20 marca to dzień równonocy wiosennej i czas święta Ostara

20 marca to dzień równonocy wiosennej, punktualnie o godzinie 17.16 rozpocznie się astronomiczna wiosna. Podczas wiosennej równonocy, zwanej również świętem Ostara, dzień i noc ponownie stają się równej długości. Wiosenne zrównanie dnia i nocy to czas odnowienia i sadzenia nasion, jak tylko ziemia znów powróci do życia.

Wiele motywów święta Ostara jest w większości blisko związane z chrześcijańskim świętem Wielkanocy, mimo że nie zawsze przypadają blisko siebie w kalendarzu. Zachodzi tu podobieństwo między motywami zmartwychwstania i odrodzenia. Współczesna Wielkanoc, tak jak święto Ostara, też świętuje się za pomocą symboliki związanej z porą wiosenną, w której skład wchodzą: jajka, kurczątka, króliczki, które akcentują nowe życie.

Święto Ostara daje nam okazję, aby od nowa rozpocząć pracę nad swoim wnętrzem.

Święto Ostara daje nam okazję, aby od nowa rozpocząć pracę nad swoim wnętrzem, tak jak to ma miejsce w dniu Nowego Roku. Kultywujemy nasze wewnętrzne pola i sadzimy na nich swoje emocjonalne, mentalne, duchowe, a nawet fizyczne uprawy, których plony mamy nadzieję zebrać w przyszłości. To czas nadziei, rozwoju i niecierpliwego wyczekiwania.

Co chcesz osiągnąć?
Wyznacz sobie wysoką poprzeczkę!

Nie martw się, jeśli nie uda Ci się zrealizować wszystkich celów w tym roku, zawsze możesz przenieść je na kolejny rok, ale nastaw się optymistycznie  – możesz osiągnąć wszystko, bo Ty sterujesz swoim sercem i umysłem.

Szczęśliwej Ostary!

1 Gwiazdka (nie podoba mi się)2 Gwiazdki (słabe)3 Gwiazdki (średnie)4 Gwiazdki (całkiem fajne)5 Gwiazdek (super!) (1 głosów, średnia: 5,00 z 5)
Loading...