Kim jest nowoczesna zielona czarownica?

Kim jest nowoczesna zielona czarownica? Według Arin Murphy-Hiscock, autorki książki „Green Witch„, ścieżka zielonej czarownicy to ścieżka przyrodniczki, zielarki i uzdrowicielki. To swobodna, elastyczna i indywidualna praktyka dla każdego, kto chce odkrywać dary natury i korzystać z nich w celu przywracania równowagi i harmonii w swoim życiu. Dowiedz się więcej na ten temat z fragmentu książki:

NOWOCZESNA ZIELONA CZAROWNICA

„Zanim przejdę do cech charakterystycznych ścieżki współczesnej zielonej czarownicy, zatrzymam się na chwilę przy czarownicach kuchennych i współczesnych wiedźmach, by pokazać podobieństwa i różnice między nimi.

  • Czarownice kuchenne skupiają się na rodzinie, a więc wykonują magię w sercu nowoczesnego domu: kuchni. Opierają swoją praktykę magiczną na codziennych czynnościach domowych. Gotowanie, sprzątanie, pieczenie i tym podobne zajęcia są podstawą ich magicznych działań. Zamiatanie podłogi może się łączyć z oczyszczaniem przestrzeni z negatywnej energii. Czarownica kuchenna nie korzysta z konkretnych rytuałów, lecz kieruje się intuicją. Nie zawsze spisuje swoje praktyki.

  • Współczesne wiedźmy (ang. hedge witches, termin używany zwykle w Wielkiej Brytanii) to osoby żyjące blisko natury, często z dala od obszarów miejskich. Przypominają dawne wiedźmy mieszkające poza miastem, które odwiedzano w celu uzyskania zaklęć na miłość i uzdrawiających mikstur. Obecnie zwykle należą do jakiegoś ruchu neopogańskiego, a magia jest podstawą ich działań.

Współczesne czarownice często próbują odnieść swoją praktykę do konkretnej tradycji, ale kontakt z własnym ja jest tutaj znacznie ważniejszy od podążania za jakąkolwiek tradycją. Dotyczy to w szczególności właśnie zielonego czarownictwa.

KAŻDA ZIELONA CZAROWNICA TWORZY WŁASNĄ TRADYCJĘ

Spoglądając wstecz, możemy z łatwością zobaczyć, jak przeszłość wpłynęła na współczesną praktykę, ale pamiętajmy, że tak naprawdę każda zielona czarownica tworzy własną tradycję. Nie ma tu żadnych inicjacji ani ściśle określonych zasad. Życie zielonej czarownicy jest odzwierciedleniem jej wewnętrznego światła.

Green Witch, zielona czarownica

Mimo tak zwanego postępu społeczeństwa, coraz więcej ludzi pragnie wrócić do starych, dobrych czasów. Chociaż pod wieloma względami mogły być trudniejsze i nie umożliwiały nam aż tak dobrego kontaktu ze sobą nawzajem. Pragnienie takie jest czymś znacznie więcej niż tylko nostalgią, czyli tęsknotą za wyidealizowanym wspomnieniem. To bowiem autentyczne i wypływające z podświadomości przyciąganie do wiedzy. Do wiedzy, która została przesłonięta przez różnego rodzaju innowacje, postęp i udoskonalenia.

Nie musimy jednak rezygnować ze współczesnych udogodnień czy też takich wynalazków jak chodniki, telewizory i komputery. Naszym zadaniem jest odzyskać dostęp do tej pierwotnej wiedzy, która tylko czeka, aż znów ją odkryjemy. Zastąpienie całej technologii i ewolucji czarami, starszymi tradycjami czy praktykami rolniczymi nie jest optymalnym rozwiązaniem. W ten sposób przekreślilibyśmy współczesność. Zielona czarownica nie potępia otaczającego jej świata. Akceptuje go i stara się wdrożyć do niego swoje praktyki duchowe, służąc jako pomost między przeszłością a teraźniejszością, nowym a starym. Cała sztuka polega na rozpoznawaniu energii natury w dzisiejszym świecie i zaobserwowaniu jej oddziaływania”.

W książce „Green Witch” znajdziesz wszystkie informacje, jakich potrzebujesz do rozwijania duchowej praktyki naturalnego czarownictwa – począwszy od porad dotyczących podążania zieloną ścieżką we współczesnym świecie, a skończywszy na wiadomościach na temat ziół, roślin, drzew, kamieni i innych obiektów. Więcej artykułów o magii naturalnej znajdziesz tutaj >>

Książkę „Green Witch” zamówisz w CzaryMary.pl pod linkiem tutaj >>

Green Witch, zielona czarownica

1 Gwiazdka (nie podoba mi się)2 Gwiazdki (słabe)3 Gwiazdki (średnie)4 Gwiazdki (całkiem fajne)5 Gwiazdek (super!) (2 głosów, średnia: 4,50 z 5)
Loading...