Lammas i jego celebracja

Lammas to sabat pełni lata i pierwszych zbiorów. Celebrujemy go zazwyczaj 1 sierpnia. Czasem jednak jego obchody jako Dawnego Lammasu lub Lammasu Tradycyjnego przesunięte są na około 5 lub 6 sierpnia. To moment pomiędzy początkiem a końcem lata. Niedawno celebrowaliśmy Lithę, przesilenie letnie, a do równonocy jesiennej i sabatu Mabon jest jeszcze daleko. Sierpniowy sabat jest jednocześnie otwarciem i zamknięciem, początkiem i kulminacją.

Lammas i jego celebracja

Lammas to świetny czas na refleksję, introspekcję i odnowienie kontaktu z Ziemią, z innymi ludźmi i z sobą samym. Spędź trochę czasu w kontakcie z Naturą. Oddaj się przemyśleniom, a także refleksjom i marzeniom. Obserwuj rośliny wokół siebie i zauważ, jak pora roku powoli zbliża się ku zmianie, a jednocześnie sam dostrzeż zmiany zachodzące we własnym życiu.

Odnawiaj kontakty z bliskimi

Lammas to też dobry moment na odnowienie relacji z przyjaciółmi i rodziną. Warto też  pomyśleć o nawiązaniu kontaktów z ukochanymi bliskimi, którzy odeszli z tego świata, za pomocą odprawiania rytuałów, medytacji i innych działań mających na celu oddanie czci zmarłym i komunikację z nimi. Jako że jest to czas zbioru plonów, ucztowanie, zbieranie jagód i leśnych owoców, ziół oraz inne podobne aktywności są skutecznymi sposobami na dostrojenie się do sabatu Lammas. Warto pojechać na wycieczkę do lasu lub na wieś, gdzie łatwiej nawiązać kontakt z Naturą.

Lammas życzenia szczęścia

Nie rezygnuj ze swoich marzeń

Święto Lammas może wiec się skupiać na zbieraniu plonów, oddawaniu czci zmarłym, refleksji, poświęceniu, doskonaleniu umiejętności i talentów. Według Melanie Marquis pod względem magicznym jest to doskonały czas na działania transformacyjne. Jest tak dlatego, że przepływ energii możemy wykorzystać jako przejście do wymiarów, do których inaczej trudno uzyskać dostęp. Proponuje ona w tym czasie działać taką magią, jakiej zwykle nie wykorzystujesz. Jeśli sądzisz, że nie masz szans na zdobycie wymarzonej pracy albo osiągnięcie innego ważnego dla siebie celu, zakwestionuj swoje ograniczenia i powstrzymaj wątpliwości wystarczająco długo, by spróbować – możesz zwiększyć swoje szanse dzięki odrobinie magii sabatu Lammas…

Szczęśliwego Lammas!

Rytuały i zaklęcia na sabat Lammas znajdziesz w książce Melanie Marquis „Lammas” dostępnej TUTAJ >>

Lammas

1 Gwiazdka (nie podoba mi się)2 Gwiazdki (słabe)3 Gwiazdki (średnie)4 Gwiazdki (całkiem fajne)5 Gwiazdek (super!) (Brak ocen)
Loading...