Czarodziejski woreczek jako amulet ochronny

Czarodziejski woreczek to mała torebeczka z tkaniny, do której wkładamy różnego rodzaju przedmioty i obiekty o magicznych właściwościach. Mogą mieć dowolny rozmiar. Mogą też zostać umieszczone w każdym miejscu: nad drzwiami, w samochodzie, w szufladzie, torebce, nad łóżkiem. Jedynym ograniczeniem jest tutaj Twoja wyobraźnia.

Czarodziejski woreczek jako amulet ochronny

Skorzystaj z poniższych wskazówek, by stworzyć mały woreczek – amulet ochronny.

Przygotuj:

  • 2 kawałki czerwonej lub czarnej tkaniny o rozmiarach 7×12 centymetrów, nić, igłę do szycia, czerwoną włóczkę lub wąską wstążkę o długości 30 centymetrów – albo gotowy już woreczek w kolorze czarnym lub czerwonym :);
  • obsydian śnieżny;
  • łyżeczkę nasion kminku;
  • łyżeczkę bylicy pospolitej;
  • szczyptę soli.

Jeśli samodzielnie szyjesz woreczek:

  1. Obszyj krótszy bok prostokątnej tkaniny w następujący sposób: zagnij jeden z 7-centymetrowych boków 0,6 centymetra w dół z lewej strony i zaprasuj żelazkiem lub dociśnij palcem.
  2. Przyszyj ten róg u dołu ściegiem prostym. Powtórz to samo na drugim kawałku materiału.
  3. Ułóż prostokątne kawałki tkaniny jeden na drugim, tak aby stykały się równo prawą stroną materiału (zagięty róg będzie po zewnętrznej stronie obydwu). Zepnij je ze sobą.
  4. Zszyj ściegiem prostym trzy krawędzie prostokąta, omijając krawędź z zagiętym rogiem. Wywróć torebkę na prawą stronę.
  5. Złóż włóczkę lub wstążkę na pół. Przyszyj ją do jednego z bocznych szwów woreczka.

To tylko wygląda skomplikowanie, ale nie przejmuj się – Twój wysiłek na pewno się opłaci!

Masz już woreczek, więc co dalej?

Czarodziejski woreczek - amulet ochronny w trakcie przygotowywania

Czarodziejski woreczek – amulet ochronny w trakcie przygotowywania, brakuje jeszcze ziół :)

6. Włóż do środka obsydian śnieżny (bądź inny kamień o ochronnych właściwościach) i zioła.
7. Zwiąż czarodziejski woreczek włóczką lub wstążką. Przez chwilę potrzymaj go w dłoniach myśląc o intencji, dla której stworzyłeś swój amulet. Niech chroni dom i wszystkich jego mieszkańców, aby tylko to, co przychodzi w miłości do was miało do niego wstęp.

Zawieś ten czarodziejski woreczek nad przednimi lub tylnymi drzwiami domu, w zależności od tego, których używasz częściej.

Uszycie czarodziejskiego woreczka w ten sposób pozwala na otwieranie go i wkładanie do środka innych obiektów, które wzmocnią jego energię. Możesz również wyjmować kamień np. by naładować go księżycową energią podczas pełni. Czarodziejski woreczek możesz również zszyć jak małą poduszeczkę, ale wówczas już nie powinieneś go otwierać.

Gdy czarodziejski woreczek nie będzie Ci już potrzebny lub spełni swoją funkcję, otwórz go i wyjmij znajdujące się w nim przedmioty. Wyjmuj je z woreczka oddzielnie. Zioła zostaw w ogrodzie lub dodaj do kompostu. Możesz odnawiać swój amulet ochronny na przykład podczas przesileń czy równonocy, kiedy nastąpi kolejny obrót Koła Roku.

Więcej przepisów na amulety i mieszanki ziołowe znajdziesz w książce Green Witch dostępnej tutaj >>

Jak zrobić czarodziejski woreczek, dowiesz się z książki "Green Witch".

Jak zrobić czarodziejski woreczek, dowiesz się z książki „Green Witch”.

 

1 Gwiazdka (nie podoba mi się)2 Gwiazdki (słabe)3 Gwiazdki (średnie)4 Gwiazdki (całkiem fajne)5 Gwiazdek (super!) (1 głosów, średnia: 5,00 z 5)
Loading...