Joga 7/7 i korespondencje planetarne

W książce Joga 7/7 znajdziemy korespondencje planetarne – właściwości planet połączone zostały z dniami tygodnia i ćwiczeniami na odpowiadające im układy w organizmie. Znajduje się w niej siedem 7-minutowych sekwencji jogi, aby rozciągnąć ciało i wzmocnić różne partie mięśni. Opinię o tym tytule znajdziesz też we wcześniejszym artykule pod linkiem tutaj >>). Jak wyglądają te korespondencje?

Korespondencje planetarne dla dni tygodnia

Dzień tygodnia Planeta Układ organizmu
Niedziela Słońce serce i układ krążenia
Poniedziałek Księżyc miednica i układ limfatyczny
Wtorek Mars mięśnie
Środa Merkury mózg i układ nerwowy
Czwartek Jowisz układ trawienny
Piątek Wenus nerki i nadnercza
Sobota Saturn kości, stawy i metabolizm

Niedziela to dzień Słońca.

Słońce związane jest z narodzinami i wzrostem. Od tysiącleci jest też symbolem Boskości, dlatego jest to dzień na świętowanie, odpoczynek i lenistwo. Zestaw ćwiczeń na niedzielę dedykowany jest dla serca i układu krążenia.

Poniedziałek to dzień Księżyca.

Nasz satelita porusza oceanami, oprócz tego reguluje wzrost roślin i zmienia zachowanie zwierząt. Księżyc wpływa również na cykl menstruacyjny oraz na nastrój ludzi. Zestaw ćwiczeń na ten dzień jest związany z obszarem miednicy i układem limfatycznym.

Wtorek to dzień Marsa.

Moc Marsa pomaga nam osiągnąć cele fizyczne, a także pomaga wyrobić w sobie asertywność i zdecydowanie. Bez wątpienia wtorek jest idealnym dniem na uprawianie intensywnych sportów. Zestaw ćwiczeń na wtorek wpływa na naszą motywację, natomiast fizycznie na układ mięśniowy.

Środa to dzień Merkurego.

Środa to środek tygodnia, zaś to oznacza, że stanowi klucz do jego zrównoważenia. W środę musimy uważniej przyjrzeć się swoim obowiązkom i zadaniom, a także zastanowić się, w których działaniach należy wprowadzić więcej równowagi. Merkury symbolizuje moc myśli, uczy również naszego „wewnętrznego ekonomistę”, że nawet mały wydatek może przynieść ogromne korzyści. Zestaw ćwiczeń na środę wpływa korzystnie na mózg oraz na układ nerwowy.

Czwartek to dzień Jowisza.

Jowisz jest swawolny, lubi zabawy, a także wszystko, co zwiększa poczucie radości w życiu. Z uwagi na to czwartek był znany kiedyś jako „mała niedziela”, czyli dzień, w którym starano się brać jak najwięcej dobrego od życia. To dobry czas na spotkanie z przyjaciółmi. Zestaw ćwiczeń na czwartek wspiera układ trawienny.

 Piątek to dzień Wenus.

Planeta ta symbolizuje piękno, miłość i harmonię. Wenus wymaga od nas tego, byśmy cieszyli się naszym pięknem, ale też i otaczali się pięknymi rzeczami. Autorka książki Joga 7/7 pisze o niej: „Oddawanie się pięknu, którym jest życie, prowadzi do spokoju i rozbudza w nas nowe moce”. Piątkowy zestaw ćwiczeń jest na rozluźnienie oraz równowagę, wspiera nerki i nadnercza.

Sobota to dzień Saturna.

Zalety Saturna to wytrzymałość, stateczność, trwałość, a także wnikliwość i koncentracja. Ponadto jego moc pozwala nam usunąć z życia to, czego nie potrzebujemy. Zestaw ćwiczeń na sobotę jest na elastyczność, na kości i stawy, a także na metabolizm.

Po tygodniu ćwiczeń przy wykorzystaniu korespondencji planetarnych okaże się, że zrobiłeś coś dobrego dla każdego układu swojego organizmu!

Joga 7/7 i korespondencje planetarne

Joga 7/7 i korespondencje planetarne

Książkę „Joga 7/7. Codzienna praktyka jogi dla zabieganych” znajdziesz pod linkiem tutaj >>

1 Gwiazdka (nie podoba mi się)2 Gwiazdki (słabe)3 Gwiazdki (średnie)4 Gwiazdki (całkiem fajne)5 Gwiazdek (super!) (1 głosów, średnia: 5,00 z 5)
Loading...