Kąpiel rytualna przed magicznymi rytuałami i pracą duchową

Kąpiel rytualna to sposób na przygotowanie się do rytuału i innej pracy duchowej. Zadaniem kąpieli rytualnej nie jest obmycie ciała z fizycznego brudu, a oczyszczenie energii i pozbycie się z duszy strapień dnia codziennego. Tak więc przed kąpielą rytualną należy umyć ciało zwyczajowym prysznicem.

Umyj się pod prysznicem, a następnie przygotuj ciepłą kąpiel z dodatkiem soli kamiennej, bądź soli Epsom. Możesz użyć też mydła solnego, a także dodać do wody ulubione olejki eteryczne. Zanurz się w wodzie na kilka minut. Poczuj, jak twoje zmartwienia, troski i negatywne emocje przenikają do wody. Następnie wyciągnij z wanny korek i pozwól wodzie wypłynąć, podczas gdy sam w dalszym ciągu pozostaniesz w wannie. Podczas wypływania wody z wanny poczuj, jak wraz z nią wypływają również negatywne energie, które zabrała ze sobą woda. Gdy wanna już będzie pusta, wytrzyj ciało czystym ręcznikiem. Jesteś gotowy do przeprowadzenia prac duchowych i działań magicznych.

Poniżej znajdziesz sposób przygotowania rytualnej kąpiel z dodatkiem ziół jako formy przygotowania do konkretnego rytuału, który chcesz aktualnie wykonać.

Kąpiel rytualna z dodatkiem ziół 

Do wykonania rytualnej kąpieli potrzebujesz:
3 x łyżki czarciego żebra;
1 x łyżka suszonego rumianku (bądź suszonej lawendy);
1 x olejek lawendowy;
1 x mała świeca typu podgrzewacz z wosku pszczelego.

Dodatkowo potrzebujesz: garnek oraz sitko o gęstych oczkach.

1. Zagotuj ok. 1 litra wody. Dodaj do niej czarcie żebro i rumianek. Gotuj zioła na wolnym ogniu przez kilkanaście minut. Umyj ciało w zwyczajowy prysznicu.

2. Napuść do wanny ciepłej wody na kąpiel i przecedź do niej wywar z ziół. Dadaj do wody około 10 kropli olejku lawendowego.

3. Zapal świecę typu podgrzewacz. Jej płomień będzie towarzyszył Ci podczas kąpieli, by oczyszczać i ochraniać Twoją przestrzeń.

3. Wymieszaj wodę w wannie i zanurz się w niej. Wyobraź sobie, że wszystkie niekorzystne energie opuszczają Twoją aurę i rozpuszczają się w wodzie. Pozostań w kąpieli przez kilkanaście minut.

4. Kiedy poczujesz, że kąpiel jest zakończona, wstań i wypuść wodę z wanny. Obserwując spływającą wodę wyobrażaj sobie, że wraz z nią odpływają negatywne energie, które zostały z Ciebie zebrane.

5. Gdy woda spłynie całkowicie, spłucz ciało letnią wodą. Kąpiel oczyszczająca jest już zakończona. Pozostaw świecę, by wypaliła się do końca.

1 Gwiazdka (nie podoba mi się)2 Gwiazdki (słabe)3 Gwiazdki (średnie)4 Gwiazdki (całkiem fajne)5 Gwiazdek (super!) (Brak ocen)
Loading...