Analiza diagnostyczna czakr

Siedem głównych czakr jest rozłożonych wzdłuż kręgosłupa na powierzchni ciała eterycznego (bardziej subtelnego ciała energetycznego w porównaniu do ciała fizycznego). Są one połączone z gruczołami wewnątrzwydzielniczymi oraz splotami nerwowymi za sprawą rozbudowanego systemu kanałów energetycznych.

Czakry są czasem porównywane do transformatorów energetycznych, ponieważ kontrolują i modyfikują napływającą energię w taki sam sposób, w jaki te urządzenia pomagają modyfikować prąd, zmniejszając napięcie wyjściowe. Kiedy napływająca energia zostanie przemieniona, jest przesyłana przez czakry do głównych narządów ciała, pomagając w ten sposób w utrzymaniu ciała w stanie równowagi, harmonii i zdrowia. Czakry są w stanie zarówno odbierać sygnały i impulsy, jak i je wysyłać.

Siedem czakr

Grafika: shutterstock.com

Analiza diagnostyczna czakr

W zależności od otoczenia, okoliczności, możliwości i wychowania nasze czakry mogą przejawiać swoje negatywne bądź pozytywne aspekty. By je właściwie przedstawić, korzystam ze swoich notatek z książki „Uzdrawianie holistyczne” Billy Robertsa.

Czakra podstawy

Kiedy funkcjonowanie czyjejś czakry podstawy zaczyna pod jakimś względem szwankować, dostrzec to można już w sposobie chodzenia tej osoby. Według Robertsa, kiedy ta czakra wywiera na ludzi negatywny wpływ, niemal zawsze chodzą oni bez poruszania rękami. Jej pozytywne właściwości sprawiają zazwyczaj, że ludzie stają się pracowici, zdecydowani, twórczy, namiętni i lojalni. Mogą się u nich także pojawić zdolności mediumistyczne i dar uzdrawiania.

Czakra sakralna

Kiedy czakra sakralna oddziałuje na człowieka w sposób negatywny, niezależnie od swojej postury będzie on stawiać stosunkowo małe kroki, przy tym w niewielkim stopniu poruszając przy tym udami. Kiedy jednak ta czakra wywiera na nas pozytywny wpływ, rozbudza nasze zdolności mediumistyczne i artystyczne, ze szczególnym uwzględnieniem biegłości w wybieraniu odpowiednich kolorów i deseni.

Czakra splotu słonecznego

Kiedy czakra sploty słonecznego oddziałuje na nas w negatywny sposób, stajemy się niezdarni i sprawiamy wrażenie, jakbyśmy nie do końca wiedzieli, co zrobić ze swoimi rękoma. Czakra ta sprawia, że wydajemy się być nerwowi i niespokojni. Kiedy jednak wywiera ona na nas pozytywny wpływ, jesteśmy w stanie przejąć kontrolę w nawet najbardziej stresujących sytuacjach i dostrzegać rzeczy, na które nikt inny nie zwraca uwagi. Ma szczególne znaczenie dla umiejętności rozwiązywania trudnych problemów. Według Robertsa, osoba z rozbudzoną czakrą splotu słonecznego niemal zawsze wykazuje zdolności mediumistyczne lub parapsychiczne.

Czakra serca

Kiedy naszym problemem stają się negatywne energie czakry serca, w trakcie rozmów rzadko nawiązujemy kontakt wzrokowy, a kiedy gdzieś idziemy, niemal zawsze spoglądamy w dół. Sprawiamy także wrażenie osób nieśmiałych, niepewnych i pozbawionych wiary w siebie. Pozytywny wpływ tej czakry manifestuje się w formie współczucia, a także zdolności przywracania zdrowia i udzielania trafnych porad. Odczuwamy wówczas pragnienie, aby troszczyć się o każdego, kto nie czuje się dobrze, stajemy się naturalnymi uzdrowicielami.

Czakra gardła

Spośród wszystkich siedmiu głównych czakr, czakra gardła oddziałuje na nas w największym stopniu. Jest ona w bezpośredni sposób powiązana z tarczycą i dlatego wywiera na nas wpływ na płaszczyźnie psychologicznej i emocjonalnej. Jakiekolwiek nieprawidłowości w jej funkcjonowaniu sprawiają, że sprawiamy wrażenie osób nadpobudliwych i nerwowych, a z drugiej strony niezwykle spostrzegawczych i mających skłonności do depresji. Zaburzenia w funkcjonowaniu czakry gardła mogą przejawić się jako problemy z gruczołem tarczowym albo dolegliwości nosa i gardła. Pozytywne energie generowane przez tę czakrę są powiązane z kreatywnością, przenikliwością, inspiracją, jasnosłyszeniem i zdolnościami przywódczymi.

Czakra czołowa

Kiedy czakra czołowa jest zablokowana lub zbyt aktywna, stać się możemy depresyjni, apatyczni i pozbawieni motywacji do działania. Możemy mieć wtedy poczucie niższości i być niezwykle podejrzliwi. Zaburzenia w funkcjonowaniu tego ośrodka mogą prowadzić do depresji, migren oraz rożnego rodzaju dolegliwości neurologicznych. Pozytywny wpływ czakry czołowej przejawia się natomiast przenikliwością, intuicją, spontaniczną inspiracją i umiejętnością radzenia sobie ze skomplikowanymi problemami. Z czakrą czołową są także związane tendencje twórcze i zamiłowanie do sztuki.

Czakra korony

Pomimo tego, że czakra korony pozostaje na obecnym etapie ludzkiej ewolucji niemal całkiem uśpiona, u osób przynajmniej w pewnym stopniu rozwiniętych duchowo wykazuje ona oznaki pierwotnego przebudzenia. Kiedy czakra korony zostaje spontanicznie aktywowana, możemy doświadczyć przebłysków inspiracji i wszechwiedzy, choć są one niezwykle krótkie. Pisze o tym Jack Kornfield w książce Oświecenie serca.

Czakry w ciele człowieka

Grafika: shutterstock.com

Poznanie negatywnych i pozytywnych aspektów czakr pozwala na błyskawiczne rozpoznanie przyczyny dręczących nas problemów energetycznych, co jest konieczne, gdy próbujemy regulować aktywność przepływającej przez nie energii. Pamiętaj jednak, że nie jest to diagnoza, pozostaw to więc dla samego siebie i traktuj to wyłącznie jako wskazówkę :)

Jeśli interesuje Cię ten temat, sięgnij do tytułów o pracy z energią, np. książki „Dłonie pełne światła” Barbary Ann Brennan, czy jej nowości Uzdrawiająca moc serca, bądź innych przewodników opisujących czakry:

Zobacz książki o czakrach i pracy z energią >>

1 Gwiazdka (nie podoba mi się)2 Gwiazdki (słabe)3 Gwiazdki (średnie)4 Gwiazdki (całkiem fajne)5 Gwiazdek (super!) (3 głosów, średnia: 5,00 z 5)
Loading...