Magiczna woda

Magiczna woda to woda naładowana lub naenergetyzowana, czyli taka, która została wystawiona na działanie określonych żywiołów, pogody, czy koniunkcję ciał niebieskich. Może stanowić wspaniały dodatek do wszelkiego rodzaju czarów i rytuałów.

Tworzenie magicznej wody

Oto kilka sposobów na stworzenie własnej magicznej wody:

  • Napełnij czystą wodą umyty, przezroczysty słoik. Wystaw go w czasie magicznego święta, pełni Księżyca bądź w czasie innych okazji, które są dla Ciebie ważne, na działanie promieni wschodzącego Słońca lub blask księżycowy. Pozostaw słoik na dworze na kilka godzin.
  • Jeśli wystawisz wodę w czasie zaćmienia, nabierze ona szczególnej mocy.
  • Możesz zbierać poranną rosę, jeśli tam, gdzie mieszkasz, masz taką możliwość.
  • Możesz też zebrać deszczówkę lub śnieg, który napadał podczas silnego opadu.
  • W czasie zimy możesz odłamać sople. Roztop je w temperaturze pokojowej i zachowaj uzyskaną z nich wodę. Ciekawym sposobem jest też zachowanie w zamrażarce pojemników ze śniegiem lub całych sopli. Możesz użyć ich, kiedy przyjdzie wiosna, do rytuałów odprawianych na pożegnanie zimy.

Taka magiczna woda może być wykorzystana do dowolnych celów, na przykład do:

  • namaszczania rekwizytów, talizmanów, laleczek lub innych magicznych przedmiotów;
  • przygotowywania świec lub innych elementów ołtarza
  • popryskania rośliny, która potrzebuje magicznego pobudzenia
  • jako ofiary podczas wykonywanego rytuału magicznego.

Magiczna woda zimowa

22 grudnia 2019 roku o godz. 11:02 jest przesilenie zimowe.  To wspaniały moment na naładowanie wody magiczną energią. Wystarczy, że o wschodzie Słońca w dniu przesilenia wystawisz na jego działanie przezroczyste naczynie z wodą.

Jeśli podczas przesilenia zimowego będzie padał deszcz (lub śnieg, jeśli się pojawi), możesz zebrać opad i zachować do późniejszych rytuałów. Tak naładowaną wodę możesz użyć do dowolnych magicznych celów.

Magiczna woda i opis jej przygotowania

Więcej rytuałów idealnych na przesilenie zimowe znajdziesz w książce Yule z magicznej serii Sabaty, a także we wcześniejszych wpisach na CzaroMarowym blogu >>

1 Gwiazdka (nie podoba mi się)2 Gwiazdki (słabe)3 Gwiazdki (średnie)4 Gwiazdki (całkiem fajne)5 Gwiazdek (super!) (Brak ocen)
Loading...