Magiczna moc kadzideł – poznaj ich niesamowite właściwości

Węch to jeden z najsilniejszych zmysłów, który wbrew pozorom może mieć znaczący wpływ na stan naszego zdrowia oraz umysłu. Już w starożytności doceniono jego znaczenie, przygotowując kadzidła posiadające określone moce, których zadaniem było np. ukojenie nerwów, oczyszczenie duszy czy uzdrowienie konkretnych dolegliwości. Dowiedz się jakie niezwykłe właściwości skrywają kadzidła oraz w jakim celu możesz je stosować.

Czym właściwie są kadzidełka?

Choć kadzidełka cieszą się w dzisiejszych czasach dużą popularnością, ich historia sięga czasów sprzed tysięcy lat. Używanie kadzideł było powszechne już w starożytności. Wykorzystywali je kapłani i znachorzy – zarówno w celach religijnych, jak i leczniczych. Z dobrodziejstwa, jakie niesie ze sobą kadzidlany dym, czerpali m.in. starożytni Egipcjanie, Rzymianie oraz Grecy. Kadzidła od zawsze były nieodłącznym elementem kultur Dalekiego Wschodu. Przez tysiące lat używane były w różnych celach – miały oczyszczać, uzdrawiać, poprawiać koncentrację lub odprężać, a czasami po prostu nadawać pomieszczeniom przyjemny, odświeżający zapach. Są powszechnie stosowane w aromaterapii. Kadzidełka mają na celu przynieść odprężenie, pomóc w uwolnieniu się od stresu oraz roztargnienia, a także pomagać w leczeniu bezsenności.

Twoje dolegliwości odejdą w niepamięć – kadzidła lecznicze

Jeśli próbujesz złapać wewnętrzną harmonię, ale wciąż zmagasz się z różnymi chorobami, dokuczliwym bólem lub nieprzyjemnymi dolegliwościami, koniecznie dowiedz się, jakie kadzidełka medyczne powinieneś zastosować, aby przyniosły one ulgę i pozwoliły na pełne odprężenie ciała i umysłu. Określone zapachy kadzideł mogą działać wspomagająco w kuracjach leczniczych, dlatego warto wiedzieć, na jakie dolegliwości stosować konkretny zapach:

  • alergia, astma, bezsenność i bóle głowy – drzewo herbaciane, hurtutowy, lawendowy;
  • kaszel i ból gardła – eukaliptusowy, tymiankowy, lipowy;
  • katar – majerankowy, eukaliptusowy;
  • problemy skórne, wysypki – aloesowy, rumiankowy, cyprysowy.

Pamiętaj, że oprócz terapeutycznego działania zapach kadzidełek ma przede wszystkim podobać się Tobie. Dlatego jeśli któryś z nich Ci nie odpowiada, nie ma sensu go stosować, ponieważ nie przyniesie on żadnego pozytywnego efektu, a dodatkowo wprowadzi Cię np. w niepotrzebne rozdrażnienie.

Naucz się być tu i teraz – kadzidła medytacyjne i oczyszczające

Jeśli rozwijając swoje umiejętności w sztuce medytacji potrzebujesz jeszcze większego wyciszenia, uspokojenia i odprężenia, sięgnij po odpowiednie kadzidła do medytacji. Są one także świetną pomocą dla osób, które dopiero rozpoczynają swoją podróż w głąb siebie i poszukują rozwiązań, które ułatwią im wchodzenie w stan medytacji. Warto też dowiedzieć się, które zapachy pomogą nam wzmocnić nasze medytacyjne intencje. Przykładowo jaśmin pomoże w przyciągnięciu dobrobytu, a cedr wzmacnia psychikę i pobudza zmysły, które pozwalają nam jeszcze silniej odczuć, co dzieje się w naszym wnętrzu. Jeśli zależy Ci na dogłębnym oczyszczeniu ciała i umysłu, koniecznie zastosuj mirrę. Warto także podczas medytacji sięgnąć po kadzidła zodiakalne – są one najlepiej dopasowane do naszego astrologicznego ja.

1 Gwiazdka (nie podoba mi się)2 Gwiazdki (słabe)3 Gwiazdki (średnie)4 Gwiazdki (całkiem fajne)5 Gwiazdek (super!) (Brak ocen)
Loading...