Niebieski Księżyc na Samhain

Niebieski Księżyc to nazwa pochodząca od angielskiego powiedzenia „once on the blue moon”. Oznacza ona coś, co zdarza się bardzo rzadko. Jest to  określenie na drugą pełnię Księżyca w ciągu jednego miesiąca kalendarzowego. W październiku 2020 roku pełnia Księżyca przypadła na dzień 1.10.2020. Będzie mieć miejsce także 31.10.2020 – akurat w czasie magicznego święta Samhain, Halloween, słowiańskich Dziadów, czy też w wigilię Święta Wszystkich Świętych. Druga pełnia w jednym miesiącu zdarza się średnio co 2,5 roku. Natomiast ostatnim razem pełnia w magicznym czasie 31.10 była aż 19 lat temu.

Pełnia Księżyca 31.10.2020 będzie o godzinie 15.51. Księżyc wówczas znajdzie się w znaku Byka.

Niebieski Księżyc

Niebieski Księżyc i jego energie

Nie dość, że sama pełnia wpływa na emocje, to teraz Księżyc znajdzie się w koniunkcji z rewolucyjnym Uranem. Wywoła to dodatkową nerwowość i napięcie. Oto co astrolog mówi dla przedstawicieli 12 znaków zodiaku o weekendzie, w którym będziemy mogli podziwiać Niebieski Księżyc:

 • BARAN: Weekend przyniesie zmiany, głównie w stanie posiadania, ponieważ dojdzie do pełni Księżyca w koniunkcji z Uranem w posesywnym Byku. Trudno się wam będzie pozbyć czegoś, co uznaliście za własne.
 • BYK: W sobotę i niedzielę czeka was prawdziwe „trzęsienie ziemi”, ponieważ pełnia Księżyca odbędzie się w waszym znaku, w dodatku w koniunkcji z nieprzewidywalnym Uranem – nastawcie się na niespodzianki i nieoczekiwane wydarzenia, a nawet na prawdziwą rewolucję, która wywoła nieoczekiwane skutki.
 • BLIŹNIĘTA: W czasie weekendu uważajcie na zdrowie, bo pełnia Księżyca w Byku wywoła zaskakujące sytuacje.
 • RAK: Zobaczycie nagle kto jest waszym prawdziwym przyjacielem i na kogo możecie liczyć w trudnej chwili. Okaże się to dla was wielkim zaskoczeniem.
 • LEW: W czasie weekendu, a szczególnie w sobotę, może być nerwowo i nieprzewidywalni, zarówno w pracy, jak i w domu.
 • PANNA: Niektóre Panny zaangażują się w konkretną działalność lub zaczną sprzyjać rewolucji otwierającej świadomość.
 • WAGA: Sobotnia pełnia Księżyca w koniunkcji z nieprzewidywalnym Uranem w znaku Byka zapowiada wstrząsy i zmiany w finansach. Przygotujcie się na rozwiązania, których nie braliście do tej pory pod uwagę.
 • SKORPION: Pełnia Księżyca w sobotę zapowiada zaskakujące wydarzenia, niespodziewane kłótnie lub gorące dyskusje z przyjaciółmi oraz partnerami osobistymi lub biznesowymi. Nie dajcie się sprowokować, bo reakcja emocjonalna może zaskoczyć was samych.
 • STRZELEC: Weekend zapowiada się bardzo energetycznie. Można powiedzieć, że będzie to taka super pełnia, generująca jeszcze więcej emocji niż zwykle. Możliwe, że emocje te dotyczyć będą spraw zdrowotnych lub sytuacji w służbie zdrowia.
 • KOZIOROŻEC: Młode Koziorożce mogą nagle i niespodziewanie poznać kogoś, przy kim serce zabije mocniej, a okoliczności tego wydarzenia okażą się niecodzienne. Niektóre związki przyjaźni czeka kryzys lub podzieli was różnica poglądów.
 • WODNIK: Starajcie się więc kontrolować emocje, bo mogą wyrwać się spod kontroli. W pracy lub w domu może dojść niespodziewanie do konfliktu lub otrzymacie bulwersujące wiadomości na temat kogoś z rodziny.
 • RYBY: Słońce, aktualnie znajdujące się w życzliwym Skorpionie, skłania was do zdobywania wiedzy. Jednak w sobotę, kiedy dojdzie do pełni Księżyca w koniunkcji z nieprzewidywalnym Uranem, sprawy nauczania zaczną się komplikować, a proponowane rozwiązania okażą się mocno bulwersujące.

Aktualne prognozy astrologiczne znajdziesz na serwisie z CzaroMarowymi Horoskopami >>

Niebieski Księżyc to okazja na zasilenie dodatkową energią czarów i zaklęć, które wykonaliśmy w czasie poprzedniej pełni Księżyca. W tym roku przypada na niezwykły czas 31.10, w którym granica między światami jest niezwykle cienka. Energia księżycowej pełni będzie wzmacniać nasze rytuały, jakie w tym czasie wykonuje niemal każdy z nas – choćby zapalając świecę dla tych, którzy od nas odeszli.

O rytuałach i o święcie Samhain przeczytasz w postach na CzaroMarowym blogu TUTAJ >>

1 Gwiazdka (nie podoba mi się)2 Gwiazdki (słabe)3 Gwiazdki (średnie)4 Gwiazdki (całkiem fajne)5 Gwiazdek (super!) (Brak ocen)
Loading...