Przepis na kadzidło oczyszczające

Jak samodzielnie wykonać kadzidło oczyszczające? To proste i wymaga jedynie dobrania odpowiednich składników. Na pewno samodzielne przygotowanie kadzidła daje dużo satysfakcji!

Kadzidło oczyszczające

Składniki i akcesoria potrzebne do wykonania łyżki kadzidełka:

  • 1 łyżeczka żywicy olibanum

  • 1 łyżeczka kopalu

  • moździerz i tłuczek (opcjonalnie)

  • 1 łyżeczka suszonej sproszkowanej skórki cytrynowej

  • 3 szczypty suszonej lawendy

  • mały szklany słoik ze szczelną pokrywką

Kadzidło oczyszczające

1. Jeśli to konieczne, delikatnie utrzyj żywicę tłuczkiem w moździerzu, aby otrzymać małe granulki. Uważaj jednak, aby nie przesadzić z rozcieraniem, by żywice nie zrobiły się zbyt lepkie.

 2. Włóż mieszankę – żywice i zioła – do słoika, zamknij i potrząśnij, aż składniki dobrze się ze sobą wymieszają.

3. Trzymając słoik w dłoniach, wizualizuj iskrzące się wokół niego światło. To błyszczące światło oczyszcza energię kadzidła i wzmacnia ją. Wyobraź sobie, że twoja mieszanka wchłania to światło.

4. Oznacz słoik etykietą i datą (to dla Twojej wygody!). Gdy zechcesz użyć kadzidełka, zapal węgielek trybularzowy i umieść go w kadzielnicy. Weź szczyptę kadzidła oczyszczającego i wysyp ją na węgiel. Umieść kadzielnicę na środku pokoju i pozwól, aby oczyszczająca energia wypełniła całe pomieszczenie wraz z uwalniającym się dymem.

Zioła i żywice w kadzidłach

Kadzidełka ziołowe zawsze wykonuje się z suszonych ziół. Świeże zioła nie wypalają się prawidłowo i, niestety, mogą zgnić przy przechowywaniu. Jeśli roślina, którą chcesz dodać do swojej mieszanki, jest świeża, rozłóż ją najpierw na blasze do pieczenia i potrzymaj w ciepłym piekarniku (około 40 st. Celsjusza) przez 45 minut do godziny, obserwując ją uważnie.

Kiedy już zdecydujesz się, jakich ziół użyć w swoim kadzidle, dodaj do ziołowej mieszanki taką samą ilość żywicy. Dzięki niej kadzidełko będzie się lepiej paliło, a także uzyska przyjemny zapach. Żywicą jest kopal, olibanum, mirra, bursztyn, żywica benzoesowa, smocza krew, żywica ambramowca. Doskonale spełnia się w tej roli również drzewo sandałowe. Estetyka również ma znaczenie ;), dlatego często w mieszankach ziołowych używana jest nie jedna, a większa ilość żywic jako bazy. Pamiętaj, aby wymieszać żywice z ziołami w równych proporcjach.

Więcej informacji o tworzeniu własnych kadzideł ziołowych znajdziesz w książce Green Witch >>

Green Witch

1 Gwiazdka (nie podoba mi się)2 Gwiazdki (słabe)3 Gwiazdki (średnie)4 Gwiazdki (całkiem fajne)5 Gwiazdek (super!) (1 głosów, średnia: 5,00 z 5)
Loading...