia i ani trochę nie będzie wywoływała podanych pozytywnych odczuć i intencji.

Kluczem jest zrozumienie, że źródłem wszelkiej magii i spełniających się intencji, jesteśmy my sami. Nie ma więc najmniejszego sensu zmuszać się do ustalonego kanonu kolorów i symboliki, kiedy nasze odczucia i intencje nie są z tym zgodne. Jeżeli z miłością kojarzy nam się kolor niebieski, a z ochroną zielony – spalajmy właśnie takie świece, w takich intencjach.

Dla większości jednak, powszechny kanon kolorystyczny będzie jak najbardziej zgodny z ich własnymi odczuciami. Dlatego też poniżej przedstawiamy Wam opisy podstawowych kolorów w magii świec, które mogą posłużyć Wam jako ścisłe zasady, wskazówki czy podstawa, na której będziecie się opierać i wprowadzać ewentualne modyfikacje.

ŚWIECA CZARNA

Kolor czarny kojarzony jest powszechnie z aspektami śmierci, tajemniczości, chorób i wszystkiego tego co czai się w mroku. Tak więc, czarna świeca sprawdzi się idealnie w banowaniu i pozbywaniu się wszystkiego co z tym mrokiem i ciemnością związane. Z drugiej strony, czerń ucieleśnia moc, siłę, ochronę, niezniszczalność i luksus. Dlatego też palenie czarnej świecy może posłużyć jako przyciągnięcie tych aspektów do swojego życia.

ŚWIECA BIAŁA

Kolor biały związany jest z czystością, niewinnością, świeżością, początkami, nowym życiem i prawdą. Dodatkowo biała świeca, ze względu na jej uniwersalność, może zastąpić jakąkolwiek inną kolorystycznie świecę, której w danym momencie nam brakuje. Biała świeca sprawdzi się idealnie przy nowych przedsięwzięciach, przeprowadzce, oczekiwaniu na dziecko, oczyszczaniu energetycznym i wielu innych.

ŚWIECA CZERWONA

Niektórzy twierdzą, że czerwień symbolizuje miłość, namiętność i pasję. Inni, że agresję, pewność siebie, wzmocnienie i witalność. A jeszcze inni, którzy pracują z czakrami, utożsamiają ją z czakrą podstawy – bezpieczeństwa, zdrowia, finansów i korzeni. Łatwo wyłapać tutaj wspólny mianownik, czyli siłę, pewność i stabilność, mocne uczucia i prawidłowe ugruntowanie w rzeczywistości.

Magia świec w CzaryMary.pl

 ŚWIECA NIEBIESKA

Chyba nie ma osoby, której niebieski kolor nie kojarzyłby się z wodą i tonią morską. W zależności od odcieni, kolor niebieski symbolizuje mądrość i inteligencję, komunikację, umiejętność wyrażania siebie, uzdrowienie emocjonalne oraz kreatywność, uważność, sprawiedliwość, inspirację i harmonię. Kolor niebieski równie często kojarzony jest ze snem oraz ukrytą mocą i znaczeniem. Dla osób pracujących z czakrami, niebieska świeca symbolizuję czakrę gardła.

ŚWIECA ŻÓŁTA

Kolor żółty symbolizuje radość, szczęście, powodzenie oraz inteligencję, logiczne myślenie, wiedzę, nowe pomysły i edukację. Idealnie sprawdzi się przy rytuałach przyciągających powodzenie i szczęście w życiu. Dla osób praktykujących magię czakralną, żółta świeca symbolizuje czakrę splotu słonecznego, a co za tym idzie zdrowie, witalność, optymizm, dobry kontakt ze światem, spontaniczność i pewność siebie.

Sprawdź świece w CzaryMary.pl

ŚWIECA ZIELONA

Ten kolor ściśle związany jest z naturą i naszym pochodzeniem. Kolor zielony symbolizuje zdrowie, harmonię, kontakt z naturą, sukces, obfitość, powodzenie i bogactwo materialne. Dodatkowo jest nierozerwalnie związany z czakrą serca, czyli miłością, przynależnością do natury, dobrymi relacjami ze sobą i otoczeniem oraz zdrowiem – fizycznym, psychicznym i emocjonalnym. Spalanie zielonej świecy sprawdzi się idealnie przy intencjach przyciągnięcia zdrowia, obfitości finansowej czy akceptacji i miłości do samego siebie.

ŚWIECA POMARAŃCZOWA

To kolor połączony z aspektami powodzenia, seksualności, radości i ziemskich przyjemności. Symbolizuje radość, beztroskę, kontakty intymne oraz pozytywną energię. W magii czakralnej kolor pomarańczowy połączony jest z czakrą sakralną – seksualności, intymności, tajemniczości, świętości i pasji życia.

Pomarańczowa świeca sprawdzi się idealnie u osób, które potrzebują nieco więcej radości w życiu oraz wsparcia ze stanami depresyjnymi czy odkrywającym swoją seksualność i pasję życia. 

ŚWIECA RÓŻOWA

Kolor różowy utożsamiany jest z kobiecością, delikatnością, dzieciństwem, miłością, niewinnością, ale również mocą, odwagą, przebojowością, łamaniem społecznych standardów i wymogów, byciem sobą. To również kolor przyjaźni, romansu, oddania i miłości do samego/samej siebie.

Różowa świeca nada się perfekcyjnie dla każdego, kto potrzebuje zrównoważyć energię kobiecą i potrzebuje nieco odwagi do bycia sobą, pokochania siebie, ubierania się według własnych wytycznych i otwartości na różnorodność wszystkich ludzi.

ŚWIECA FIOLETOWA

Kolor fioletowy kojarzy się powszechnie z magią, ezoteryką, tajemniczością, mistycyzmem i duchowością. Fioletowy kolor intuicji, czakry trzeciego oka, zaświatów, zjawisk paranormalnych, mocy psychicznych, sztuk magicznych oraz świadomości, wróżbiarstwa, medytacji, transów i doświadczeń pozacielesnych. Fioletowa świeca będzie idealna dla rytuałów mających przyciągnąć intuicję oraz mających pogłębić nasz poziom duchowości, wiedzy i świadomości. 

Magia świec to niezwykle fascynujący temat. Większość tekstów i praktyk oparta jest na kolorach powszechnych i dobrze nam znanych. Jak jednak doskonale wiemy, na świecie istnieje nieskończona liczba odcieni i gam kolorystycznych, z których spora część utożsamia inne aspekty i symbolikę. Takimi kolorami jest przykładowo kolor: złoty (bogactwo, powodzenie, sukces), srebrny (księżyc i kobiecość, harmonia, równowaga energii), brązowy (stabilność, pewność, bezpieczeństwo), bordowy (powaga, dojrzała miłość, dorosłość) oraz wiele innych.

Magia świec to również temat niekończący się i ciągle ewoluujący. Dlatego ważne są nasze osobiste odczucia odnośnie kolorów i ich znaczenia. Pamiętajmy, że magia to przede wszystkim my, a później wszelkie magiczne przedmioty i pomoce. Magia to narzędzie i sposób, aby poznawać świat i wyrażać samego siebie, a my jesteśmy w całym procesie kluczowi. 

 

1 Gwiazdka (nie podoba mi się)2 Gwiazdki (słabe)3 Gwiazdki (średnie)4 Gwiazdki (całkiem fajne)5 Gwiazdek (super!) (1 głosów, średnia: 5,00 z 5)
Loading...