Ołtarz na sabat Beltane

Na noc z 30 kwietnia na 1 maja, czyli w połowie czasu między równonocą wiosenną a letnim przesileniem, przypada sabat Beltane. To magiczne święto wyznacza czas symbolicznego zjednoczenia między Bogiem a Boginią, jest czasem przyciągania się przeciwieństw. Melanie Marquis w książce „Beltane” proponuje, aby na sabat Beltane stworzyć specjalny ołtarz ognia i wody. Ołtarz ognia i wody to doskonały sposób na uczczenie cyklicznych zmian natury, a jednocześnie będzie on dla Twojego domu dawką magicznej energii.

Ołtarz na sabat Beltane

Foto: shutterstock.com

Do swojego ołtarza możesz użyć jakiejkolwiek małej platformy. Może to być stolik kawowy, nadstawka pod monitor (sprawdzony bardzo dobry sposób), mały stoliczek, a nawet kartonowe pudełko obciążone wewnątrz książkami lub czymkolwiek zechcesz, byle się nie zapadało. Przykryj ołtarz tkaniną w wiodącym kolorze sabatu Beltane: zieleni i brązu, ponieważ są to kolory związane zarówno z Boginią, jak i z Bogiem, ale odpowiednie będą również kolory żółty, biały, różowy, srebrny czy złoty.

Oto powiązania poszczególnych kolorów, nie tylko obrusów na ołtarz, ale też świec, którymi również możesz ozdobić ołtarz:

  • Zielony: obfitość, płodność, wzrost i rozwój, zdrowie, życie, dobrobyt, roślinność, bogactwo.
  • Brązowy: zwierzęta, energie ziemi, rodzina, ochrona, bogactwo.
  • Różowy: piękno, współpraca, zadowolenie, przyjaźń, miłość, pielęgnowanie, romans.
  • Żółty: komunikacja, marzenie, szczęście, energie solarne.
  • Biały: energie księżycowe, czystość, moc, ochrona.

Stawiając na ołtarzu świece postaraj się zachować ich parzystą ilość, ofiarowując świece i Bogini, i Bogu. Centralnym punktem ołtarza będzie duża misa wypełniona wodą, do której wniknie energia Bogini i żywiołu wody. Umieść na powierzchni wody pływające świeczki i zapal je, wygłaszając równocześnie inwokację do Boga i żywiołu ognia.

A teraz będzie na bogato! ;) Udekoruj resztę ołtarza przedmiotami ze srebra i złota, reprezentującymi odpowiednio Boginię i Boga, Księżyc i Słońce, wodę i ogień – mogą to być Twoje srebrne i pozłacane amulety, najpierw oczyść je np. pod bieżącą zimną wodą, na ołtarzu ognia i wody zostaną naładowane świeżą energią.

Na koniec na ołtarzu ustaw kwiaty i inne świeże rośliny, aby dodać koloru. W ten sposób Twój ołtarz jest gotowy, możesz na nim odprawiać magię podczas sabatu Beltane.

Więcej informacji o sabacie Beltane znajdziesz w innych artykułach na CzaroMarowym blogu TUTAJ >>

Zobacz również akcesoria magiczne na sabat Beltane >>

1 Gwiazdka (nie podoba mi się)2 Gwiazdki (słabe)3 Gwiazdki (średnie)4 Gwiazdki (całkiem fajne)5 Gwiazdek (super!) (1 głosów, średnia: 5,00 z 5)
Loading...