Co kupić dziecku na Dzień Dziecka?

Pierwszy dzień czerwca to święto wszystkich dzieci – zarówno małych, jak i dużych. Zazwyczaj na przełomie wiosny i lata pogoda umożliwia miłe spędzanie czasu poza pomieszczeniami zamkniętymi. Jest to idealny czas na długie rodzinne spacery, wycieczki rowerowe i  spontaniczne wypady nad jezioro. Zbliżający się Dzień Dziecka wiąże się nie tylko ze wspólnym wyjściem, ale i przygotowaniem prezentów. Dobrym pomysłem jest rozmowa dziećmi o ich marzeniach, co znacznie ułatwi dobór upominku. W każdym przypadku warto skupić uwagę na znalezieniu wartościowego, mądrego podarunku.

Logiczne łamigłówki

Interesującą opcję stanowi wybieranie prezentów korzystnie wpływających na rozwój dziecka. Należą do nich popularne gry logiczne. Oprócz dostarczania emocji, związanych z rywalizacją z przeciwnikami, dają możliwość ćwiczenia perspektywicznego obserwowania całej rozgrywki. Niejednokrotnie wymagają wykorzystania sprytu oraz inteligencji. Gra cztery w rzędzie małpki to edukacyjny pojedynek dla dwóch osób. Uczy podstaw strategicznego myślenia i przewidywania kolejnych ruchów współgraczy.

Nauka gospodarności

Niedocenianym prezentem na Dzień Dziecka jest skarbonka. To pierwszy krok do nauki efektywnego zarządzania finansami. Młode osoby często nie zdają sobie sprawy z tego, jak dużo samozaparcia wymaga uzbieranie pieniędzy na wymarzony gadżet. Warto zasugerować dziecku, by do skarbonki wrzucało swoje kieszonkowe. Po zgromadzeniu zadeklarowanej kwoty będzie mogło przeznaczyć oszczędności na upragnioną zabawkę. Skarbonka Krasnal na Szczęscie to nie tylko efektowna figurka, ale i element podstaw nauki gospodarowania finansami.

Gry zręcznościowe

Dla fanów emocjonujących rozgrywek ciekawym pomysłem są gry zręcznościowe. Rozwijają umiejętność przygotowania skutecznej taktyki i realizacji zamierzonych ruchów. Wspomagają ćwiczenie koncentracji oraz koordynacji między zmysłem wzroku a ręką. Do takich przedmiotów należy Wieża Jenga. Wyciąganie i układanie różnokolorowych klocków wspiera naukę samokontroli oraz cierpliwości. Uczy również logicznego myślenia.

Edukacja w formie zabawy

Wartościowym upominkiem na Dzień Dziecka są gry edukacyjne. Ich największą zaletę stanowi połączenie walorów rozrywkowych z możliwością przyswajania wiedzy. Kształcenie przebiega w przyjaznej atmosferze, sprzyjającej dzieciom. Zwolennicy biologicznych zagadek mogą sprawdzić swoje umiejętności w grze Było sobie życie-Atak wirusów. Zabawa pozwala na poznanie ciekawostek, dotyczących ludzkiego organizmu oraz polepszenie cennych zdolności strategicznych.

Książki z przesłaniem

Sprawdzonym prezentem dla dzieci są książki. Lektura znacząco rozwijaja wyobraźnię, a także wzbogaca słownictwo. Czytające dzieci, charakteryzują się dużą swobodą w komunikowaniu się z innymi. Chętnie wyrażają swoje opinie i przemyślenia. Czerpią cenne wskazówki z wartościowych, pouczających utworów. Do książek z przesłaniem należy seria Tupcio Chrupcio. Każdy tom dotyczy konkretnego problemu lub zagadnienia. Ułatwia radzenie sobie z trudnościami, które spotykają wiele dzieci.

1 Gwiazdka (nie podoba mi się)2 Gwiazdki (słabe)3 Gwiazdki (średnie)4 Gwiazdki (całkiem fajne)5 Gwiazdek (super!) (Brak ocen)
Loading...