Pełnia Księżyca w znaku Strzelca

Najbliższa pełnia Księżyca we wtorek 29 maja o godz. 16.20 będzie w znaku Strzelca. Pełnia w Strzelcu to czas na działania ukierunkowane szczególnie na nowe i nieznane oraz wychodzeniu do świata z tym, kim jesteśmy i co mamy do zaoferowania. Będziemy chętnie spędzać czas wśród ludzi, na wspólnych dyskusjach, opowieściach, wspomnieniach o podróżach i poszerzać swoje horyzonty.

Jak skorzystać z energii pełni Księżyca w Strzelcu? Spędź trochę czasu z przyjaciółmi i ze znajomymi, udaj się w podróż, poznaj coś nowego, co jest w stanie Cię zafascynować. Zbierz energię, której jest teraz pod dostatkiem, i nakieruj ją na swój rozwój oraz realizację planów, które są dla Ciebie istotne.

Bogini Hathor.

Jako ciekawostkę dodam, że czerwcowa pełnia Księżyca była świętem odbywającym się w Edfu w Egipcie ku czci Hathor, bogini białej magii. Uważana była za boginię samopowstałą. Nosiła przy sobie święte oko Ra. Mogła być przedstawiana z głową krowy lub krowie rogi na jej głowie reprezentował półksiężyc. Hathor to opiekunka kobiet, bogini radości, miłości, przyjemności, kwiatów, Księżyca, macierzyństwa, ochrony, astrologii, dostatku i dobrych czasów.

Co roku podczas nowiu Księżyca statua Hathor była zabierana z jej świątyni w Denderze i transportowana statkiem do świątyni boga Horusa w Edfu, gdzie zostawała podczas pełni Księżyca. Święto to odbywało się, by uczcić święty związek seksualny obu bóstw. Był to czas wielkich uroczystości i bardzo prawdopodobnie, że również zawierania małżeństw, ponieważ uchodził za okres szczęścia. Do tej pory, również w naszej kulturze, czerwiec uważany jest za czas idealny na śluby.

Szczęśliwej pełni!

 

 

1 Gwiazdka (nie podoba mi się)2 Gwiazdki (słabe)3 Gwiazdki (średnie)4 Gwiazdki (całkiem fajne)5 Gwiazdek (super!) (1 głosów, średnia: 5,00 z 5)
Loading...