Rytuał na Imbolc z błogosławieństwem boga Ganesha

W czasie Imbolc, magicznego święto przypadającego na 1 lutego, planujemy nowe zadania. To dobry czas, aby zwrócić się o błogosławieństwo dla naszych nowych, bądź odnowionych planów. Poniższa modlitwa do Ganeshy, hinduskiego boga z głową słonia, znanego jako Władca Początków, pomoże usunąć przeszkody blokujące powodzenie naszych zadań.

Modlitwa pochodzi z książki Carl E. Neal z serii Sabaty: Imbolc, a inspiracja do jej zamieszczenia popłynęła od samego Ganeshy – figurka z jego podobizną od kilkunastu dni stoi na moim biurku i towarzyszy mojej pracy :) Mam wielki sentyment do boga Ganeshy po tym, jak wykonałam rytuał opisywany przez Lona Milo DuQuette w jednej z jego książek, Ganesha niesie ze sobą bardzo pozytywną, niezłomną energię!

Rytuał na Imbolc z błogosławieństwem boga Ganesha

Ganesha jest potężnym sprzymierzeńcem każdego nowego zadania, jednak może poczuć się urażony, jeśli zanim poprosimy go o pomoc, zwrócimy się po nią do innego bóstwa. Jeśli więc zamierzasz skorzystać z poniższej modlitwy, odmów ją jako pierwszą, Carl E. Neal radzi, by zrobić to nawet przed tym, zanim wyznaczysz magiczny krąg, jeśli z takiego korzystasz. Należy po prostu zadbać o to, by Ganesha był bóstwem obecnym podczas naszych czynności, gdyż znany jest nie tylko jako Władca Początków, ale też jako Władca Przeszkód – może je usunąć, ale również postawić na naszej drodze :)

Jeśli zdecydujesz się na ofiarowanie świecy dla Ganeshy, użyj świecy w kolorze różowym lub białym. Podarunkiem mogą być również ciasteczka zbożowe. W miejsce figurki możesz ustawić na swoim ołtarzu zdjęcie Ganeshy, albo powyższe, albo dowolne znalezione w internecie.

Sam rytuał z prośbą o błogosławieństwo Ganeshy dla naszych planów jest bardzo prosty. Po zapaleniu świecy bądź kadzidła jako ofiary, powiedz słowa poniższej modlitwy:

Wielki Władco Ganesho, wzywam Cię w czas Imbolc i proszę o twe błogosławieństwo oraz dziękuję za wysłuchanie mojej prośby. Ganesho, proszę, o pobłogosławienie (tu powiedz swoje plany) w nadchodzącym roku. Proszę, obdarz mnie swoją łaską i usuń wszelkie przeszkody, które stoją na drodze do mojego sukcesu. Proszę, wskaż mi drogę do sukcesu. Dziękuję za wysłuchanie mojej modlitwy.

Pozwól świecy bądź/i kadzidłu wypalić się do końca. Dary z jedzenia (ciasteczek ;) możesz wystawić potem na zewnątrz, oddać je naturze. Jeśli po zmówieniu modlitwy zamierzasz przeprowadzać inne rytuały, nie przejmuj się, że świeca Ganeshy będzie wciąż się paliła, traktuj ją jako nieustające błogosławieństwo dla wykonywanych przez Ciebie czynności.

1 Gwiazdka (nie podoba mi się)2 Gwiazdki (słabe)3 Gwiazdki (średnie)4 Gwiazdki (całkiem fajne)5 Gwiazdek (super!) (1 głosów, średnia: 5,00 z 5)
Loading...