Święto trzech Archaniołów

29 września to święto trzech Archaniołów: Michała, Rafała i Gabriela. Prefiks „arch” oznacza główni, zasadniczy lub najważniejsi. Zgodnie z tym archaniołowie są najważniejsi wśród aniołów, są najważniejszymi posłańcami boga.

** Archanioł Michał **

Archanioł Michał jest największym aniołem w chrześcijaństwie, islamie i judaizmie. Michał jest Zarządcą Zakonu Cnót, przywódcą Archaniołów, Archaniołem Słońca, Księciem Obecności, Księciem Sarimu, Księciem Serafinów i Aniołem Żalu. Jest także jednym z siedemdziesięciu dwóch Szem ha-Meforasz, grupy aniołów, którzy noszą różne imiona Boga w pismach żydowskich. W islamie znany jest jako Mikhail. Po bitwie między dobrymi i złymi aniołami Michał wyrzucił szatana z nieba, stąd często przedstawiany jest w zbroi i z mieczem, trzymający stopę na smoku czy wężu, symbolizując tym klęskę diabła.

Jeśli chcesz nawiązać kontakt z Archaniołem Michałem, wycisz się i poproś – w myślach lub na głos – o to, by stawił się przy Twoim boku. Możesz zapalić niebieską świecę, by podwyższyć wibracje i oczyścić przestrzeń. Zazwyczaj proszę Archanioła Michała o ochronę siebie, bliskich i osób bezpośrednio związanych z sytuacją, w jakiej się wówczas znajduję. Święto trzech Archaniołów jest też dobrym momentem na podziękowanie za dotychczasowe wsparcie, jakim obdarzyli nas Archaniołowie. Wystarczą do tego proste słowa:

Ukochany Michale Archaniele, dziękuję ci za Twoją gotowość do stania przy moim boku, za Twoją ochronę i prowadzenie. Dbaj, proszę, dalej o moje bezpieczeństwo, zdrowie i siłę.

Zobacz również wcześniejsze artykuły, w których znajdziesz podpowiedzi na rytuały z udziałem Archanioła Michała:

** Archanioł Rafał **

Archanioł Rafał uważany jest za Regenta Słońca, Władcę Drugiego Nieba, przywódcę zakonu Cnót, należy także do Serafinów, Cherubinów i Dominacji. Innym z jego zadań jest dbanie o Drzewo Życia w Ogrodzie Eden. Rafał szczególnie interesuje się leczeniem, kreatywnością, wiedzą, nauką, komunikacją, podróżami i młodzieżą. Jest on również przywódcą Aniołów Stróżów.

Do Archanioła Rafaela zwracam się najczęściej podczas medytacji wspierającej zdrowie czy też świadomość i wzmocnienie energetyczne swojego ciała. Proszę wówczas, by Archanioł Rafał otoczył moje ciało swoim szmaragdowozielonym światłem uzdrowienia i przeniknął nim każdą część mojego organizmu, przy czym wyobrażam sobie, jak światło przenika kolejne części ciała. Podczas medytacji z Archaniołem Rafałem możesz zapalić zieloną świecę, podziękować mu za dotychczasowe wsparcie  i poprosić o dalszą pomoc. Możesz użyć słów:

Ukochany Archaniele Rafale, dziękuję Ci za uzdrawiającą miłość, która wypełnia moją duszę. Pomóż mi, proszę, zachować siłę i odporność, energię życiową i zdrowie. Pomóż mi przebaczać i uwalniać zranienia z przeszłości, uwalniać moje blokady, usuwać zastałą energię Twoim szmaragdowozielonym światłem.

Zobacz również wcześniejszy artykuł:

** Archanioł Gabriel **

Gabriel jest władcą Cherubinów i zasiada po lewej stronie Boga. Mówi się, że jest on również jednym z książąt chóru Cnót. Często określa się go mianem Anioła Zwiastowania, Anioła Miłosierdzia, Anioła Objawienia, Głównego Ambasadora Ludzkości, Boskiego Zwiastującego, Księcia Sprawiedliwości i Trębacza Sądu Ostatecznego… To Gabriel odwiedził Marię i oświadczył jej, że urodzi Jezusa. On też informuje pasterzy o narodzinach Jezusa. To również Gabriel przybył do jaskini Al-Hira i powiedział Mahometowi, iż jest prorokiem. Tak powstał islam. Muzułmanie znają go pod imieniem Gibrail, i wierzą, że to właśnie on podyktował całą treść Koranu.

Do Archanioła Gabriela możesz zwrócić się słowami przykładowej modlitwy:

Ukochany Archaniele Gabrielu, pomóż mi uświadomić sobie uczucia oraz wyrażać własną prawdę. Spraw, abym poczuł się bezpiecznie, gdy dzielę się najgłębszymi aspektami siebie.

Jeśli chcesz wykonać medytację z przywołaniem pomocy Archanioła Gabriela, skorzystaj z poniższego artykułu:

29 września możesz zapalić trzy świece: niebieską dla Archanioła Michała, zieloną dla Archanioła Rafała i białą dla Archanioła Gabriela, zaprosić ich do wspólnej medytacji, złożyć życzenia ;) – w końcu to ich „imieniny” i poprosić o dalsze wsparcie. Może to spotkanie zainspiruje w Twoim życiu dobre zmiany :)

1 Gwiazdka (nie podoba mi się)2 Gwiazdki (słabe)3 Gwiazdki (średnie)4 Gwiazdki (całkiem fajne)5 Gwiazdek (super!) (2 głosów, średnia: 5,00 z 5)
Loading...