Czemu sprzyja Słońce w znaku Raka? Charakterystyka i amulety dla Raka

21 czerwca Słońce opuściło znak Bliźniąt i przeszło do znaku Raku, pozostanie w nim do 22 lipca. Rak jest znakiem wodnym, powiązanym z emocjami, podświadomością, rodziną i domem, intuicją, symbolami i snami. Opiekuńczą planetą Raka jest Księżyc, jego kolorem jest srebrny. Według astrologii to znak żeński, kardynalny, należący do żywiołu wody. Jego znak graficzny symbolicznie przedstawia szczypce raka. Rak rządzi czwartym domem zodiaku, związanym z domem, rodziną i opiekuńczością.

Jakie są osoby urodzone w znaku Raka?

Rak jest macierzyński, troskliwy, pełen wyobraźni, emocjonalny i lubiący domowe zacisze. Jest to znak intuicji, a osoby w nim urodzone potrafią długo i usilnie pragnąć. Opiekuńczość Raków może sprzyjać przekładaniu potrzeb innych ponad swoje własne. Nie mają nic przeciwko służeniu innym tak długo, jak pozostają docenione. Tak jak woda, która ogarnia wszystko, z czym wejdzie w styczność, tak też osoby spod znaku Raka mogą być nadopiekuńcze, z czego trudno im zrezygnować.

Podczas podejmowania decyzji Raki kierują się intuicją, łatwo też wyczuwają cudze nastroje. Rozkwitają w towarzystwie ludzi szczęśliwych, podczas gdy ponuracy mają na nich niekorzystny wpływ. Zadaniem Raka jest spróbować odnaleźć równowagę między sercem a umysłem. Najlepiej, aby zastanowiły się przynajmniej dwukrotnie przed podjęciem nieodwracalnej decyzji.

Pozytywne cechy charakteru Raków: wrażliwość, intuicyjność, emocjonalność, romantyczność, cierpliwość, troskliwość, przywiązanie do rodziny i domu, łagodność, opanowanie, bogata fantazja, twórcza wyobraźnia, odpowiedzialność, dążenie do celu, wytrwałość.

Negatywne cechy charakteru Raków: nieśmiałość, nerwowość, nadopiekuńczość, skłonność do przesady, lęki, szybkie obrażanie się, burkliwość, ponurość, pasywność, zarozumiałość.

Jak sprzyja nam energia znaku Raka?

Słońce w Raku sprzyja temu, aby zacząć coś zupełnie od nowa. Skoncentruj się na swoim rozwoju, przebaczaniu oraz na pracy z emocjami, a także na wyznaczaniu planów na przyszłość. Energia znaku Raka pomaga nam podejmować nowe inicjatywy, szczególnie rozpoczynanie nowych projektów związanych z domem i rodziną. Może szukasz nowego mieszkania bądź nowego współlokatora? Teraz jest na to sprzyjający moment. Może skusisz się na to, by upiększyć przestrzeń, w której aktualnie mieszkasz? Pamiętaj, aby zacząć od pozbycia się starych, niepotrzebnych już rzeczy. To również dobry czas na sprawdzenie stanu, w jakim znajdują się urządzenia w domu związane z wodą, na wymianę uszczelek czy naprawy cieknących kranów, aby nie dopuścić do poważniejszej awarii.

Energia znaku Raka sprzyja działaniom oczyszczającym i rytuałom ochronnym domu. To również dobry moment na stworzenie domowego ołtarza, jeśli go jeszcze nie masz.

Amulety wzmacniające pozytywne cechy Raka

Amulety dla znaku Raka przysłużą się nie tylko osobom urodzonych w tym znaku. Sięgnij po nie, jeśli pragniesz silniej przejawić pozytywne cechy znaku Raka w swoim życiu, na przykład wzmocnić intuicję czy pewność siebie, czy też pokonać wrodzoną nieśmiałość. Jeśli zdecydujesz się skorzystać z kadzidła zodiakalnego, po jego zapaleniu wdychaj bezpośrednio przez kilka chwil jego zapach, a następnie pozostaw do wypalenia, niech jego energia wpłynie też na Twoje otoczenie.

Amulet dla Raka Amulet zodiakalny Rak Woreczek znak zodiaku Rak Kadzidło Rak

Minerały, które szczególnie wspierają osoby urodzone w znaku Raka, to: chryzopraz, szmaragd, perła, kamień księżycowy, selenit, opal.

Według astrologii celtyckiej na czas panowania Słońca w znaku Raka według astrologii zachodniej nachodzą się dwa celtyckie znaki zodiaku: Duir i Tinne. Duir (dąb) patronuje osobom urodzonym w dniach 13 czerwca – 9 lipca. To właśnie od tego drzewa powstała nazwa: druidzi. Słowo druid oznacza „wiedzę dębu”. W miesiącu Duir na świat przychodzą często artyści oraz wizjonerzy.  Osoby urodzone pod tym znakiem mają naturalne skłonności do zajmowania się religią lub duchowością. Zwierzęciem przypisanym do tego okresu jest koń, którego Celtowie obdarzali ogromnym uczuciem miłości, w celtyckich legendach pełno jest opowieści o jego sile, odwadze, pięknie i lojalności.

Tinne, ostrokrzew Runa Jeran Runa Isa

Osobom urodzonym w dniach 10 lipca – 6 sierpnia patronuje Tinne (ostokrzew). Są to często ludzie o ogromnej cierpliwości i życzliwości, czerpiący wielką radość z tak zwanych gier mentalnych. Posiadają szczególny dar rozwiązywania trudnych problemów i zagadek. Nierzadko mają w życiu dużo szczęścia. Symbolem umiejętności, intuicji, siły i zręczności jest lew. Energia tego wielkiego kota równoważy hojny charakter osób urodzonych w miesiącu Tinne.

Amuletem dla Raków może być również runa. Runą dla osób urodzonych w dniach 22 czerwca – 7 lipca jest Jera. Runa ta pilnować będzie dokładności i skrupulatności w działaniu. Przyciągać będzie ludzi i zdarzenia, które będą pomocne w doprowadzeniu Twych planów do końca. Jednocześnie przypominać będzie o elementach zapomnianych i zaniedbanych. Z kolei osobami urodzonymi w dniach 8 lipca – 23 lipca opiekuje się runa Isa. Będzie ona jak płaszcz osłaniający od tego, co może zaszkodzić Twoim działaniom i negatywnie wpłynąć na Twoja strukturę. Isa pomaga zebrać energię potrzebną do pokonania tego, co Cię hamuje i ogranicza.

1 Gwiazdka (nie podoba mi się)2 Gwiazdki (słabe)3 Gwiazdki (średnie)4 Gwiazdki (całkiem fajne)5 Gwiazdek (super!) (1 głosów, średnia: 5,00 z 5)
Loading...