Medytacja na przesilenie letnie

Medytacja na przesilenie letnie, a właściwie medytowanie nad zmianami wszystkich pór roku jest jednym z najbardziej bezpośrednich sposobów doświadczania energii natury i obserwacji własnych reakcji na jej zmiany.

Przesilenie letnie to moment, w którym Słońce znajduje się najwyżej i najdłużej przebywa nad horyzontem. To magiczny czas, w którym następuje kolejny obrót Koła Życia. Aby celebrować przesilenie, nawiąż interakcję ze swoim naturalnym otoczeniem. Spędź dzień na łonie natury bądź wybierz się na krótszy spacer. Możesz także świętować w domu, jeśli tak wolisz, w takim wypadku udekoruj swój dom sezonowymi roślinami. Możesz również wykonać poniższą medytację na przesilenie letnie.

Medytacja na przesilenie letnie

Medytacja na przesilenie letnie

Wykonuj tę medytację w czasie przesilenia letniego lub w sąsiednich dniach, gdy poczujesz, że lato dotarło do regionu, w którym mieszkasz. Jeśli jednak nie odpowiadają Ci te rozwiązania, wybierz inny czas, w którym wszystko wokół Ciebie rozwija się i wzrasta. Najlepiej wykonaj tę medytację na zewnątrz.

  1. Usiądź wygodnie i zamknij oczy. Wyobraź sobie lekką zieloną mgłę wznoszącą się z ziemi i rozprzestrzeniającą się na wszystkie rośliny dookoła.
  2. Weź trzy głębokie oddechy. Z każdym wdechem wyobrażaj sobie, że ta mgiełka zielonej energii napływa do Twoich płuc i przepływa przez Twoje ciało, niosąc ze sobą uczucie komfortu, odprężenia i połączenia z otoczeniem. Wraz z wydechem uwalniaj napięcie, stres czy niepokój.
  3. Pozwól swojej energii poszerzyć się nieznacznie, tak aby zlała się z otaczającą Cię zieloną energią natury. Skieruj ją w dół – w glebę – i pozwól, aby powoli i delikatnie zanurzyła się w w głębi ziemi. Kiedy poczujesz się z tym wystarczająco komfortowo, skoncentruj się na odczuwaniu, jak otaczająca Cię energia ziemi kołysze Cię i obejmuje.
  4. Gdy połączysz się już z wnętrzem ziemi, wdychaj jej energię i poczuj, jak wypełnia całe Twoje ciało.

    Teraz jest czas na główną część medytacji:

  5. Poczuj energię gleby w czasie przesilenia letniego – energię odżywienia i wzrostu, wibrującą w ziemi. Wyczuj ekspansję i pulsowanie życia w korzeniach i łodygach. Zbadaj interaktywny system minerałów, substancji odżywczych, wody oraz urodzajnej, rozkładającej się materii roślinnej, która karmi nową generację roślin. Poczuj witalność, życie, ekspansję i wzrost, sięganie i otwieranie się, przepływ pełnego pasji i radości tworzenia przez ziemię. Pozostań w objęciach energii ziemi tak długo, jak tylko zechcesz, delektując się uczuciem witalności i obfitości życia wokół ciebie.
  6. Gdy poczujesz, że nadszedł czas, aby powrócić do swojej codzienności, ofiaruj otaczającej Cię ziemi dar w postaci Twojej wdzięczności (emocja też jest energią), a następnie pozwól swojej świadomości wznieść się powoli znad ziemi i powrócić do swojego ciała.
  7. Po powrocie do swojej zwyczajnej świadomości wykonaj proces uziemienia, kierując nadmiar energii do wnętrza ziemi, i weź trzy głębokie oddechy. Wstań powoli i porozciągaj się łagodnie, aby rozluźnić mięśnie.

Zapisz swoje myśli, pytania, odkrycia i wszystkie wizje w swoim dzienniku – Księdze Cieni. Za rok będziesz mógł porównać je ze swoimi aktualnymi odczuciami.

Medytacja na przesilenie letnie pochodzi z książki „Green Witch”, którą znajdziesz tutaj >>

Green Witch

1 Gwiazdka (nie podoba mi się)2 Gwiazdki (słabe)3 Gwiazdki (średnie)4 Gwiazdki (całkiem fajne)5 Gwiazdek (super!) (1 głosów, średnia: 5,00 z 5)
Loading...