Magija współczesna

„Magija współczesna” Donalda Michaela Kraiga jest ponownie dostępna! To kompletny podręcznik magiji rytualnej. Książka zawiera 12 obszernych lekcji. Każda z nich składa się z praktycznych ćwiczeń i rytuałów, uzupełnionych porcją solidnej wiedzy, historii i teorii. Znajdziesz w nich wiedzę potrzebną do tego, abyś stał się prawdziwym magiem.

Magija współczesnaOd ponad trzech dekad (od 1988 roku, kiedy „Magija współczesna” składała się z 11 lekcji, przez drugie wydanie w 2010 roku, w którym treść książki została uzupełniona i rozszerzona o 12. lekcję) jest najpopularniejszym i najbardziej kompletnym podręcznikiem do nauki magiji rytualnej, jaki kiedykolwiek opublikowano. Dziesiątki tysięcy adeptów sztuki magicznej z całego świata korzystało z niej jako podstawowego praktycznego przewodnika po świecie magiji. Była też jedną z pierwszych książek o magiji rytualnej, która dopuszczała także pogańską wizję świata.

Kiedy polskie tłumaczenie „Magiji współczesnej” po raz pierwszy pojawiło się w sprzedaży (pamiętam dokładnie, było to 30 września 2011 roku), okazała się pierwszą na naszym rynku książką z tak rzetelnym przedstawieniem tematu. Jeszcze w 2013 roku pojawił się jej dodruk, lecz od tamtego czasu jej brak nie został niczym zastąpiony. Aż do teraz: w Polsce jest to III wydanie, poprawione i ze zmienioną okładką. Przyszli i praktykujący już magowie ponownie mają okazję sięgnąć do tego znakomitego podręcznika magiji rytualnej w języku polskim.

Co zawiera „Magija współczesna”?

Kurs „Magiji współczesnej” czerpie z wielu tradycji i systemów magicznych. Tak opisuje go sam autor:

“Przede wszystkim dotyczy on sztuki magiji oraz Kabały. Opiera się on przede wszystkim na tradycjach Hermetycznego Zakonu Złotego Brzasku (tajemnej społeczności, która powstała w końcu lat osiemdziesiątych XX wieku i zjednoczyła parę form magiji i okultystycznej filozofii), nie jest to jednak książka poświęcona wyłącznie tej tradycji. Jej poszczególne części zawierają wpływy tradycji Dalekiego Wschodu, wierzeń pogańskich, thelemy Aleistera Crowleya.

Niektóre z zaprezentowanych tematów zawierają wiedzę dotyczącą Tarota i jego historii oraz szeroko pojętych technik dywinacyjnych, Drzewa Życia i jego trzech filarów, czterech kabalistycznych światów, historii Kabały, natorikonu, temury, interpretacji Biblii, tworzenia talizmanów, podróży astralnych, ścieżkowania, uleczania, “Klucza Salomona”, a także Mniejszego Rytuału Odpędzenia Pentagramu, Rytuału Odpędzenia Heksagramu, Rytuału Środkowego Filaru, Krążenia Świetlistego Ciała, Rytuału Przywołania Strażników, medytacji, rytuałów magicznych, które możesz tworzyć na szczególne okoliczności, oraz wiele innych technik pomocnych przy pracy nad sobą”- Donald Michael Kraig.

Lekcja 12. prezentuje podstawowe założenia magiji chaosu i tworzenia sigili. Zawiera też materiał o neurolingwistycznego programowania (NLP). Kraige uzupełnił ją też o informacje na temat magiji postmodernistycznej (systemu łączącego esencję magiji z językiem i symbolami stworzonego przez Patricka Dunna). Dzięki dodaniu tej ostatniej lekcji mimo upływu lat tytuł „Magiji współczesneej” pozostaje zgodny z rzeczywistością.

Powyższy materiał wydawać się może zbyt obszerny, by móc go zawrzeć na kilkuset stronach, jednak jego esencja została zaprezentowana w “Magiji współczesnej” w formie bardzo praktycznego i prostego do zastosowania systemu wiedzy, rozwoju duchowego i magiji.

Magija współczesna

Dlaczego magija, a nie magia?

Aleister Crowley (1875-1947), wielki mag żyjący na przełomie XIX i XX wieku, definiował magiję jako “naukę i sztukę powodowania zmiany w zgodzie ze swoją wolą”. To on dodał literę “j” w słowie „magija”. Miało to odróżnić prawdziwą magiję od sztuczek i trików magików na scenie wyciągających z kapelusza kwiaty, króliki itp. Litera “j” odnosi się do joni, sanckryckiego słowa odnoszącego się do magiji seksualnej, zwłaszcza według osób praktykujących tę formę magiji.

Książkę „Magija współczesna” Donalda Michaela Kraiga znajdziesz TUTAJ >>

1 Gwiazdka (nie podoba mi się)2 Gwiazdki (słabe)3 Gwiazdki (średnie)4 Gwiazdki (całkiem fajne)5 Gwiazdek (super!) (2 głosów, średnia: 5,00 z 5)
Loading...