Księga urody czarownicy

Księga urody czarownicy to nowy magiczny poradnik dla czarodziejek. Jej autorką jest Arin Murphy-Hiscock, która w swojej wcześniejszej książce Green Witch pokazała, jak wykorzystywać dary natury do uzdrawiania i wzmacniania rytuałów. W nowym tytule przedstawia magiczne sposoby na dbanie o ciało i duszę. Dzięki nim możemy dodać odrobinę magii do naszego codziennego życia i czerpać przy tym siłę z Natury. Są to sposoby proste, a jednocześnie skuteczne, naturalne i przepełnione magią. Pokazują, jak wygląda codzienne życie świadomej czarodziejki.

KSIĘGA URODY CZAROWNICY

Księga urody czarownicyOdpowiedź dlaczego dbamy o siebie jest bardzo prosta: chcemy mieć zdrowy umysł, zdrowe ciało i zdrowego ducha. Dbanie o siebie opiera się na szacunku do własnej osoby. Magia wpiera nas w tym procesie, gdyż ona sama służy nam w samodoskonaleniu i w stawaniu się lepszym człowiekiem. Troska o siebie obejmuje dbanie o swoje zdrowie, umysł, duszę, a także o przestrzeń, w której żyjemy. Z tego powodu Księga urody czarownicy omawia każdą z tych dziedzin z osobna. Podzielona jest na pięć rozdziałów: 1. Magiczne wsparcie kondycji psychicznej, emocjonalnej i zdrowotnej, 2. Umysł, 3. Ciało, 4. Duch, 5. Dom.

Dzięki opisanym w Księdze urody czarownicy praktykom nauczysz się korzystać z dobroczynnej energii natury, ziół, kamieni i żywiołów. Znajdziesz w niej metody odzyskiwania równowagi i siły, odkrywania destrukcyjnych nawyków i ich zmiany na zdrowsze (często wystarczy do tego długopis, kartka papieru i Twoja chęć do przeprowadzenia zmiany!), a także medytacje służące ponownemu nawiązaniu kontaktu ze sobą i swoim duchem.

Chociaż książka nie skupia się na magii, to jednak korzysta z podstawowych praktyk magicznych. Dlatego autorka omawia w niej sposób na ześrodkowanie i uziemienie, wyznaczanie kręgu i świętej przestrzeni, oczyszczanie energetyczne rekwizytów. Zachęca też do prowadzenia dziennika, który staje się naszą Księgą Cieni. To wszystko znajduje się w pierwszym rozdziale Księgi urody czarownicy.

Troska o dobrą formę fizyczną, psychiczną i emocjonalną

W rozdziale poświęconym umysłowi odnajdziesz praktyki, które pomogą Ci przyjrzeć się swojemu nastawieniu i ograniczeniom, a także zachować równowagę we wszystkich dziedzinach życia. Nauczysz się tworzyć skuteczną mapę celów i pracować z afirmacjami. Wykonasz też rytuały wzmacniające Twoją autentyczność, pomagające radzić sobie ze stresem. To tu znajdziesz sposób stworzenia amuletu na zarządzanie czasem, rytuał oczyszczający energię, czy otwierający na miłość.

Pamiętaj, że dążąc do bycia najlepszą wersją siebie, sprawiasz, że otaczający Cię świat również staje się lepszym miejscem.

W rozdziale dedykowanemu do pracy z ciałem znajdziesz przepisy kulinarne, herbaty ziołowe i naturalne kosmetyki, które z łatwością samodzielnie przygotujesz.

Rozdział dla ducha jest równie obszerny jak rozdział poświęcony pracy z umysłem. Duchowość jest ważnym aspektem naszego życia, a relację z boskością lub czymkolwiek innym, co uważamy za święte, należy pielęgnować, podobnie jak wszystkie inne relacje. W tej części Księgi urody czarownicy znalazły się praktyki służące karmieniu duszy, odkrywaniu kreatywności, celebrowaniu boskości oraz nawiązywaniu połączenia z żywiołami natury.

Ostatni rozdział zawiera podpowiedzi na to, jak możemy zadbać o komfort naszej przestrzeni osobistej. Znalazły się tu rytuały i praktyki, które pomagają napełnić nasze otoczenie energią. Ta nowa energia będzie wspierać nas w osiąganiu osobistych celów i karmić naszą duszę. Z tej części dowiesz się, jak samodzielnie przygotować mieszanki olejków i kadzidła dopasowane do Twoich potrzeb.

Z „Księgą urody czarownicy” zadbasz o siebie w czarujący sposób! Książkę znajdziesz pod linkiem TUTAJ >>

Księga urody czarownicy

1 Gwiazdka (nie podoba mi się)2 Gwiazdki (słabe)3 Gwiazdki (średnie)4 Gwiazdki (całkiem fajne)5 Gwiazdek (super!) (1 głosów, średnia: 5,00 z 5)
Loading...