Kolory kryształów i ich właściwości

Kolory kryształów potrafią zachwycić i oczarować swoją różnorodnością. Barwa kryształu poprzez oddziaływanie na psychikę człowieka może wywierać pozytywny wpływ na cały organizm. Różne barwy mogą oddziaływać z różnym skutkiem. Wybierając kryształy według swojego upodobania odkrywasz dla siebie świat minerałów i jednocześnie dowiadujesz się więcej o sobie i o tym, jakiej energii potrzebujesz. Zaufaj w tym swojej intuicji. Jeśli na przykład Twoją uwagę przyciągają kamienie zielone, oznacza to, że Twoja psychika bądź ciało jej potrzebują. Dowiedz się, co „mówią” kolory kryształów i kamieni.

Kolory kryształów

Kolory kryształów

Czerwone kryształy

Czerwień to kolor odwagi, energii, namiętności, mocy, siły woli i miłości. W praktyce uzdrawiania czerwień jest związana z centrum energii zwanym czakrą podstawy. Czerwone kryształy mają potężny wpływ na nasze ciało niosąc poczucie ciepła, zadowolenie i działając stymulująco. W uzdrawianiu stosuje się je do wyzwalania energii w organizmie, jeśli siły życiowe są zbyt słabe. Odnawiają także naszą siłę i zdolność pokierowania swoim życiem, podejmowania decyzji i rozpoczęcia nowego działania.

Heliotrop: odwaga, wytrwałość oraz siła.
Granat: siła fizyczna, siła woli, a także urok i perswazja.
Czerwony jaspis: zachęca do działania, łagodnie energetyzuje, chroni ciało oraz wzmacnia pole energii.
Rubin: działanie, witalność, namiętność, poprawia wiarę w siebie.

Różowe kryształy

Kolor różowy jest uzdrawiającą barwą miłości, delikatną i chroniącą. Jest to barwa łącząca się z czakrą serca, symbolizuje łączenie, otwieranie się i ziszczenie. Kolor ten jest też kojarzony w zabiegach uzdrowicielskich z bezwarunkową miłością.

Kwarc różowy: łagodzi stres uczuciowy, przeciwdziała lękom, a także wzmacnia zrozumienie piękna.
Lepidolit: łagodzi silny stres, przynosi spokój i poczucie bezpieczeństwa oraz pobudza umysł.
Rodochrozyt: wzmacnia i uspokaja serce podczas nowych wydarzeń życia, usuwa gniew lub zazdrość przywołując oddziaływanie miłości.

Pomarańczowe kryształy

Pomarańczowy  jest kolorem witalności, kreatywności i współpracy. Barwa pomarańczowa łączy się czakrą sakralną, położoną poniżej pępka. Energia tej czakry jest rozgrzewająca, stymulująca i przeciwdziała depresji. Kolor pomarańczowy pomaga, gdy życie wydaje się ponure, gdy potrzebujemy podbudowania, gdy pojawiają się stany lękowe. Kryształy w kolorze pomarańczowym używane są w celu przywrócenia równowagi emocjonalnej i zwiększenia zaufania do siebie w relacjach emocjonalnych.

Bursztyn: swoboda, witalność, energia.
Pomarańczowy kalcyt: koncentracja, łagodzi stres i irytację.
Kamień słoneczny: usuwa nieprzyjemne myśli, pomaga pokonać lęk i depresję, a także ułatwia podejmowanie decyzji.
Karneol: usuwa smutek, zwiększa żywotność i siłę, poprawia pracę krwiobiegu.

Kolory kryształów

Żółte kryształy

Żółty to kolor komunikacji, przyjemności, zadowolenia i szczęścia. Jest to barwa powiązana z czakrą splotu słonecznego, ulokowaną nad pępkiem. Czakra ta wiąże się z aktywnością umysłową i ekspansją. Czakra splotu słonecznego często jest siedliskiem napięcia.

Bursztyn: swoboda, witalność, energia.
Tygrysie oko: uspokaja, odświeża ciało i umysł, pomaga skupić się na sprawach bieżących.
Cytryn: kreatywność, wyobraźnia, sukces.
Piryt, Słońce Pirytowe: rozjaśnia umysł oraz usuwa niepewność, wzmacnia odporność, a także wspiera proces podejmowania decyzji.
Topaz: oczyszcza czakrę splotu słonecznego, wspiera myślenie, uważność.

Zielone kryształy

Zielony to kolor równowagi, zasady fair play i harmonii. W układzie czakr zieleń jest jeszcze jedną z barw łączącą się z czakrą serca. Działanie tej czakry wiąże fizyczne pożądanie i potrzeby ciała symbolizowane przez dolne czakry, z aspiracjami ducha skupionymi w czakrach górnych. Czyni to przez umożliwienie wyrażenia miłości, która jest najczystszą formą równowagi wszystkich składników. Zieleń pomaga, gdy chcemy wyrwać się z męczącej rutyny oraz gdy jesteśmy gotowi do nawiązania nowych relacji.

Zielony awenturyn: przywództwo, sukces, uczciwość, przywraca optymizm.
Szmaragd: sprzyja miłości w jej najczystszej postaci, wspiera mądrość, zapobiegliwość, dodatkowo nadaje motywacji do działania.
Zielony jadeit: ułatwia obdarzanie bezwarunkową miłością, jak również wspiera decyzyjność, obieranie celów, otwiera na obfitość.
Malachit: ochrania, przywraca równowagę, wspiera pracowitość.
Zielony fluoryt: otwiera czakrę serca, oczyszcza umysł, przynosi spokój, ponadto zachęca do twórczego myślenia.

Kolory kryształów

Niebieskie kryształy

Niebieski to kolor przygody, współczucia i intuicji. Jasnobłękitny to kolor czakry gardła, miejsca wyrażania swych pragnień i poglądów. Kolor ciemnoniebieski i szafirowy powiązany jest z czakrą trzeciego oka, a kryształy w tym kolorze łączą nas z głęboko ukrytymi marzeniami i sprzyjają ich realizacji.

Chalcedon niebieski: pomaga w jasnym i delikatnym wysławianiu się, przynosi spokój oraz pogodę ducha.
Szafir: mądrość, nauka, obfitość, jako kamień królewski łączy czakry gardła, trzeciego oka i korony otwierając na duchową i fizyczną percepcję..
Lapis lazuli: pobudza czakrę trzeciego oka i korony, przynosi świadomość duszy i duchowego celu życia, wyciszenie.
Sodalit: pomaga czakrze trzeciego oka skupić się na rozważaniach, jak również uspokaja umysł i łagodzi emocje.

Fioletowe kryształy

Fiolet i purpura to kolory duchowości, tajemnicy i wysokiego statusu. Te kolory łączone są czakrą korony, centrum energii znajdującym się na szczycie czaszki. Znaczenie czakry korony jest takie, że w trakcie swojego życia każdy z nas ma możliwość osiągnięcia najwyższego potencjału na każdym poziomie: umysłowym, psychicznym, emocjonalnym i duchowym. Oznakami otwarcia czakry korony są chwile ekstatycznego zrozumienia, oświecenie uśpionej intuicji czy wybuch olbrzymiej kreatywności.

Ametyst: intuicja, spokój, duchowość.
Fioletowy fluoryt: medytacja, intuicja, wewnętrzny spokój.
Sugilit: wzmacnia sny, zwalcza bezsenność, wzmacnia nadzieję.
Czaroit: uaktywnia świadomość duchowych celów, pomaga przyswoić wysokie energie, rozjaśnia pamięć, a także usuwa traumy.

Białe i przezroczyste kryształy

Biel i przejrzystość symbolizują zmianę i początki nowych procesów. Biel jest połączeniem wszystkich barw widzialnego zakresu widmowego. Kryształy białe i przezroczyste są popularne jako narzędzia uzdrawiające.

Biały kamień księżycowy: uzdrawianie, intuicja, miłość, pomaga utrzymać równowagę hormonalną.
Selenit: to przewodnik energii, pozwala na przepływ energii wysokiej częstotliwości, jego oczyszczające działanie jest silnie odczuwane przez organizm.
Diament: niesie w sobie najwyższe uzdrawiające właściwości, otwiera wszystkie czakry i rozszerza pole energii wokół ciała.
Kryształ górski: równowaga, działa oczyszczająco, usuwa nieczystości i psychiczne pozostałości z pola energii, również sprzyja koncentracji.

Czarne kryształy

Czerń jest barwą pochłaniającą, wchłania wszystkie inne barwy. To kolor wyrafinowania i potencjału. Jest to barwa, która stymuluje czakrę podstawy. W tradycjach Indian północnoamerykańskich i peruwiańskich ciemność jest uważana za miejsce inicjacji i zmian, sprzyja kształtowaniu się wewnętrznej siły, która rodzi się w obliczu lęku.

Gagat: poprawia ciało, delikatnie oczyszcza i odtruwa czakry, a także pomaga neutralizować negatywne wpływy.
Czarny obsydian: kamień silnej ochrony psychicznej, pomaga uniknąć utraty energii w stosunkach z innymi ludźmi, pochlania nadmiar energii elektromagnetycznej.
Turmalin czarny: ugruntowanie, działa jak tarcza chroniąca przed negatywnymi wpływami, oczyszcza i odtruwa ciało oraz otaczające je pole energii.
Czarny onyks: siła, dalekowzroczność myśli, sprzyja odnowie organizmu, energetyzuje stopy i nogi działając na czakrę podstawy.

ZOBACZ KRYSZTAŁY W MAGICZNEJ GALERII CZARYMARY.PL >>

Bibliografia: „Uzdrawiająca moc kamieni szlachetnych, Jennine Harding, 2007; „”Magiczne kryształy” Richard Webster, 2019.

Kryształy w CzaryMary.pl

1 Gwiazdka (nie podoba mi się)2 Gwiazdki (słabe)3 Gwiazdki (średnie)4 Gwiazdki (całkiem fajne)5 Gwiazdek (super!) (2 głosów, średnia: 5,00 z 5)
Loading...