Jak bronić się przed pechem w piątek 13-go?

Piątek trzynastego – chyba nikt nie słyszał o dacie uznawanej za bardziej pechową. Według licznych przesądów tego dnia powinniśmy szczególnie uważać na siebie i nie podejmować zbędnego ryzyka, ponieważ na każdym kroku może czaić się na nas pech. Dowiedz się, co możesz zrobić, by ustrzec się przed pechowym piątkiem 13-go!

Dlaczego właśnie piątek 13-go uznany został za pechowy?

Przesłanki mówiące o tym, jak nieprzychylny może być dla nas ten dzień, mają swoje podłoże już w średniowieczu. To właśnie 13 października 1307 Wielki Mistrz Zakonu Templariuszy, którzy zostali niesłusznie posądzeni o herezję, przed spłonięciem na stosie przeklął wydającego wyrok  francuskiego króla Filipa Pięknego, jego kanclerza wykonującego nakaz aresztowania oraz zamieszanego w spisek papieża Klemensa V. Wystarczył rok, aby każdy z nich pożegnał się z życiem. Co jeszcze wskazuje na pechowość tego dnia? Przede wszystkim Biblia – w piątek zostali wygnani z raju Adam i Ewa, w ten dzień został też ukrzyżowany Chrystus. Liczba 13 także ma solidne powody, aby przynosić pecha. Trzynastym apostołem, był nie kto inny, jak Judasz, który zdradził Jezusa. Jest to także symbol trzynastu miesięcy księżycowych. Księżyc przez wieki uważany był za synonim nocy – ciemności oraz zła kryjącego się w jej odmętach, a także kobiety. Dlatego przypuszcza się, że wiele religii celowo uznało tą liczbę za synonim zła i nieszczęścia, podkreślając przy tym niższość płci pięknej.

Na co szczególnie uważać w piątek 13-go?

Według przesądów, aby uchronić się przed pechem, koniecznie wystrzegaj się następujących sytuacji:

  • Unikaj okazji, w których czarny kot mógłby przebiec przez przemierzaną przez Ciebie drogę – zwierzęta te od dawna są uważane za wcielenie zła i choć bardzo miłe z nich stworzenia, czarny kot na drodze nigdy nie wróży niczego dobrego.
  • Pod żadnym pozorem nie oglądaj się za siebie – gest ten także uważany jest za proszenie się o pecha.
  • Nie przechodź pod żadną drabiną – według starożytnych wierzeń rozstawiona lub oparta o ścianę drabina tworzy znany z geometrii trójkąt. Zaburzenie jego porządku może negatywnie wpłynąć na Twoją aurę.
  • Uważaj na lustro! Stłuczenie go może wprowadzić wiele zamętu do Twojego życia. Według dawnych wierzeń w odbitym w lustrze wizerunku ukrywa się dusza. Zbicie lustra może zatem poważnie zmącić nasz spokój i przynieść wiele nieszczęścia.

Zaopatrz się w amulety, które przynoszą szczęście

W sytuacjach, w których nasza pozytywna aura może zostać zmącona, warto mieć przy sobie amulet lub przynoszący szczęście talizman. Ludzie od zarania dziejów pragnęli ochronić się przed działaniem zła i nieprzychylnych im mocy. Dlatego tworzyli amulety  np. w postaci symbolizujących określone moce znaków lub atrybutów bóstw. Możesz wybierać spośród rozmaitych amuletów i talizmanów, zarówno pod względem ich pochodzenia, jak i zastosowania. Wiele spośród uznawanych przez dawne ludy amuletów miało na celu przyniesienie szczęścia. Jeśli trudno jest Ci się zdecydować, wybierz jeden z najprostszych amuletów dobrej passy – symbol czterolistnej koniczyny.

Dla nas i dla wielu CzaroMarowych przyjaciół piątek 13-go wcale nie jest dniem pechowym! Tym bardziej, że często ukochanym pupilem jest właśnie czarny kot – czemu akurat tego dnia miałby być on zwiastunem nieszczęścia ;) Nie straszne nam zagłębianie się w ciemne zakamarki duszy i słuchanie swojej intuicji, do czego skłaniają nas księżycowe energie, dlatego szczerze mogę powiedzieć: życzę Ci szczęśliwego piątku 13-go!

1 Gwiazdka (nie podoba mi się)2 Gwiazdki (słabe)3 Gwiazdki (średnie)4 Gwiazdki (całkiem fajne)5 Gwiazdek (super!) (1 głosów, średnia: 5,00 z 5)
Loading...