21 grudnia to przesilenie zimowe, czas sabatu Yule

W piątek 21 grudnia przed północą, o godz. 23.23, będzie przesilenie zimowe. Przesilenie niesie ze sobą powrót światła, narodziny dziecięcia światłości – nowego Boga Słońca. Przypominają nam o tym palące się świece, gdyż nawet pojedynczy płomień może rozjaśnić pokój pogrążony w ciemnościach.

Ten magiczny czas wzmocni pełnia Księżyca w znaku Raka, która mieć będzie miejsce 22.12, dzień po przesileniu. Pełnia wypadająca w znaku rodzinnego Raka może przynieść nam więcej energii do przygotowań świątecznych i spotkań z rodziną, wzmocni też naszą emocjonalność i wrażliwość, bądźmy więc dla siebie wyrozumiali.

Odrodzenie i powrót Słońca możesz celebrować w prost sposób przez zapaleniem świecy. Możesz przy tym wymówić poniższą intencję:

Na CzaroMarowym blogu znajdziesz kilka podpowiedz na celebrowanie przesilenia zimowego:

Zimowe przesilenie – śmierć i odrodzenie >>

Sprawdź, jak obchodzą ten ważny i piękny czas Czarodzieje! Przesilenie zimowe jest dla Słońca tym, czym dla Księżyca jest jego nów – odrodzeniem, nowym początkiem. W nocy z 21 na 22 grudnia przesilenie zimowe „nów Słońca”, spotka się z pełnią Księżyca. Skorzystaj z ich dopełniających się energii w swoich rytuałach.

Zimowe oczyszczanie i błogosławienie domu >>

Poznaj sposoby na energetyczne oczyszczanie domu i zapewnienie ochrony na kolejny rok. Początek nowej pory roku to idealny czas na takie działania.

Rytuał na przesilenie zimowe, na odrodzenie i powrót Słońca >>

Jest to symboliczne powitanie światła, które możesz wykonać w noc przesilenia zimowego, w piątek 21 grudnia.

Szczodre Gody – narodziny Boga >>
Dowiedz się, jak nasi Dziadowie świętowali ten magiczny czas.

Szczęśliwego powrotu Słońca!

1 Gwiazdka (nie podoba mi się)2 Gwiazdki (słabe)3 Gwiazdki (średnie)4 Gwiazdki (całkiem fajne)5 Gwiazdek (super!) (Brak ocen)
Loading...