Co można wyczytać z linii na dłoni? Tajemnicza chiromancja

Czy jest możliwe, że na nasze dłonie stanowią otwartą księgę przeznaczenia, które zapisuje się w ciągu całego życia? Twierdząco z pewnością odpowiedzą osoby zajmujące się sztuką nazywaną chiromancja, czyli wróżeniem lub przepowiadaniem przyszłości z dłoni, na której znajduje się mnóstwo przeróżnych linii. Niektóre z nich znikają, pojawiają się również nowe. W dzisiejszym artykule odkryjemy, jakie tajemnice skrywa w sobie ta niezwykle ciekawa sztuka interpretacji informacji zapisanych na dłoniach w trzech głównych liniach.

Linia życia, głowy i serca, czyli linie podstawowe

Przyglądając się dłoniom, pewnie każdy z nas zastanawiał się nie raz, z jakiego powodu znajdują się na nich mniejsze i większe kreski – równie dobrze ich powierzchnia mogłyby być gładka. Według chiromancji wszystkie kształty występujące na dłoniach są odbiciem przeszłych wydarzeń, które znacząco wpłynęły na rozwój osobowości i kształtowanie charakteru jednostki. Dzięki dokładnemu przeanalizowaniu i znajomości znaczeń poszczególnych wzgórków oraz znaków można również poznać swoją przyszłość, ale także dowiedzieć się więcej o sobie samym. Chiromancja może stać się więc doskonałym narzędziem służącym do samodoskonalenia i poznawania swojej mentalnej sfery. Co oznaczają poszczególne linie? Przede wszystkim wyróżniamy trzy główne kreski, czyli linię życia, głowy oraz serca, o których więcej dowiemy się poniżej. Występują one u wszystkich ludzi.

  • Linia życia

To chyba najbardziej intrygująca linia ze wszystkich – przeważnie jest wyraźna, szeroko okala kciuk. Możemy z niej odczytać informacje dotyczące witalności, energii psychicznej, a także przyszłych wydarzeń, takich jak: podróże, przeprowadzki, jakość życia rodzinnego i miłosnego, awans w pracy czy żałoba po stracie bliskiej osoby. Linia życia może przybierać różne kształty, a nawet być złożona z dwóch odcinków, co może zapowiadać ryzyko choroby.

  • Linia głowy

Jest to kreska mająca związek ze wszystkim, co dotyczy psychiki człowieka oraz jego rozwoju intelektualnego. Znajdziemy ją nieco powyżej środka dłoni ponad linią życia. Jeśli pojawiają się na niej przecięcia, może to oznaczać przegapioną szansę rozwoju. Prosta oznacza osobę pragmatyczną i twardo stąpającą po ziemi, natomiast wygięta człowieka obdarzonego dużą wyobraźnią.

  • Linia serca

Jak możemy się już domyślać, linia serca określa nam szeroko pojętą sferę uczuciową – odczytamy z niej, jakie mamy powodzenie w związkach miłosnych oraz dowiemy się więcej o naszej wrażliwości emocjonalnej. Przebiega ona tuż nad linią głowy i biegnie przez środek dłoni. Jeżeli linia serca jest prosta, oznacza to, że mamy do czynienia z osobą nieśmiałą, natomiast znacznie zagięta charakteryzuje ludzi otwartych.

Budowa dłoni, kształt paznokci czy barwa skóry również są nośnikiem informacji

Odkrywając tajemnice wróżenia z dłoni, trzeba mieć na uwadze, że nie tylko znajdujące się na nich linie mają konkretne znaczenie. Interpretować należy też m.in. wielkość, owłosienie, temperaturę, twardość czy giętkość dłoni, co pozwala w szczególności poznać charakter człowieka. Dla wszystkich chcących zgłębić tajemną wiedzę chiromancji polecam poniższe książki, z których można zaczerpnąć wiarygodne i niezbędne informacje:

1 Gwiazdka (nie podoba mi się)2 Gwiazdki (słabe)3 Gwiazdki (średnie)4 Gwiazdki (całkiem fajne)5 Gwiazdek (super!) (Brak ocen)
Loading...