Zbliża się zaćmienie stulecia, najdłuższe od 100 lat zaćmienie Księżyca

Najbliższa pełnia Księżyca w znaku Wodnika, która będzie w piątek 27 lipca, będzie niezwykła, gdyż połączona z zaćmieniem Księżyca. Podczas zaćmienia Słońce, Ziemia i Księżyc znajdują się w jednej linii, a nasza planeta przesłania światło słoneczne padające na Księżyc, który na chwilę powinien przestać być dla nas widoczny. Media mocno nagłaśniają ten fakt, a to dlatego, że będzie to najdłuższe od 100 lat zaćmienie Księżyca.

ZAĆMIENIE STULECIA

Zjawisko rozpocznie się 27 lipca o godzinie 21:30, a potrwa 1 godzinę i 43 min, zbiegnie się z momentem, w którym Księżyc jest najbardziej oddalony od Ziemi (apogeum). Faza całkowitego zaćmienia Księżyca potrwa do godziny 23:13. Następnie czeka nas faza częściowego zaćmienia, czyli proces schodzenia ziemskiego cienia z tarczy Księżyca. Możemy czuć się bardziej pobudzeni emocjonalnie, doświadczać zaburzeń snu lub przeciwnie – mieć bardzo wyraźne sny. Jeśli planujesz na ten czas magiczny rytuał, czujesz się do tego gotowy i dasz radę utrzymać koncentrację i płynnie dopasować się do zmieniających się faz Księżyca w czasie zaćmienia, zaklęcie będzie niezwykle szybkie w swojej realizacji. W końcu zaćmienie Księżyca to jakby pełen cykl lunarny w pigułce.

Pełnia Księżyca będzie miała miejsce w znaku Wodnika, możemy więc silniej odczuwać sprzeciw przeciw wszystkiemu, co nas ogranicza i nie pozwala nam być w pełni sobą. Jeśli coś przeszkadza ci w twoim życiu, teraz możesz otrzymać inspirację, od czego zacząć, aby wprowadzić te zmiany. Teraz w jasny sposób możesz zauważyć, z jakich ograniczeń musisz się wyswobodzić. Ten proces może przebiegać dość gwałtownie, bo nadchodząca pełnia będzie połączona z opozycją Marsa i okresem, kiedy Mars jest najbliżej Ziemi od 15 lat. W dniu zaćmienia Księżyc przybierze czerwoną barwę, a błyszczący czerwonym blaskiem Mars będzie towarzyszył jego wędrówce po wschodnim niebie. Połączenie energii Księżyca i Marsa może powodować impulsywne, emocjonalne reakcje – warto powstrzymać się od szybkiego reagowania na coś, co wywoła w nas sprzeciw, bo nagromadzone emocje będą mieć tendencję do szybkiego uwalniania się. Odłóżmy na późniejszy czas podejmowanie ważnych decyzji.

Życzę Ci bezpiecznie transformującej, magicznej pełni Księżyca :) oraz bezchmurnej pogody na czas obserwacji zaćmienia stulecia.

1 Gwiazdka (nie podoba mi się)2 Gwiazdki (słabe)3 Gwiazdki (średnie)4 Gwiazdki (całkiem fajne)5 Gwiazdek (super!) (1 głosów, średnia: 5,00 z 5)
Loading...