Miotła czarownicy i oczyszczanie energii

Miotła czarownicy jest jednym z przydatnych akcesoriów magicznych. Już sama nazwa wskazuje, że nie jest to taka zwyczajna miotła! W codziennym życiu używamy miotły do wymiatania fizycznych śmieci z naszej przestrzeni. Miotła czarownicy służy do oczyszczania energetycznego.

Miotła czarownicy

Na miotłę czarownicy nie nadaje się miotła z tworzywa sztucznego. Powinna to być miotła z naturalnych gałązek.  Małe miotełki, używane tylko do celów rytualnych, możesz wykonać również z bylin roślin o ochronnych właściwościach, na przykład borówki czarnej, czy z mniejszych gałązek krzewów czy drzew rosnących w Twoim otoczeniu. Najlepiej jest wybrać do tego celu gałązki już obłamane, aby nie krzywdzić rośliny. Zawsze pamiętaj o podziękowaniu roślinie za jej dar.

Oczyszczanie energetyczne miotłą czarownicy

Jest to sposób zainspirowany książką Green witch, lecz troszkę zmodyfikowany, bo w praktyce teoria potrafi odbiegać od pierwotnych założeń (a szczególnie w tej praktyce magicznej).

  1. Stań na środku pokoju, który chcesz oczyścić. Wycisz się, weź trzy głębokie oddechy. Pomyśl, że teraz będziesz oczyszczać energię pomieszczenia. Masz w swoich rękach narzędzie, które poruszy i oczyści energie.
  2. Zacznij zamiatać podłogę z kierunku prawego na lewą stronę. Nie dotykaj podłogi, ale przesuwaj miotłę tuż nad nią. Pamiętaj, że zamiatasz energię pomieszczenia, a nie samą podłogę.
  3. Po przejściu z prawej na lewo obróć się w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara. Następnie znów zamiataj kierując się w lewo. Poruszaj się w ten sposób po spirali. Podczas zamiatania (przypominam – nad podłogą) wizualizuj, że Twoja miotła porusza energię pomieszczenia. Jej ruch rozbija wszystkie blokady energetyczne i przywraca swobodny przepływ energii.
  4. Zamieć w ten sposób całe pomieszczenie, aż znajdziesz się przy drzwiach. Jeśli chcesz, możesz otworzyć drzwi i wymieść energie na zewnątrz. Jeśli mieszkasz w bloku, wyobraź sobie, że energia odpływa w dół klatki schodowej, omija wszystkie istoty, i dociera do Matki Ziemi. Poproś Matkę Ziemię o pomoc w przetransformowaniu energii tak, by przyniosła jej korzyść.
  5. Zakończ oczyszczanie energetyczne stwierdzeniem: „Przez mój dom przepływa silna i czysta energia. Ta przestrzeń jest już oczyszczona”.

Jeśli chcesz wykonać samodzielnie miotłę do oczyszczania energii, jak wspomniałam wcześniej, zbierz do jej wykonania gałązki krzewów lub drzew rosnących w swojej okolicy. Twoja miotła będzie miała silniejsze energie oczyszczające, jeśli dobierzesz do niej gałązki roślin o ochronnych właściwościach. Należą do nich: bylica, topola, borówka czarna, lawenda, czarny bez, jałowiec, jemioła, sosna, tarnina, lipa, malina, wierzba, dąb, brzoza, trawa (czyli słoma), a także bambus. Swoją miotłę możesz również ozdobić według własnego uznania, zawieszając na niej na przykład ochronny pentagram.

Miotła czarownicy

 

1 Gwiazdka (nie podoba mi się)2 Gwiazdki (słabe)3 Gwiazdki (średnie)4 Gwiazdki (całkiem fajne)5 Gwiazdek (super!) (5 głosów, średnia: 4,80 z 5)
Loading...