Czas przygotowań do Imbolc, magicznego święta 1 lutego

Zbliża się sabat Imbolc, magiczne Święto Światła celebrowane 1 lutego. To sabat skupiający się się na nowych początkach, na rozpoczynaniu nowych projektów oraz okazaniu wdzięczności za przetrwanie mroźnej zimy. Jest on  i obietnicą nadejścia wiosny i rozkwitu naszych zamierzeń. Osobiście bardzo lubię to magiczne święto i w tym czasie wykonuję rytuał błogosławienia świec, których użyję w przyszłych rytuałach. Jego treść znajdziesz tutaj:

RYTUAŁ BŁOGOSŁAWIENIA ŚWIEC NA SABAT IMBOLC >>

Już rozpoczęłam przygotowania do jutrzejszego rytuału, poniżej widzisz kilka świec, które wezmą w nim udział :)

Świece na sabat Imbolc w CzaryMary.pl

W czasie Imbolc możemy błogosławić też świece samodzielnie wykonane, jednak na razie nie odczuwam potrzeby, by robić ich samodzielnie, bo dostępne są takie wzory i kolory świec, które na daną chwilę mi wystarczają. Jeśli również zechcesz pobłogosławić swoje świece w czasie Imbolc, pamiętaj, że odpowiednie są do tego świece nowe, nie używane wcześniej, „dziewicze”.

Do innych czynności praktykowanych w czasie sabatu Imbolc należą:

  • Błogosławienie nowych projektów. Imbolc to sabat niosący zmiany, dlatego ważne jest skupianie się na planowaniu nowych pomysłów i uwolnieniu się od starych, wstrzymujących nas od robienia postępów.
  • Ofiarowanie nowych magicznych narzędzi, jak różdżki, kielicha czy pentaklu. Każde magiczne święto jest również odpowiednie do oczyszczania amuletów i ładowania talizmanów tak, by działały z określoną intencją. Metody ładowania talizmanów znajdziesz tutaj >>
  • Wróżenie.
  • Pieczenie ciasteczek z wróżbą, na wzór chińskich ciasteczek z przepowiednią. Tu warto karteczkę z przepowiednią zawinąć w kawałek papieru do pieczenia, ciasteczka zazwyczaj mają dodatek tłuszczu, który może zamazać nam zapisane na kartce słowa.
  • Robienie słomianej kukły lub krzyżyka Brygidy. Krzyżyk Brygidy jest symbolem ochrony, wykonywany jest ze słomy, trzciny, chociaż ten materiał możemy zastąpić suszonymi kwiatami do dekoracji czy nawet kawałkami papieru.

Bez względu na to, w jaki sposób zamierzasz świętować Imbolc i czy w ogóle masz taki zamiar, życzę Ci pomyślności w realizacji wszystkich Twoich nowych i odnowionych planów, bo ten magiczny czas właśnie temu sprzyja :) Szczęśliwego Imbolc!

Rytuał na Imbolc w CzaryMary.pl

 

1 Gwiazdka (nie podoba mi się)2 Gwiazdki (słabe)3 Gwiazdki (średnie)4 Gwiazdki (całkiem fajne)5 Gwiazdek (super!) (2 głosów, średnia: 5,00 z 5)
Loading...