Dar dla żywiołu wody w czasie sabatu Beltane

Beltane, magiczne święto celebrowane zazwyczaj od zachodu słońca w dzień 30 kwietnia do zachodu słońca w dniu 1 maja, to czas płodności, kreatywności i wzrostu. To dobra pora na to, by odnowić swój związek ze światem natury i celebrować naszą rolę w manifestowaniu się tego świata. Skoro jesteśmy świadkami, jak owoce natury rosną i rozwijają się na naszych oczach, to Beltane przypomina nam, że każdą naszą cząstką ciała jesteśmy zależni od urodzajności ziemi, podobnie jak miało to miejsce u naszych przodków. Melanie Marquis pięknie o tym pisze w książce Beltane:

Musimy nie tylko troszczyć się o ziemię i siebie samych, czyli o nasze ciała i wszelkie przyziemne zajęcia, ale musimy także spożytkować nasze magiczne umiejętności, aby poszerzyć granice percepcji i potencjału, aby zamanifestować większe piękno i jeszcze większą szczodrość.

Podczas sabatu Beltane, oprócz rozpalania świętych ognisk, często odwiedzane są źródła wody: studnie, rzeki, jeziora i święte źródła, na znak uczczenia urodzajności ziemi. Woda kojarzona jest z emocjami, intuicją, płodnością i oczyszczeniem. Woda jest doskonałym dodatkiem do wielu uroczystości jako symbol kobiecości, życia, kreatywności i energii Bogini.

Podczas sabatu Beltane pomyśl o wycieczce do jakiegoś źródła wody w swojej bliższej lub dalszej okolicy. Będąc już na miejscu, podziwiaj jej piękno. Jeśli możesz, nabierz wody w dłonie i pozwól, by przepływała między palcami. Jeśli masz jakieś życzenie, wypowiedz je na głos i zostaw podarek, upewnij się tylko, że nie stanowi on źródła zanieczyszczeń. Właściwym wyborem na ofiary składane podczas sabatu Beltane są wytwory naturalne, takie kwiaty, minerały albo małe ilości nasion dla ptaków. Nazwij uczucia, jakie budzą się w Tobie podczas kontaktu z żywiołem wody. Przyjmij oczyszczenie i siłę kreatywności, jaką Cię obdaruje. Bądź Błogosławiony!

1 Gwiazdka (nie podoba mi się)2 Gwiazdki (słabe)3 Gwiazdki (średnie)4 Gwiazdki (całkiem fajne)5 Gwiazdek (super!) (1 głosów, średnia: 5,00 z 5)
Loading...