Beltane i rytuał celebrujący płodność

Beltane to sabat zwany też świętem kwiatów, przypadający na noc z 30 kwietnia na 1 maja. Jest to święto płodności i odrodzenia, kojarzone głównie z ucztowaniem, śmiechem i zabawą. Celebrujemy w tym czasie miłość między Bogiem a Boginią, ich zaślubiny i seksualne zjednoczenie. Beltane jest świętem ognia, a ceremonie odprawiane na świeżym powietrzu często wiążą się z rozpalaniem ognisk. Pary brały się wówczas za ręce i razem przeskakiwały przez ogień, aby w ten sposób zwiększyć swoją płodność.

W czasie sabatu Beltane możesz wykonać prosty rytuał celebrujący płodność w sezonie sadzenia roślin. Jeśli masz taką możliwość, przeprowadź go w swoim ogrodzie, a jeśli nie, wystarczy Ci doniczka z ziemią. Potrzebujesz torebki nasion lub sadzonek roślin oraz wody do ich podlania. Na początku przygotuj ziemię. Weź ją w dłonie i mieszając ją, połącz się mentalnie z każdym z żywiołów.

Oddychaj głęboko i spokojnie. Powiedz:

Bogini, dziś oddaję Ci hołd, sadząc nasiona nowego życia. Proszę, błogosław ten ogród, strzeż go i obdarz obfitością. Tak jak te nasiona wyrosną na silne i zdrowe rośliny pod Twym czujnym spojrzeniem, tak też zaobfitują wszystkie nowe plany w moim życiu.

Kiedy skończysz przygotowywać ziemię, zasadź w niej sadzonki lub nasiona, mówiąc przy tym:

Bogini, pobłogosław tej ziemi, by była płodna. Pobłogosław tym nasionom, aby dały obfite plony. Pobłogosław mojemu życiu, by było twórcze i szczęśliwe.

Na koniec podlej nasiona wodą. Nabieraj wodę w dłonie, gdyż dotykając wody, ziemi, czując ciepło słońca i powiewny wiatru, łączysz się z energiami żywiołów i Matką Ziemią.

Beltane

Źródło: „CzaroMarownik 2015”. Więcej informacji na temat sabatu Beltane znajdziesz pod linkiem TUTAJ >>

1 Gwiazdka (nie podoba mi się)2 Gwiazdki (słabe)3 Gwiazdki (średnie)4 Gwiazdki (całkiem fajne)5 Gwiazdek (super!) (Brak ocen)
Loading...