Sposoby na ładowanie talizmanów określoną mocą

Dla wielu ludzi amulety, talizmany i przedmioty przynoszące szczęście są równie ważne, jak dla osób żyjących setki albo nawet tysiące lat temu. Korzystają z nich nawet ci, którzy nie wyrażają zainteresowania tym tematem, posiadają jakiś przedmiot, który według nich gwarantuje im pomyślność i powodzenie, np. podczas egzaminów czy innych ważnych sytuacji życiowych. Również w Magicznej Galerii CzaryMary.pl znajdziesz ogromną ilość amuletów i talizmanów,  pochodzących z różnych kultur, których działanie możesz dopasować do swoich potrzeb.

Po wybraniu odpowiedniego amuletu czy talizmanu dobrze jest go oczyścić energetycznie (kilka podpowiedzi na to, jak to wykonać, znajdziesz w  artykule Oczyszczanie amuletów i talizmanów). Po oczyszczeniu należy naładować energetycznie swój talizman tak, by działał zgodnie z wolą swojego właściciela.

Amulety i talizmany, Richard WebsterRichard Webster w swojej książce Amulety i talizmany podaje kilka sposobów na ładowanie talizmanów określoną energią. Tutaj koniecznie muszę dodać, że Webster nie używa nazw „amulet” i „talizman” zamiennie, lecz widzi różnice pomiędzy amuletem a przedmiotem, który służy jako talizman.

Słowo talizman pochodzi od greckiego wyrazu teleo oznaczającego „konsekrować”. Talizmany  to magiczne przedmioty, które muszą zostać w jakiś sposób obdarzone niezwykłymi właściwościami. Inaczej mówiąc, trzeba je naładować, aby zyskały energię, za sprawą której będą mogły wykonać określone zadanie.  Talizmany to obiekty mające zapewniać określoną moc, ochronę, odwagę i energię ludziom, którzy je noszą lub posiadają. Bardzo ważne jest to, że zawsze dostarczają one konkretnych korzyści swoim właścicielom i zazwyczaj są tworzone w określonym celu.

Talizmany mogą zostać wykonane z niemal każdego materiału, najczęściej są zrobione z metalu, kamienia albo pergaminu. Niekiedy znajdują się na nich jakieś słowa lub obrazy. Często są przygotowywane w chwilach o duchowym i kosmicznym znaczeniu, aby skuteczniej dostarczały mocy i energii swoim właścicielom.

Amulety różnią się od talizmanów tym, że służą do bardziej ogólnych celów i zazwyczaj mają zapewniać ochronę przed zagrożeniami. Mogą również odpędzać choroby i pecha. Talizmany są aktywne, natomiast amulety pasywne i nie tworzą niczego konkretnego, lecz raczej reagują na wydarzenia zachodzące w życiu noszących je osób.

Metoda ładowania talizmanu oparta na koncentracji

Ta metoda jest prosta i skuteczna, lecz należy jej poświęcić kilka dni. Dwa razy dziennie, najlepiej rano i wieczorem, umieść swój talizman w swoich złączonych dłoniach i skoncentruj na nim wszystkie swoje energie. Skup się na celu, który chcesz osiągnąć za jego pomocą. Koncentruj się na nim możliwie jak najdłużej. Zakończ tę procedurę. gdy tylko Twoje myśli zaczną błądzić.  Umieść talizman w bezpiecznym miejscu, na przykład w woreczku z naturalnego materiału, i pozostaw go tam do momentu, w którym ponownie będziesz gotowy do dalszej pracy z talizmanem.

Powtarzaj ten proces przez kilka dni z rzędu. W pewnym momencie po prostu poczujesz, że przedmiot leżący w Twoich dłoniach jest w pełni naładowany. Gdy osiągniesz swój cel, Twój talizman jest gotowy do użycia.

Metoda ładowania talizmanu oparta na asocjacjach

Ta metoda polega na umieszczeniu talizmanu w pojemniku wraz z innymi przedmiotami, które mają związek z Twoim pragnieniem. Na przykład, jeśli Twój talizman ma przyciągać dobrobyt, możesz go włożyć do pojemnika wypełnionego monetami, biżuterią oraz innymi oznakami bogactwa i dostatku. Jeśli natomiast ma przyciągać miłość, włóż go do pojemnika wypełnionego oznakami miłości: płatkami róż, zdjęciami zakochanych ludzi, itp.

Podnieś swój pojemnik i pomyśl o celach, które chcesz osiągnąć za pomocą talizmanu. Powtarzaj to dwa razy dziennie przez trzy doby. Następnie wyjmij talizman z pojemnika i umieść go pomiędzy złączonymi dłońmi. Ponownie pomyśl o swoim celu i sprawdź, czy przedmiot w jakikolwiek sposób na to zareaguje. Być może poczujesz ciepło pomiędzy dłońmi lub po prostu najdzie Cię wrażenie, że talizman jest w pełni naładowany. Jeśli przedmiot w żaden sposób nie zareaguje, włóż go z powrotem do pojemnika i ponownie przeprowadź całą procedurę.

Więcej sposobów na naładowanie talizmanów energią (i w zasadzie wszystko, co chciałbyś wiedzieć na temat amuletów i talizmanów :), znajdziesz w książce Richarda Webstera „Amulety i talizmany”, dostępnej TUTAJ >>

1 Gwiazdka (nie podoba mi się)2 Gwiazdki (słabe)3 Gwiazdki (średnie)4 Gwiazdki (całkiem fajne)5 Gwiazdek (super!) (5 głosów, średnia: 4,80 z 5)
Loading...