Zioła do czarów na przesilenie letnie

Już niedługo będzie najkrótsza noc i najdłuższy dzień roku, a my będziemy świętować przesilenie letnie, zwane też sabatem Litha. Poznaj zioła związane z przesileniem letnim oraz sposoby, w jakie można ich użyć w działaniach magicznych, wróżeniu u innych zwyczajach celebrowania tego święta.

Bylica pospolita to pełne magicznej mocy zioło służące do zwiększania zdolności parapsychicznych, świadomego śnienia oraz wróżb. Jeśli zamierzasz odprawiać wróżby podczas przesilenia letniego, możesz spalić bylicę w ognisku, użyć jej w roli kadzidła albo dokonać magicznego oczyszczenia, umieszczając ją na lustrach, szklanych kulach lub innych narzędziach do przepowiadania przyszłości. Mała poduszeczka albo saszetka wypełniona tym zielem i położona pod poduszką ma sprzyjać snom oraz projekcjom astralnym.

Zioła do czarów na przesilenie letnie

Od lewej: bylica pospolita, dziurawiec zwyczajny, krwawnik pospolity, lawenda ogrodowa.

Przesilenie letnie to odpowiedni czas na zbiór dziurawca. Dziurawiec ma złote kwiaty, które reprezentują słońce i ogień. Według wierzeń ma on krwawić, kiedy się go ścina, ponieważ sok zawarty w łodydze tej rośliny kojarzony jest z krwią św. Jana. Tradycyjnie używano dziurawca do uzdrawiania oraz odpędzania ciemności i negatywnej energii. Zbierany w południe w dniu przesilenia letniego dziurawiec nabiera dodatkowej mocy uzdrawiającej. Możesz go wrzucić do ogniska lub do kadzielniczki, aby zapewnić ochronę swojemu domowi.

Kolejnym ziołem szczególnie związanym z przesileniem letnim jest krwawnik pospolity. Możesz go wrzucić do ogniska jako ofiarę dla bogów albo wykorzystać podczas praktyk magicznych w intencji miłości, uzdrowienia lub ochrony.

Zgodnie z tradycją do sabatowego ogniska na cześć bogów i bogiń, zwłaszcza bogiń miłości (artykuł o boginiach miłości znajdziesz tutaj: Boginie miłości i ich wsparcie w miłosnej magii >>) oraz w intencji pokoju w nadchodzącym roku wrzucano garść kwiatów lawendy. Lawenda to zioło, którego często używa się w celach magicznych dla pokoju, uzdrowienia i miłości. Kadzidło lawendowe spala się też, aby przyciągnąć elfy albo oczyścić rytualny krąg.

Zioła do czarów na letnie przesilenie

Od lewej: rumianek lekarski, nagietek lekarski, stokrotka pospolita, werbena pospolita.

Nagietek jest kolejnym „słonecznym” kwiatem, bo jego jasne żółte i pomarańczowe kwiaty wyglądają jak małe słoneczka. Jego ludowa nazwa to Letnia Panna Młoda. Mówi się, że jeśli nagietki zbierane są w południe, to wzmacniają i krzepią serce. Jeśli w dniu przesilenia letniego planujesz zaręczyny, możesz związać razem kilka nagietków w girlandę. Będą oryginalną ozdobą, a jednocześnie zapewnią szczęście w miłości.

Rośliną poświęconą różnym bogom słońca jest też rumianek. Możesz przygotować ofiarę z herbaty rumiankowej lub wrzucić kilka małych, białych kwiatów do sabatowego ogniska. Rumianek znany jest ze swoich właściwości uspokajających, wiec jeśli masz problemy ze stresem lub na tle nerwowym, to możesz zebrać kwiaty rumianku w dniu przesilenia letniego i ususzyć je na później.

Związana z przesileniem letnim stokrotka, tak jak nagietek, poświęcona jest wielu bogom słońca. Reprezentuje zarówno miłość, jak i niewinność. Według wierzeń stokrotki zbierane w dniu przesilenia między godziną dwunastą w południe a pierwszą po południu mają szczególne magiczne właściwości.

Werbena to jedna z wyjątkowo magicznych roślin przesilenia letniego, przez długi czas była kojarzona z czarownicami. Ludowa tradycja głosi, że najlepiej jest uzbierać podczas przesilenia letniego swój zapas werbeny na cały rok, a to, co zostało z roku poprzedniego, powinno się wrzucić do ogniska. Werbena jest rośliną poświęconą wielu boginiom miłości, boginiom Księżyca i bogom burzy. Używana jest zarówno do czarów miłosnych, jak i do ochrony domu przed piorunami.

Do zaklęć na przesilenie letnie możesz potrzebować oprócz ziół również innych magicznych akcesoriów. Znajdziesz je w Magicznej Galerii CzaryMary.pl:

Akcesoria magiczne na święto letniego przesilenia

1 Gwiazdka (nie podoba mi się)2 Gwiazdki (słabe)3 Gwiazdki (średnie)4 Gwiazdki (całkiem fajne)5 Gwiazdek (super!) (4 głosów, średnia: 5,00 z 5)
Loading...